Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
492 976 zł
Umowa zawarta
25 czerwca 2025
Okres realizacji
od 1 sierpnia 2025 do 31 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna

Zamawiający Gmina Łużna (Łużna, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna”, wybierając ofertę wykonawcy PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. Wartość umowy: 492 976 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina ŁużnaŁużna, Małopolskie (powiat Gorlicki →)opublikowano 26 czerwca 2025
Wartość umowy
492 976 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 492 976,07 zł (umowę zawarto 25 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 sierpnia 2025 r. do 31 lipca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łużna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892469

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łużna 634

1.5.2.)Miejscowość

Łużna

1.5.3.)Kod pocztowy

38-322

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@luzna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.malopolska.pl/ugluzna

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/luzna

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

1.9.)Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Łużnej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 738-215-56-61

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łużna 723

1.5.2.)Miejscowość

Łużna

1.5.3.)Kod pocztowy

38-322

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

18 3543390

1.5.8.)Numer faksu

18 3543390

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zspluzna1@luzna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://zs.luzna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łużnej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 738-21-44-166

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łużna 90

1.5.2.)Miejscowość

Łużna

1.5.3.)Kod pocztowy

38-322

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

18 3543008

1.5.8.)Numer faksu

18 3543008

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zspluzna@luzna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://zsp.luzna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mszance

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 738-21-44-137

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mszanka 31

1.5.2.)Miejscowość

Łużna

1.5.3.)Kod pocztowy

38-322

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

18 35 21 216

1.5.8.)Numer faksu

18 35 21 216

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zspmszanka@gmail.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zspmszanka.luzna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Łużańskiej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 738-21-44-143

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wola Łużańska 52

1.5.2.)Miejscowość

Łużna

1.5.3.)Kod pocztowy

38-322

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

18 3543303

1.5.8.)Numer faksu

18 3543338

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zspwola@luzna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://zspwola.luzna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Biesnej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 738-18-54-150

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Biesna 70

1.5.2.)Miejscowość

Biesna

1.5.3.)Kod pocztowy

38-350

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

18 3543023

1.5.8.)Numer faksu

18 3543023

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

spbiesna@luzna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://spbiesna.luzna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Bieśniku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 738-18-54-204

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bieśnik 102

1.5.2.)Miejscowość

Szalowa

1.5.3.)Kod pocztowy

38-331

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

18 3540680

1.5.8.)Numer faksu

18 3540680

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

spbiesnik@luzna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://spbiesnik.luzna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Pękali w Szalowej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 738-18-54-167

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szalowa 16

1.5.2.)Miejscowość

Szalowa

1.5.3.)Kod pocztowy

38-331

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

18 3540630

1.5.8.)Numer faksu

18 3540630

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

spszalowa@luzna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://zsszalowa.luzna.pl

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-761b935c-57a5-4490-95cf-9c075d534903

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00294026

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00026349/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00249112

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.6.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

419823,89 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) na potrzeby Gminy Łużna. 2.Zakres zamówienia obejmuje

Sprzedaż i dystrybucję gazu ziemnego dla potrzeb własnych Gminy Łużna. Zamówienie dotyczy 23 punktów poboru gazu, stanowiących budynki rozmieszczone w granicach administracyjnych Gminy Łużna. Elementem zamówienia jest również przeprowadzenie procedury zmiany dostawcy dla punktów, dla których proces zmiany Sprzedawcy następuje po raz kolejny (czyli wszystkich punktów objętych postępowaniem), obejmujące w przypadkach tego wymagających dokonanie w imieniu Zamawiającego wypowiedzenia dotychczasowych umów kompleksowych oraz przygotowanie i przedstawienie Zamawiającemu do podpisu wszelkich dokumentów służących przeprowadzeniu tych zmian. 3.Wymagane parametry dostaw : Dostarczanie gazu odbywać się będzie na podstawie umów zawierających postanowienia dotyczące sprzedaży oraz postanowienia dotyczące świadczenie usług przesyłania / dystrybucji gazu (umowa kompleksowa). Umowy te będą wykonywane na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne i ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na podstawie w/w aktów prawnych. W zakresie akcyzy zastosowanie mają również przepisy ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r, poz. 1542 z późniejszymi zmianami). 4.Wielkość zamówienia : Zamawiający oświadcza, iż podane w dokumentach zamówienia łączne prognozowane zużycie gazu ziemnego jest oszacowane na cały okres objęty zamówieniem, tj. 12 miesięcy. Szacunkowa, wyrażona w jednostkach energii ilość dostarczanego paliwa gazowego w tym okresie wynosi 1 418 264 kWh. 5.Szczegółowe dane dotyczące poszczególnych punktów poboru zawarte są w załączniku Nr 8a – wykaz punktów poboru gazu do Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

09123000-7 - Gaz ziemny

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

492976,07 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

492976,07 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

492976,07 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 147003421

7.3.3)Ulica

Jana Kazimierza 3

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-248

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

492976,07 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-08-01 do 2026-07-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09123000-7Gaz ziemny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
781 179 zł
Próbka: 55 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
315 000 zł2 302 389 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 987 389 zł
Źródło próbki
CPV 09123000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
315 000 zł
Mediana
781 179 zł
Górny kwartyl
2 302 389 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łużna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łużna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 492 976 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09123000-7 (Gaz ziemny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.