Budowa odnawialnych źródeł energii w Gminie Ślemień instalacje fotowoltaiczne, magazyn energii elektrycznej oraz kocioł na biomasę.” -realizowane w formuje zaprojektuj i wybuduj
Zamawiający Gmina Ślemień (Ślemień, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa odnawialnych źródeł energii w Gminie Ślemień instalacje fotowoltaiczne, magazyn…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 385 795 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie
19 lutego 2026
Termin ofert: 12 marca 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
26 lutego 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
04 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
06 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
26 maja 2026
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
16 czerwca 2026
14 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
19 sierpnia 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Ślemień |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 072182700 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Krakowska 148 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ślemień |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-323 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL225 - Bielski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 33 865 40 98 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 33 865 40 98 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@slemien.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.slemien.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-40bf9ef6-0033-4508-9d09-3d3d98c2ad0c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00397747 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-19 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00118762 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Projekt objęty dofinansowaniem w ramach Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 ( Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji ) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.06- Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa odnawialnych źródeł energii w Gminie Ślemień instalacje fotowoltaiczne, magazyn energii elektrycznej oraz kocioł na biomasę.” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiot zamówienia obejmuje realizację zadania pod nazwą:” Budowa odnawialnych źródeł energii w Gminie Ślemień – instalacje fotowoltaiczne, magazyn energii elektrycznej oraz kocioł na biomasę” – realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. W ramach środków Funduszu Europejskiego dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji). Priorytet: FESL.10.00- Fundusze Europejskie na transformację. Działanie: FESL.10.06 -Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania 71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe 71300000-1 - Usługi inżynieryjne 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45000000-7 - Roboty budowlane 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45331110-0 - Instalowanie kotłów 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 51000000-9 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego) 51100000-3 - Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych 51110000-6 - Usługi instalowania sprzętu elektrycznego 31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie 31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna 31680000-6 - Elektryczne artykuły i akcesoria |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-05-14 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-11-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Instalmax s.c. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe R. Marciniak , P. Marciniak |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | Instalmax s.c. Patrycja Marciniak |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5532524203 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Fabryczna 1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Żywiec |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 34-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 46800,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00260211/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-07 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 46800,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).