ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup lekkiego samochodu specjalnego do przewozu osób przeznaczonego do likwidacji zagrożeń środowiska naturalnego na terenie działania Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieprzu

Zamawiający Ochotnicza Straż Pożarna w Wieprzu (Wieprz, Śląskie) prowadził postępowanie „Zakup lekkiego samochodu specjalnego do przewozu osób przeznaczonego do likwidacji…”. Termin składania ofert minął 27 sierpnia 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Ochotnicza Straż Pożarna w WieprzuWieprz, Śląskieopublikowano 19 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 268 500 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
27 sierpnia 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja na prawidłowe działanie samochodu20%Gwarancja na powłokę lakierniczą10%Gwarancja na perforacje podwozia10%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    19 sierpnia 2026

    Termin ofert: 27 sierpnia 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego lekkiego samochodu specjalnego do przewozu osób dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieprzu.

  • 2

    TerminTermin realizacji i szczegóły gwarancji wynikają ze SWZ; zamawiający nie wymaga wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a unieważnienie postępowania jest przewidziane, jeśli środki publiczne nie zostaną przyznane.

  • 3

    ZakresPojazd ma być furgonem 9-osobowym z licznymi wymaganiami technicznymi i wyposażeniowymi, w tym zabudową pożarniczą, radiotelefonami, motopompą, agregatem prądotwórczym i tacą na sprzęt; zamówienie nie jest podzielone na części ani opcje.

  • 4

    ZakresWykonawca musi wykazać wykonanie co najmniej 3 dostaw fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki ochrony przeciwpożarowej, każdej o wartości minimum 200 000 zł brutto.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W WIEPRZU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072339768

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Żywiecka 998

1.5.2.)Miejscowość

Wieprz

1.5.3.)Kod pocztowy

34-382

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ospwieprz@op.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.facebook.com/ospwieprz/

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Ochotnicza Straż Pożarna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup lekkiego samochodu specjalnego do przewozu osób przeznaczonego do likwidacji zagrożeń środowiska naturalnego na terenie działania Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieprzu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-15ce762f-6ec4-4379-acc7-dc5e923d7513

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00397939

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-15ce762f-6ec4-4379-acc7-dc5e923d7513

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://bip.radziechowy-wieprz.pl
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-15ce762f-6ec4-4379-acc7-dc5e923d7513

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. Dopuszczalna jest komunikacja za pomocą poczty elektronicznej, pod adresem ospwieprz@op.pl Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. Więcej informacji zawarto w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

18.1 Zgodnie z art. 13 ust. 1-2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawach swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L119 z 04.05.2016), zwanego dalej „RODO”, informuję, że:

administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Ochotnicza Straż Pożarna w Wieprzu,

wszelkie pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w zakresie działania Zamawiającego, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, należy kierować do Ochotniczej Straży pożarnej w Wieprzu, adres: Wieprz ul. Żywiecka 998, 34-382 Wieprz.

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (nr 1/2026) oraz realizacji zadania publicznego pn.: „Zakup lekkiego samochodu specjalnego do przewozu osób przeznaczonego do likwidacji zagrożeń środowiska naturalnego na terenie działania Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieprzu”

odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy Pzp

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy,

obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp,

w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;

posiada Pani/Pan:

na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących*,

na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych**,

na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO***,

prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO,

nie przysługuje Pani/Panu:

w związku z art. 17 ust. 3 lit. b,d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,

prawo do przenoszenia danych osobowych, o których mowa w art. 20 RODO,

na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit c RODO

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

1/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieprzu
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) Pojazd wyprodukowany w 2026 roku – fabrycznie nowy;
2) Nadwozie typu furgon 9-osobowe, przeszklone w części załogi;
3) Liczba drzwi: 4;
4) Długość pomiędzy 5100 mm do 5500 mm;
5) Wysokość pomiędzy 1900 mm do 1980 mm – bez uwzględniania belki świetlnej, z belką świetlną maksymalna wysokość nie może przekraczać 2200 mm,
6) Silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem o pojemności od 1700 cm3 do 2000 cm3;
7) Moc silnika minimum 120 kW;
8) Maksymalny moment obrotowy nie niższy niż 350 Nm;
9) Norma emisji spalin – Euro 6;
10) Skrzynia biegów automatyczna;
11) Podwozie typu furgon w kolorze srebrny metalic
12) Homologacja osobowa;
13) Napęd na oś przednią w układzie jezdnym 4x2, napęd wyposażony w system trakcji jezdnej ESP;
14) Układ kierowniczy ze wspomaganiem;
15) Hamulce tarczowe na obu osiach;
16) Układ hamulcowy wyposażony w system ABS z elektronicznym korektorem siły hamowania oraz aktywny układ wspomagania nagłego hamowania.
2.Wyposażone w (minimum):
1) Fotel kierowcy komfortowy z regulacja pochylenia oparcia i odcinka lędźwiowego;
2) Fotel pasażera podwójny ze schowkiem pod siedziskiem;
3) Układ kabiny 1+2+3+3, szybko demontowalny 2 i 3 rząd siedzeń;
4) Wszystkie fotele wyposażone w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa;
5) Przedział wyłożony elementami tapicerskimi ;
6) Poduszka powietrzna dla kierowcy i pasażera;
7) Centralny zamek z dwoma kluczami w tym 1 z pilotem;
8) Lusterka boczne sterowane elektrycznie, podgrzewane i składane elektrycznie;
9) Szyby w drzwiach przednich sterowane i opuszczane elektrycznie, w drugim rzędzie siedzeń przesuwne;
10) Drzwi prawe odsuwane z szybą przesuwaną; strona lewa środkowa ze ścianą i szybą przesuwaną;
11) Drzwi tylne dwuskrzydłowe;
12) Klimatyzacja manualna z przodu i z tyłu (II i II rząd ) + nawiewy w podsufitce i podłodze + dodatkowa nagrzewnica w tylnej części;
13) Radio MP3 z głośnikami w kabinie plus sterowanie pod kierownicą, radio wyposażone w zestaw głośnomówiący;
14) Światła przeciwmgielne z systemem doświetlania zakrętów;
15) Gniazdo 12 V – 2 szt.;
16) Czujnik ciśnienia w oponach;
17) Regulator prędkości – tempomat;
18) Kamera cofania;
19) System utrzymania pasa ruchu;
20) System ostrzegania o zmęczeniu kierowcy;
21) System wspomagający pokonywanie podjazdów;
22) Oświetlenie kabiny LED;
23) Szyby przednie elektryczne z włącznikiem impulsowym po stronie kierowcy;
24) Szyby boczne środkowe oraz tylne, wraz z szybami w drzwiach tylnych przyciemnione w stopniu znacznym;
25) Światła do jazdy dziennej LED;
26) Światła FULL LED;
27) Ogrzewana szyba tylna;
28) Lusterko wewnętrzne elektrochromatyczne;
29) Wycieraczki szyb tylnych;
30) Pojazd dostarczony na felgach stalowych 17" z czujnikami ciśnienia oraz z oponami letnimi wyposażonymi w kołpaki, ponadto z pojazdem należy dostarczyć kompletne koła zimowe – felgi stalowe 16 + opony zimowe + czujniki ciśnienia;
31) Tapicerka materiałowa typu JAVA lub równoważna;
32) System EASY LINK lub równoważny z wbudowaną nawigacją (z DAB);
33) Pojazd wyposażony w światła przeciwmgłowe, czujnik światła i deszczu;
34) System kontroli martwego pola;
35) Czujniki parkowania przód/bok/tył;
36) Klimatyzacja manualna z przodu i z tyłu z dodatkową nagrzewnicą;
37) Ogrzewanie dodatkowe tylne (nawiewy + sterowanie);
38) Dywaniki gumowe we wszystkich rzędach pozwalające na maksymalne pokrycie przestrzeni dostępnej na nogi, zapobiegające przed zawilgoceniem podłoża;
39) Hak holowniczy z gniazdem zasilającym 13-PIN;
3. Zabudowa pożarnicza – opisana szczegółowo w załączniku nr 1 do SWZ - pojazd dodatkowo wyposażony w:
1) Sygnalizację świetlno – dźwiękową;
2) Główny wyłącznik prądu urządzeń pozafabrycznych;
3) System ładowania akumulatora z blokadą rozruchu w trakcie ładowania;
4) Numery operacyjne na pojeździe, pas wzdłuż pojazdu z foli odblaskowej, naklejki instytucji dofinansowujących, logo jednostki oraz logotyp KSRG. Oznakowanie pojazdu zgodne z Zarządzeniem nr 6 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych PSP. Dane dotyczące oznakowania zostają podane przez zamawiającego w trakcie realizacji zamówienia na wniosek wykonawcy;
5) Radiotelefon przewoźny DMR/VHF wraz z anteną na pojeździe – 1 szt.;
6) Motopompa do wody czystej – 1 szt. ;
7) Radiotelefon nasobny DMR/VHF wraz z ładowarką – 1 szt.;
8) Ubranie specjalne dwuczęściowe – 4 kpl.;
9) Agregat prądotwórczy przenośny (walizkowy) – 1 szt.;
10) Taca o wymiarach odpowiadających przestrzeni bagażowej ( w tylnej części pojazdu, wykonana z poszycia z blachy aluminiowej anodowanej. Taca posiada w całym obrysie krawędź o wysokości nie mniejszej niż 25 mm zapobiegającą przemieszczeniu się sprzętu na niej składowanego poza jej obrys. Taca osadzona na prowadnicach umożliwiających wysunięcie jej poza obręb pojazdu o wartość w zakresie co najmniej 80% wymiaru (głębokość tacy). Taca posiada zintegrowany z systemem prowadnic hamulec blokujący jej wysuw w pozycji całkowitego wysunięcia oraz stałe blokowanie w pozycji złożonej. Zamawiający nie dopuszcza poszycia wykonanego z blachy aluminiowej ryflowanej;
11) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z samochodem: instrukcji obsługi oraz książki serwisowej samochodu w języku polskim. Ponadto Wykonawca dostarczy niezbędną dokumentację do zarejestrowania samochodu jako pojazd specjalny.
4. Inne istotne warunki zamówienia:
1) Wykonawca udzieli gwarancji na prawidłowe działanie samochodu (obejmującej działanie wszystkich podzespołów silnika, elementów sterowania i osprzętu silnika, układu przeniesienia napędu, skrzyni biegów, układu hamulcowego, zabudowy oraz innych niewymienionych części lub układów zapewniających prawidłowe działanie samochodu – bez limitu kilometrów) – dla samochodu zarejestrowanego jako specjalny – minimum 12 miesięcy.
2) Wykonawca udzieli gwarancji na powłokę lakierniczą pojazdu – minimum 24 miesięcy oraz gwarancji na perforacje podwozia – minimum 48 miesięcy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 2 do SWZ – wzór umowy.

4.2.6.)Główny kod CPV

34144200-0 - Pojazdy służb ratowniczych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

34144210-3 - Wozy strażackie

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-16

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska największą łączną ilość punktów kryterium Cena + kryterium Gwarancja na prawidłowe działanie samochodu + kryterium Gwarancja na powłokę lakierniczą + kryterium Gwarancja na perforacje podwozia.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja na prawidłowe działanie samochodu

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja na powłokę lakierniczą

4.3.6.)Waga

10

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja na perforacje podwozia

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O zamówienie publiczne mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 3 dostawy fabrycznie nowego, lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby jednostki ochrony przeciwpożarowej, każda dostawa o wartości minimum 200 000 zł brutto.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 pkt. 1 - 3 ustawy Szczególne rozwiązania w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służące ochronie bezpieczeństwa narodowego – sporządzone wg załącznika nr 3 do niniejszej SWZ,

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – sporządzone wg załącznika nr 3 do niniejszej SWZ,

Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów:
a) wykazu dostaw wykonanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. Wykonawca winien sporządzić dokument wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest załączyć do oferty: wykaz materiałów/urządzeń/wyrobów równoważnych przyjętych do kalkulacji ceny oferty oraz stosowne dokumenty potwierdzające, że zaoferowane materiały/urządzenia/wyroby zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w opisie przedmiotu zamówienia. Poprzez dokumentację potwierdzającą dotyczącą minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

DOKUMENTY, KTÓRE WSZYSCY WYKONAWCY MUSZĄ ZŁOŻYĆ DO OFERTY:
1)
Wypełniony formularz ofertowy, dostępny w platformie eZamówienia - wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ;;
2)
Wypełniony załącznik do formularza ofertowego – wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ – UWAGA! ZAŁĄCZNIK JEST INTEGRALNĄ CZĘŚCIĄ SKŁADANEJ OFERTY I NIE BĘDZIE PODLEGAŁ UZUPEŁNIENIU. Niezłożenie z ofertą załącznika do formularza ofertowego skutkuje koniecznością odrzucenia oferty z powodu jej niezgodności z warunkami zamówienia.
3)
wypełniony załącznik nr 3 do SWZ, stanowiący oświadczenie wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania, o którym mowa w punkcie 5.1. SWZ;
4)
pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego. Jeżeli osoba/osoby podpisujące ofertę działa/ją na podstawie pełnomocnictwa, to pełnomocnictwo to musi w swej treści jednoznacznie wskazywać uprawnienie do podpisania oferty. Pełnomocnictwo to powinno zostać dołączone do oferty i musi być złożone w oryginale bądź w formie notarialnie uwierzytelnionej kopii. Pełnomocnictwo nie jest wymagane, jeśli podpisujący jest lub są właścicielami firmy lub jeśli są wymienieni z nazwiska w odnośnym dokumencie rejestrowym.
Wykonawca musi udokumentować – przy ofercie – że pełnomocnictwo ustanowione do jego reprezentacji zostało podpisane przez osobę/y uprawnione do działania w jego imieniu;
5)
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest załączyć do oferty: wykaz materiałów/urządzeń/wyrobów równoważnych przyjętych do kalkulacji ceny oferty oraz stosowne dokumenty potwierdzające, że zaoferowane materiały/urządzenia/wyroby zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w opisie przedmiotu zamówienia. Poprzez dokumentację potwierdzającą dotyczącą minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z zapisami załącznika nr 2 do SWZ - wzór umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-27 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-27 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144200-0Pojazdy służb ratowniczych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
268 500 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 252 zł1 243 894 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 040 642 zł
Źródło próbki
CPV 34144200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
203 252 zł
Mediana
268 500 zł
Górny kwartyl
1 243 894 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 27.08.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Ochotnicza Straż Pożarna w Wieprzu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wieprz.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144200-0 (Pojazdy służb ratowniczych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.