Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa pomostu stalowego w ramach zadania pn.: Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek, Kwiatową, Sienkiewicza

Zamawiający Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. (Łaziska Górne, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa pomostu stalowego w ramach zadania pn.: Przebudowa zwałowiska położonego w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ SP. Z O.O.

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 273664903

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ENERGETYKÓW 5

1.4.2.)Miejscowość

Łaziska Górne

1.4.3.)Kod pocztowy

43-170

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@pgkim-laziska.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pgkim-laziska.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-04861a36-abc0-4678-9f08-699640200a2a

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00399878

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-20

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00215083

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa pomostu stalowego w ramach zadania pn.: Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek, Kwiatową, Sienkiewicza

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Nazwa zadania: Budowa pomostu stalowego w ramach zadania pn.: Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek, Kwiatową, Sienkiewicza.
W ramach zadania Wykonawca zobowiązany jest do wykonania następujących robót:
a. opracowanie projektu wykonawczego i warsztatowego konstrukcji,
b. wykonanie konstrukcji na warsztacie,
c. zabezpieczenie przeciwkorozyjne przez ocynkowanie - zabezpieczenie antykorozyjne należy wykonać jako cynkowanie ogniowe zgodnie z PN-EN ISO 1461, o minimalnej grubości powłoki dostosowanej do środowiska pracy konstrukcji (zalecane min. 70 µm),
d. dostawę gotowej konstrukcji na plac budowy,
e. dostarczenie konstrukcji do miejsca montażu (szczyt zwałowiska odpadów pogórniczych – dojazd drogą terenową),
f. montaż konstrukcji w miejscu docelowym.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i jego zakres został określony w załącznikach do specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) tj.:
- nr 2 „Przedmiot zamówienia”,
- nr 3 „Projektowane postanowienia umowy”.
- nr 9 „Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych”,
- nr 10 „Dokumentacja projektowa”,

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-17

4.2.)Okres realizacji zamówienia

35 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Kontrastal Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6272744456

4.3.3.)Ulica

Franciszka Kotuchy 10 a

4.3.4.)Miejscowość

Piekary Śląskie

4.3.5.)Kod pocztowy

41-946

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

348376,05 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00298466/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

345589,04 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Nie

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

1.W zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach o których mowa w art.95 ustawy Pzp, zgodnie z zapisami zawartej umowy (paragraf 4 ust.1 pkt b) wykonawca dostarczył zamawiającemu oświadczenie o spełnieniu wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności określone w umowie związane z realizacją zamówienia.

2. W związku z przekroczeniem terminu wykonania przedmiotu zamówienia, na Wykonawcę nałożono karę umowną na podstawie § 9 ust.1 lit. a Umowy, za przekroczenie terminu wykonania przedmiotu umowy, w wysokości 0,1% wynagrodzenia umownego brutto, o którym mowa w § 6 ust.2 Umowy za każdy dzień zwłoki, licząc od następnego dnia po upływie terminu końcowego, wyznaczonego na wykonanie umowy. Termin wykonania umowy upływał w dniu 22.07.2026 r. Przedmiot umowy został odebrany przez Zamawiającego w dniu 30.07.2026 r. Łączna wysokość nałożonej kary umownej wyniosła: 2 787,01 zł.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łaziska Górne.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.