Wyk. prac zw. z letnim i zim. utrzym. czystości jezdni i chodn. na terenie m. Grodków w latach 2025-26 oraz utrzym. ter. zieleni miej. w Gr., ter. cmentarzy komun. w gm. Gr. oraz targ. miej. w Gr.
Zamawiający Gmina Grodków (Grodków, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wyk. prac zw. z letnim i zim. utrzym. czystości jezdni i chodn. na terenie m. Grodków w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 133 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=319, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Zamiar zawarcia umowy
11 czerwca 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
07 lipca 2025
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
08 sierpnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
20 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Grodków |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 531412734 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Warszawska 29 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Grodków |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 49-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL523 - Nyski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48774155585 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | pm@grodkow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.grodkow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-986c308f-8960-4d17-a658-aa55d3f09837 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00399235 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-20 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00311690 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wyk. prac zw. z letnim i zim. utrzym. czystości jezdni i chodn. na terenie m. Grodków w latach 2025-26 oraz utrzym. ter. zieleni miej. w Gr., ter. cmentarzy komun. w gm. Gr. oraz targ. miej. w Gr. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac związanych z letnim i zimowym utrzymaniem czystości jezdni i chodników na terenie miasta Grodków w latach 2025-2026 oraz utrzymanie terenów zieleni miejskiej w Grodkowie, terenów cmentarzy komunalnych w gminie Grodków (w miejscowościach Jędrzejów, Osiek Grodkowski, Żelazna i Bąków) oraz targowiska miejskiego w Grodkowie przy ul. Warszawskiej. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 90918000-5 - Usługi czyszczenia pojemników na odpadki |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-08-01 do 2026-07-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP: 7530000796 |
| 4.3.3.) | Ulica | Tarnów Grodkowski 46D |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Grodków |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 49-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | opolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1395269,27 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/S 129-444656 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiany zostały dokonane związku z realizacją inwestycji pn. „Przebudowa ul. Bogusławskiego”, która spowodowała zwiększenie powierzchni jezdni i chodników objętych letnim i zimowym utrzymaniem czystości. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Opis zamówienia po zawarciu aneksu nie uległ zmianie. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1367583,87 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.