Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 091 324 zł
Umowa zawarta
19 sierpnia 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 1 091 324 zł – 1 540 606 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji30%Doświadczenie kierownika budowy10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Nowe Gizewo

Zamawiający Gmina Szczytno (Szczytno, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Nowe Gizewo”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Usług Transportowych Mirosław Głażewski. Wartość umowy: 1 091 324 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina SzczytnoSzczytno, Warmińsko-Mazurskie (powiat Szczycieński →)opublikowano 20 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 091 324 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 czerwca 2026

    Termin ofert: 9 lipca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Usług Transportowych Mirosław Głażewski (Szczytno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 091 324,18 zł (umowę zawarto 19 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 1 091 324,18 zł do 1 540 605,89 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Szczytno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743261

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łomżyńska 3

1.5.2.)Miejscowość

Szczytno

1.5.3.)Kod pocztowy

12-100

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

89 623 25 80

1.5.8.)Numer faksu

89 623 25 92

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugszczytno@ug.szczytno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ug.szczytno.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1330970

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Nowe Gizewo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-14bcdd82-ba9e-4ac2-b371-4851dff1d0af

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00399203

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00018009/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Nowe Gizewo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00306872

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RR-PFZ.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Zamówienie obejmuje przebudowę dróg wewnętrznych w miejscowości Nowe Gizewo

1) Lokalizacja inwestycji – Nowe Gizewo na dz. nr 133/37, 133/47, 133/48,133/49, Gmina Szczytno. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Nowe Gizewo o długości 387 m. 1. Istniejące zagospodarowanie terenu Istniejące zagospodarowanie terenu stanowi droga wewnętrzna o nawierzchni gruntowej o długości około 387 m Szerokość jezdni wynosi od ok. 3,00 m do 4,00 m. Droga znajduje się w terenie zurbanizowanym. Otoczeniem drogi jest zabudowa jednorodzinna. Na terenie inwestycji występują następujące zinwentaryzowane uzbrojenie terenu: • Sieć elektroenergetyczna, • Sieć gazowa, • Sieć wodociągowa, • Kanalizacja sanitarna. 2. Projektowane zagospodarowanie terenu 2.1. Parametry techniczne przyjęte do projektowania 1) Kategoria drogi wewnętrzna 2) Klasa techniczna D 3) Prędkość projektowa 30 km/h 2.2. Układ drogowy W ramach inwestycji zaprojektowano wykonanie nowej nawierzchni jezdni z kostki brukowej betonowej oraz obustronnych poboczy z kruszywa łamanego. Przedsięwzięcie przewiduje wykonanie drogi o następujących parametrach geometrycznych: • Jezdnia o szerokości 3,50 m, • Pobocze o szerokości od 2 x 0,50 m do 2 x 0,75 m. Celem przebudowy drogi jest poprawa parametrów technicznych oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. 3. Zestawienie wielkości charakteryzujących inwestycję • Szerokość jezdni – 3,50 m, • Szerokość poboczy – 0,5 m do 0,75 m • Długość drogi około – 387 m, • Powierzchnia jezdni – około 1541 m2 • Powierzchnia zjazdów – około 284 m2. Ponadto: Zamówienie obejmuje również rozbudowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na działkach nr 133/49, 133/37 w miejscowości Nowe Gizewo gmina Szczytno. 1. Istniejące zagospodarowanie terenu Na działkach nr 133/49 i 133/37 urządzone są drogi gruntowe obsługujące przylegającą zabudowę mieszkalną. Otoczeniem drogi jest zabudowa mieszkalna jednorodzinna oraz działki niezabudowane. Na terenie inwestycji występują następujące zinwentaryzowane uzbrojenie terenu: • Sieć elektroenergetyczna, • Sieć gazowa, • Sieć wodociągowa, • Kanalizacja sanitarna. 2. Projektowane zagospodarowanie terenu Zaprojektowano sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej DN 200 mm, która zostanie włączona do istniejącej kanalizacji sanitarnej na działce 133/49. Zaprojektowano studnie z tworzywa sztucznego o średnicy 425 mm. Do działek budowlanych zaprojektowano przyłącza o średnicy DN 160 mm. Zaprojektowano sieć wodociągową z rur PE100 SDR 17 PN10 110x6,6 mm. Projektowana sieć wodociągowa spina istniejący wodociąg w pętlę. Zaprojektowano przyłącza wodociągowe PE SDR 17 DN 40 mm i hydrant nadziemny DN 80 mm. Teren inwestycji objęty jest miejscowym planem zagospodarowania terenu w obrębie geodezyjnym Nowe Gizewo (uchwała nr XXX/184/09 Rady Gminy Szczytno z dnia 4 marca 2009 r.). Działka 133/49 znajduje się w obszarze oznaczonym symbolem 3KDJ – drogi wewnętrzne – ciągi pieszo jezdne. Działka nr 133/37 znajduje się w obszarze oznaczonym symbolem 4KDJ i 6KDJ – drogi wewnętrzne – ciągi pieszo jezdne. Na podstawie pkt. 5 lit. a miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego każda z działek budowlanych przeznaczonym pod zabudowę budynkami przeznaczonymi na pobyt ludzi powinna mieć zapewnioną możliwość przyłączenia uzbrojenia działki lub bezpośrednio budynku do zewnętrznej sieci: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i elektroenergetycznej. Projektowane zagospodarowanie zgodne jest z miejscowym planem zagospodarowania terenu w obrębie geodezyjnym Nowe Gizewo. 3. Zestawienie wielkości charakteryzujących inwestycję • Długość kolektora sanitarnego DN 200 – 178,46 m, • Długość przyłączy sanitarnych DN 160 – 23,13 m, • Długość sieci wodociągowej DN 100 – 213 m, • Ilość przyłączy wodociągowych DN 40 mm – 9 szt. • Ilość hydrantów DN 80 mm – 1 szt. 2) Lokalizacja inwestycji – Nowe Gizewo na dz. nr 106/1, Gmina Szczytno. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Nowe Gizewo o długości 286 m. 1. Istniejące zagospodarowanie terenu Istniejące zagospodarowanie terenu stanowi droga wewnętrzna o nawierzchni gruntowej o długości około 286 m Szerokość jezdni wynosi od ok. 3,00 m do 4,00 m. Droga znajduje się w terenie zurbanizowanym. Otoczeniem drogi jest zabudowa jednorodzinna. Na terenie inwestycji występują następujące zinwentaryzowane uzbrojenie terenu: • Sieć elektroenergetyczna, • Sieć gazowa, • Sieć wodociągowa, • Kanalizacja sanitarna. 2. Projektowane zagospodarowanie terenu 2.1. Parametry techniczne przyjęte do projektowania 1) Kategoria drogi wewnętrzna 2) Klasa techniczna D 3) Prędkość projektowa 30 km/h 2.2. Układ drogowy W ramach inwestycji zaprojektowano wykonanie nowej nawierzchni jezdni z kostki brukowej betonowej oraz obustronnych poboczy z kruszywa łamanego Przedsięwzięcie przewiduje wykonanie drogi o następujących parametrach geometrycznych: • Jezdnia o szerokości 3,50 m, • Pobocze obustronne o szerokości od 0,30 m do 0,75 m. Celem przebudowy drogi jest poprawa parametrów technicznych oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. 2.3. Przebudowa i zabezpieczenie kolidującej infrastruktury energetycznej Projektuje się montaż, w miejscach kolizji z projektowanymi wjazdami na teren posesji, osłon dwudzielnych A110PS niebieskich (miejsca montażu i długości pokazano na PZT). Projektuje się : Budowę dwóch odcinków linii kablowej YAKXS 4x120 dł. 29/35m i 32/38m ; Wymianę złącza kablowego nr 0212 na szafkę pomiarową typu P1-Rs/LZV/LZR/F ; Połączenie projektowanego kabla z istniejącym mufą przelotową typu SMHSV4 50-150 (120/50), na wysokości istniejącej przepompowni ścieków przy dz. Nr 133/4 ; Istniejący kabel YAKY 4x50 odłączyć w złączu nr 0211 i unieczynnić na odcinku ~56m. Odcinki proste projektowanego kabla układać w osłonach DVK 110. Przejścia poprzeczne pod wjazdami i projektowaną jezdnią układać w osłonach SRS 110. Montaż, w miejscach kolizji z projektowanymi wjazdami na teren posesji, osłon dwudzielnych A110PS niebieskich (miejsca montażu i długości pokazano na PZT) ; Istniejący kabel YAKY 4x70 relacji ZK 0218 – ZK 0219, przy złączu ZK 0218, przełożyć na odcinku ~10m 3. Zestawienie wielkości charakteryzujących inwestycję • Szerokość jezdni – 3,50 m, • Szerokość poboczy – 0,3 m do 0,75 m, • Długość drogi około – 286 m, • Powierzchnia jezdni – około 988 m2, • Powierzchnia zjazdów – około 98 m2.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1091324,18 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1540605,89 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1091324,18 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Usług Transportowych Mirosław Głażewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7451235105

7.3.3)Ulica

ul. Stefana Batorego 11

7.3.4)Miejscowość

Szczytno

7.3.5)Kod pocztowy

12-100

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Podwykonawcy zostanie powierzone wykonanie nawierzchni z kostki brukowej.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1091324,18 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233320-8Fundamentowanie dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 151 889 zł
Próbka: 28 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
298 571 zł2 747 956 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 449 385 zł
Źródło próbki
CPV 45233320· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
298 571 zł
Mediana
1 151 889 zł
Górny kwartyl
2 747 956 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szczytno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczytno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 091 324 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233320-8 (Fundamentowanie dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Usług Transportowych Mirosław Głażewski (Szczytno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.