Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
1180 zł
Umowa zawarta
11 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 marca 2027
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1180 zł – 1501 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wartość opałowa40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa węgla ekogroszek na sezon grzewczy 2026/2027 dla placówek szkolnych na terenie gminy Czarny Dunajec

Zamawiający Miasto i Gmina Czarny Dunajec (Czarny Dunajec, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa węgla ekogroszek na sezon grzewczy 2026/2027 dla placówek szkolnych na…”, wybierając ofertę wykonawcy F.H.U. RUTKOWSKI sp.zo.o. Cena wybranej oferty: 1180 zł. Złożono 3 oferty.

Cena wybranej oferty
1180 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 lipca 2026

    Termin ofert: 21 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy F.H.U. RUTKOWSKI sp.zo.o. (Ludźmierz), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 1 180,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 180,00 zł do 1 500,60 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 marca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO I GMINA CZARNY DUNAJEC

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892162

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Józefa Piłsudskiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Czarny Dunajec

1.5.3.)Kod pocztowy

34-470

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@czarny-dunajec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://czarny-dunajec.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/czarny_dunajec

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa węgla ekogroszek na sezon grzewczy 2026/2027 dla placówek szkolnych na terenie gminy Czarny Dunajec

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-29936e10-c16f-4f7d-a6b3-f90ab718f236

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00399323

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038147/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.6 Zakup i dostawa węgla ekogroszek na sezon grzewczy 2026-2027 dla placówek szkolnych na terenie Gminy Czarny Dunajec

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00324881

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RB.271.25.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa węgla ekogroszek na sezon grzewczy 2026/2027 dla placówek oświatowych na terenie Gminy Czarny Dunajec administrowanych przez Gminny Zespół Oświatowy w Czarnym Dunajcu.
2. Dostawy opału będą odbywały się będą w dwóch turach zgodnie z harmonogramem dostaw opału (załącznik nr 6 do SWZ)
3. Zbiorcze zestawienie ilości zamawianego opału: łączna maksymalna zamawiana ilość: 140 ton
4. Gwarantowana łączna ilość opału, która zostanie objęta zamówieniem przez Zamawiającego i będzie dostarczona przez wykonawcę wynosi łącznie: 80 ton
5. Szczegółowe dane dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111210-5 - Węgiel kamienny

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1180,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1500,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1180,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.H.U. RUTKOWSKI sp.zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7352877450

7.3.4)Miejscowość

Ludźmierz

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

165200,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-03-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111210-5Węgiel kamienny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
256 940 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 926 zł443 963 zł
Rozstęp międzykwartylowy
284 037 zł
Źródło próbki
CPV 09111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
159 926 zł
Mediana
256 940 zł
Górny kwartyl
443 963 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Czarny Dunajec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czarny Dunajec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1180 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111210-5 (Węgiel kamienny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.H.U. RUTKOWSKI sp.zo.o. (Ludźmierz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.