Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
348 376 zł
Umowa zawarta
17 czerwca 2026
Okres realizacji
35 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 348 376 zł – 710 940 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa pomostu stalowego w ramach zadania pn.: Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek, Kwiatową, Sienkiewicza

Zamawiający Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. (Łaziska Górne, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa pomostu stalowego w ramach zadania pn.: Przebudowa zwałowiska położonego w…”, wybierając ofertę wykonawcy Kontrastal Sp. z o.o. Wartość umowy: 348 376 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
348 376 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Kontrastal Sp. z o.o. (Piekary Śląskie), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 348 376,05 zł (umowę zawarto 17 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 348 376,05 zł do 710 940,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 35 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ SP. Z O.O.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 273664903

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ENERGETYKÓW 5

1.5.2.)Miejscowość

Łaziska Górne

1.5.3.)Kod pocztowy

43-170

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@pgkim-laziska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pgkim-laziska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-04861a36-abc0-4678-9f08-699640200a2a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa pomostu stalowego w ramach zadania pn.: Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek, Kwiatową, Sienkiewicza

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-04861a36-abc0-4678-9f08-699640200a2a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298466

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00215083

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

4/2026/04/Rb

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

439847,06 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Nazwa zadania: Budowa pomostu stalowego w ramach zadania pn.: Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek, Kwiatową, Sienkiewicza.
W ramach zadania Wykonawca zobowiązany jest do wykonania następujących robót:
a. opracowanie projektu wykonawczego i warsztatowego konstrukcji,
b. wykonanie konstrukcji na warsztacie,
c. zabezpieczenie przeciwkorozyjne przez ocynkowanie - zabezpieczenie antykorozyjne należy wykonać jako cynkowanie ogniowe zgodnie z PN-EN ISO 1461, o minimalnej grubości powłoki dostosowanej do środowiska pracy konstrukcji (zalecane min. 70 µm),
d. dostawę gotowej konstrukcji na plac budowy,
e. dostarczenie konstrukcji do miejsca montażu (szczyt zwałowiska odpadów pogórniczych – dojazd drogą terenową),
f. montaż konstrukcji w miejscu docelowym.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i jego zakres został określony w załącznikach do specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) tj.:
- nr 2 „Przedmiot zamówienia”,
- nr 3 „Projektowane postanowienia umowy”.
- nr 9 „Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych”,
- nr 10 „Dokumentacja projektowa”,

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

348376,05 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

710940,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

348376,05 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Kontrastal Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6272744456

7.3.3)Ulica

Franciszka Kotuchy 10 a

7.3.4)Miejscowość

Piekary Śląskie

7.3.5)Kod pocztowy

41-946

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

348376,05 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

35 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łaziska Górne.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 348 376 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Kontrastal Sp. z o.o. (Piekary Śląskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.