Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna

Zamawiający Gmina Łużna (Łużna, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ŁużnaŁużna, Małopolskie (powiat Gorlicki →)opublikowano 19 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 781 179 zł
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łużna

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892469

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Łużna 634

1.4.2.)Miejscowość

Łużna

1.4.3.)Kod pocztowy

38-322

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@luzna.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.malopolska.pl/ugluzna

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-761b935c-57a5-4490-95cf-9c075d534903

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00398232

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-19

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00249112

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna. 2.Zakres zamówienia obejmuje

Sprzedaż i dystrybucję gazu ziemnego dla potrzeb własnych Gminy Łużna. Zamówienie dotyczy 23 punktów poboru gazu, stanowiących budynki rozmieszczone w granicach administracyjnych Gminy Łużna. Elementem zamówienia jest również przeprowadzenie procedury zmiany dostawcy dla punktów, dla których proces zmiany Sprzedawcy następuje po raz kolejny (czyli wszystkich punktów objętych postępowaniem), obejmujące w przypadkach tego wymagających dokonanie w imieniu Zamawiającego wypowiedzenia dotychczasowych umów kompleksowych oraz przygotowanie i przedstawienie Zamawiającemu do podpisu wszelkich dokumentów służących przeprowadzeniu tych zmian. 3.Wymagane parametry dostaw : Dostarczanie gazu odbywać się będzie na podstawie umów zawierających postanowienia dotyczące sprzedaży oraz postanowienia dotyczące świadczenie usług przesyłania / dystrybucji gazu (umowa kompleksowa). Umowy te będą wykonywane na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne i ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na podstawie w/w aktów prawnych. W zakresie akcyzy zastosowanie mają również przepisy ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r, poz. 1542 z późniejszymi zmianami). 4.Wielkość zamówienia : Zamawiający oświadcza, iż podane w dokumentach zamówienia łączne prognozowane zużycie gazu ziemnego jest oszacowane na cały okres objęty zamówieniem, tj. 12 miesięcy. Szacunkowa, wyrażona w jednostkach energii ilość dostarczanego paliwa gazowego w tym okresie wynosi 1 418 264 kWh. 5.Szczegółowe dane dotyczące poszczególnych punktów poboru zawarte są w załączniku Nr 8a – wykaz punktów poboru gazu do Specyfikacji Warunków Zamówienia.

3.9.)Główny kod CPV

09123000-7 - Gaz ziemny

3.10.)Dodatkowy kod CPV

65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-08-01 do 2026-07-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 147003421

4.3.3.)Ulica

Jana Kazimierza 3

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

01-248

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

492976,07 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00294026/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

4

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Likwidacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łużnej, Łużna 90 oraz Szkoły Podstawowej w Bieśniku, Bieśnik 102.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana odbiorcy/płatnika faktur z likwidowanych szkół podstawowych na Urząd Gminy Łużna.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana stawki opłat dystrybucyjnych oraz zmianie stawki cen za paliwo gazowe dla wolumenu odbiorców podlegających ochronie. Wejście w życie przepisów dotyczących KSeF.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmniejszenie stawek opłat dystrybucyjnych oraz zmniejszenie opłat stawek za paliwo gazowe dla wolumenu odbiorców podlegających ochronie. Uszczegółowienie zasad wystawiania, udostępniania faktur po 01 lutego 2026 roku.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Likwidacja jednego nieużywanego punktu poboru gazu.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmniejszenie liczby punktów poboru gazu.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wzrost ilości zużytego paliwa paliwa gazowe w związku z występowanie długotrwałych okresów niskich temperatur w okresie zimowo-wiosennym.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zwiększono ilość zakupionego paliwa ogółem o 261 825 kWh: w tym na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 Pzp o 141 825 kWh oraz na podstawie art. 455 ust. 2 Pzp o 120 000kWh. Ogółem nastąpił wzrost wartości umowy do kwoty: 572 050,89 zł brutto. Ostatecznie należność wykonawcy za dostarczone paliwo gazowe wyniosła: 539 349,36 zł.

5.4.6.)Wartość zmiany

79074,82

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

539321,78 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09123000-7Gaz ziemny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
781 179 zł
Próbka: 55 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
315 000 zł2 302 389 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 987 389 zł
Źródło próbki
CPV 09123000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
315 000 zł
Mediana
781 179 zł
Górny kwartyl
2 302 389 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łużna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łużna.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09123000-7 (Gaz ziemny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.