ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Sukcesywne świadczenie usług konsultacji prawnych w zakresie zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

Zamawiający Agencja Rozwoju Pomorza S.A. (Gdańsk, Pomorskie) prowadził postępowanie „Sukcesywne świadczenie usług konsultacji prawnych w zakresie zagadnień związanych z…”. Termin składania ofert minął 31 sierpnia 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Agencja Rozwoju Pomorza S.A.Gdańsk, Pomorskieopublikowano 20 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
31 sierpnia 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    20 sierpnia 2026

    Termin ofert: 31 sierpnia 2026 12:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywne świadczenie usług konsultacji prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w 4 częściach: Gdańsk/Gdynia/Sopot, Słupsk, Kwidzyn i część 4 wskazana w ogłoszeniu.

  • 2

    ZakresKażda część trwa 12 miesiące, a zamawiający zastrzega po 12 miesięcy prawa opcji 1 i 2, każdorazowo z miesięcznym wyprzedzeniem e-mailowym.

  • 3

    ZakresZamawiający dopuszcza składanie ofert wspólnych, wymaga pełnomocnika i przewiduje możliwość zmian umowy w przypadku zmiany osoby wykonującej zamówienie lub zmiany siedziby albo nazwy firmy.

  • 4

    ZakresOferta jest oceniana wyłącznie według ceny 100.

  • 5

    WarunkiWykonawca musi dysponować co najmniej jedną osobą z uprawnieniami radcy prawnego, adwokata albo prawnika zagranicznego, z co najmniej 3-letnim doświadczeniem i usługami prawnymi dla przedsiębiorców przez 500 godzin w ostatnich 3 latach.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

AGENCJA ROZWOJU POMORZA SPÓŁKA AKCYJNA

1.3.)Oddział zamawiającego

ARP

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 190044530

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Grunwaldzka 472D

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-309

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 58 32 33 100

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@arp.gda.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.arp.gda.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Spółka Akcyjna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Sprawy gospodarcze i finansowe

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywne świadczenie usług konsultacji prawnych w zakresie zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-af6b9f71-c5b9-4b85-a8f1-700477fcd509

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400251

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Pomorski System Usług Informacyjnych i Doradczych - realizowany w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Działanie 1.5 Wsparcie Przedsiębiorstw, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://arp.ezamawiajacy.pl/pn/arp/demand/313642/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://arp.ezamawiajacy.pl/pn/arp/demand/313642/notice/public/details

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej pod adresem: https://arp.ezamawiajacy.pl
2. Pełną obsługę techniczną Platformy zakupowej świadczy firma Simplifae Poland S.A. z siedzibą w Warszawie (02-672), ul. Domaniewska 49. W przypadku ewentualnych problemów technicznych prosimy o kontakt z infolinią techniczną pod numerem +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00-17.00), lub pod adresem e-mail: oneplace@marketplanet.pl.
3. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza możliwość przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji za pośrednictwem Platformy znajdującej się pod adresem: https://arp.ezamawiajacy.pl w sekcji „Korespondencja”.
4. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę.
5. Ogólne zasady korzystania z Platformy, z zastrzeżeniem pkt 11 niniejszego Rozdziału.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z przepisem art. 13 ust. 1 i ust. 2, a także art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego w dalszej części RODO, Agencja Rozwoju Pomorza Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdańsku, zwana w dalszej części Spółką informuje, że:
a. Administrator Danych
Administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie Agencja Rozwoju Pomorza Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdańsku (adres: Al. Grunwaldzka 472 D, 80 - 309 Gdańsk, tel.: + 48 58 323 31 00, adres e-mail: sekretariat@arp.gda.pl).
b. Inspektor Ochrony Danych
Spółka wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych, z którym może Pani/Pan skontaktować się w sprawach ochrony swoich danych osobowych pod e-mailem: rodo@arp.gda.pl lub pisemnie na adres siedziby Spółki.
c. Cele i podstawy przetwarzania
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu związanym z postępowaniem o udzielenie niniejszego zamówienia, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, w związku z ustawą z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027.
d. Odbiorcy danych
Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 i 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień, a także instytucje i podmioty Unii Europejskiej realizujące zadania związane z obsługą Funduszy Europejskich. Nadto, Pani/Pana dane osobowe będziemy przekazywać innym podmiotom, którym zlecimy usługi związane z powierzeniem przetwarzania danych osobowych, w tym dostawcom usług informatycznych, usług archiwizacji i niszczenia dokumentów. Takie podmioty będą przetwarzać dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Ponadto w zakresie stanowiącym informację publiczną dane będą ujawniane każdemu zainteresowanemu (i uprawnionemu) taką informacją, a także publikowane w BIP.
e. Okres przechowywania danych
Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji umowy i okres przedawnienia roszczeń wynikających z realizowanej przez strony umowy, a także okres obowiązku przechowywania dokumentów księgowych, związanych z realizowaną umową, na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości. Nadto, Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane w związku z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach programów krajowych i międzynarodowych realizowanych przez Spółkę do upływu terminów wynikających z zawartych umów do dnia 31 grudnia 2034 r.
f. Prawa osób, których dane dotyczą
Zgodnie z RODO, przysługuje Pani/Panu prawo żądania od Administratora:
i. dostępu do swoich danych;
ii. do sprostowania (poprawiania) swoich danych, z tym zastrzeżeniem, że skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z zapytaniem ofertowym oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników;
iii. do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych;
iv. do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
v. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana narusza przepisy RODO.
g. Informacja o dobrowolności podania danych
Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych jest wymogiem ustawowym związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia a konsekwencje niepodania określonych danych będzie brak możliwości wzięcia udziału w postępowaniu.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.23.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

4

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2.6.)Główny kod CPV

79100000-5 - Usługi prawnicze

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

79111000-5 - Usługi w zakresie doradztwa prawnego

79140000-7 - Doradztwo prawne i usługi informacyjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Prawo opcji 1
1. W ramach prawa opcji 1 Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedłużenia świadczenia usług o kolejne 12 miesięcy.
2. Usługi będą wykonywane na warunkach przewidzianych dla zamówienia podstawowego.
3. Zamawiający chcąc skorzystać z prawa opcji 1 złoży Wykonawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej jednostronne oświadczenie w tym przedmiocie nie później niż na 1 miesiąc przed zakończeniem terminu obowiązywania umowy dla zamówienia podstawowego.

Prawo opcji 2
1. W ramach prawa opcji 2 Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedłużenia świadczenia usług o kolejne 12 miesięcy.
2. Usługi będą wykonywane na warunkach przewidzianych dla zamówienia podstawowego.
Zamawiający chcąc skorzystać z prawa opcji 2 złoży Wykonawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej jednostronne oświadczenie w tym przedmiocie nie później niż na 1 miesiąc przed zakończeniem terminu obowiązywania umowy przedłużonego na mocy prawa opcji 1.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2.6.)Główny kod CPV

79100000-5 - Usługi prawnicze

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

79111000-5 - Usługi w zakresie doradztwa prawnego

79140000-7 - Doradztwo prawne i usługi informacyjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Prawo opcji 1
1. W ramach prawa opcji 1 Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedłużenia świadczenia usług o kolejne 12 miesięcy.
2. Usługi będą wykonywane na warunkach przewidzianych dla zamówienia podstawowego.
3. Zamawiający chcąc skorzystać z prawa opcji 1 złoży Wykonawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej jednostronne oświadczenie w tym przedmiocie nie później niż na 1 miesiąc przed zakończeniem terminu obowiązywania umowy dla zamówienia podstawowego.

Prawo opcji 2
1. W ramach prawa opcji 2 Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedłużenia świadczenia usług o kolejne 12 miesięcy.
2. Usługi będą wykonywane na warunkach przewidzianych dla zamówienia podstawowego.
Zamawiający chcąc skorzystać z prawa opcji 2 złoży Wykonawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej jednostronne oświadczenie w tym przedmiocie nie później niż na 1 miesiąc przed zakończeniem terminu obowiązywania umowy przedłużonego na mocy prawa opcji 1.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2.6.)Główny kod CPV

79100000-5 - Usługi prawnicze

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

79111000-5 - Usługi w zakresie doradztwa prawnego

79140000-7 - Doradztwo prawne i usługi informacyjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Prawo opcji 1
1. W ramach prawa opcji 1 Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedłużenia świadczenia usług o kolejne 12 miesięcy.
2. Usługi będą wykonywane na warunkach przewidzianych dla zamówienia podstawowego.
3. Zamawiający chcąc skorzystać z prawa opcji 1 złoży Wykonawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej jednostronne oświadczenie w tym przedmiocie nie później niż na 1 miesiąc przed zakończeniem terminu obowiązywania umowy dla zamówienia podstawowego.

Prawo opcji 2
1. W ramach prawa opcji 2 Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedłużenia świadczenia usług o kolejne 12 miesięcy.
2. Usługi będą wykonywane na warunkach przewidzianych dla zamówienia podstawowego.
Zamawiający chcąc skorzystać z prawa opcji 2 złoży Wykonawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej jednostronne oświadczenie w tym przedmiocie nie później niż na 1 miesiąc przed zakończeniem terminu obowiązywania umowy przedłużonego na mocy prawa opcji 1.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2.6.)Główny kod CPV

79100000-5 - Usługi prawnicze

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

79111000-5 - Usługi w zakresie doradztwa prawnego

79140000-7 - Doradztwo prawne i usługi informacyjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Prawo opcji 1
1. W ramach prawa opcji 1 Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedłużenia świadczenia usług o kolejne 12 miesięcy.
2. Usługi będą wykonywane na warunkach przewidzianych dla zamówienia podstawowego.
3. Zamawiający chcąc skorzystać z prawa opcji 1 złoży Wykonawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej jednostronne oświadczenie w tym przedmiocie nie później niż na 1 miesiąc przed zakończeniem terminu obowiązywania umowy dla zamówienia podstawowego.

Prawo opcji 2
1. W ramach prawa opcji 2 Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedłużenia świadczenia usług o kolejne 12 miesięcy.
2. Usługi będą wykonywane na warunkach przewidzianych dla zamówienia podstawowego.
Zamawiający chcąc skorzystać z prawa opcji 2 złoży Wykonawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej jednostronne oświadczenie w tym przedmiocie nie później niż na 1 miesiąc przed zakończeniem terminu obowiązywania umowy przedłużonego na mocy prawa opcji 1.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Warunki w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:
1. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia, która:
a) posiada uprawnienia do wykonywania zawodu radcy prawnego, potwierdzone wpisem na listę radców prawnych, zgodnie z ustawą z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych lub uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata, potwierdzone wpisem na listę adwokatów, zgodnie z ustawą z dnia 26 maja 1982 r. - Prawo o adwokaturze lub uprawnienia prawnika zagranicznego, potwierdzone wpisem na listę prawników zagranicznych, zgodnie z ustawą z dnia 5 lipca 2002 r. o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Rzeczypospolitej Polskiej,
b) posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu zawodu radcy prawnego, adwokata lub prawnika zagranicznego, nabyte przed upływem terminu składania ofert,
c) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert świadczyła usługi prawne na rzecz przedsiębiorców w łącznym wymiarze co najmniej 500 godzin.
Na potrzeby warunków udziału w postępowaniu zastosowanie ma definicja przedsiębiorcy z art. 4 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1480 z późn. zm.).
Zamawiający określając warunki udziału w postępowaniu nie stosuje poziomów zdolności określonych w przepisach, ponieważ nie jest to możliwe ze względu na charakter zamówienia, jak również dla danego przedmiotu zamówienia poziomy zdolności nie zostały określone.
2. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
3. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w ust. 1 pkt 1.2. SWZ, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
4. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór treści zobowiązania stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.
5. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w ust. 4, potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności:
1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;
2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia;
3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona w danej części zamówienia, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów:
1) wykazu osób (w zakresie wskazanym w rozdz. VI ust. 1 pkt 1.2. SWZ) skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia publicznego oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ);
2) dokumentów dotyczących podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, w celu wykazania spełnienia w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby, warunków udziału w postępowaniu – jeżeli wykonawca polega na zasobach podmiotu trzeciego.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

W postępowaniu nie przewidziano przedmiotowych środków dowodowych.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia:
1) w przypadku spółki cywilnej Zamawiający przyjmuje, że Wykonawcami są wspólnicy spółki cywilnej, których udział w postępowaniu traktowany jest jako wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 ust. 1 ustawy Pzp;
2) Wykonawcy występujący wspólnie ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
3) Pełnomocnictwo do dokonywania czynności, o których mowa w pkt 2 powinno mieć postać dokumentu stwierdzającego ustanowienie pełnomocnika, podpisanego przez uprawnionych do ich reprezentacji przedstawicieli wszystkich pozostałych Wykonawców. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty;
4) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy;
5) Oferta musi być podpisana w taki sposób, by wiązała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie;
6) Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą z Wykonawcą występującym jako pełnomocnik pozostałych (liderem);
7) Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców;
8) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają łącznie Formularz ofertowy.
9) W odniesieniu do warunku określonego w ust. 1 pkt 1.2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takim przypadku Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Wszelkie zmiany wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian postanowień Umowy, także w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, poprzez kolejno numerowane aneksy, w odniesieniu do zmiany osoby wskazanej w § 3 ust. 3 umowy w razie zaistnienia obiektywnej przyczyny powodującej, że wykonanie zamówienia z udziałem wskazanej osoby jest niemożliwe, przy czym zmiana może nastąpić jedynie na osobę posiadającą uprawnienia i doświadczenie co najmniej równe tym wymaganym przez Zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzącym do zawarcia Umowy.
3. W trakcie trwania umowy Wykonawca zobowiązuje się do pisemnego powiadamiania Zamawiającego o zmianie siedziby lub nazwy firmy.
4. Żadna ze stron nie może bez zgody drugiej strony przenieść na osobę trzecią wierzytelności wynikających z niniejszej umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-31 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://arp.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-31 12:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-29

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79100000-5Usługi prawnicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 31.08.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Agencja Rozwoju Pomorza S.A. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79100000-5 (Usługi prawnicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.