Wynik częściowy: umowy w 2 z 3 części, 1 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
16 858 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    15 289 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    1569 zł
    1 oferta
  3. Unieważniona
    Część 3
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji zamówienia20%Termin gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa podzespołów komputerowych

Zamawiający Uniwersytet Śląski w Katowicach (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa podzespołów komputerowych”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 16 858 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Uniwersytet Śląski w KatowicachKatowice, Śląskieopublikowano 19 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
16 858 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 lipca 2026

    Termin ofert: 9 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    19 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 2 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma NKK System Sp. z o.o. za łącznie 16 858,38 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Śląski w Katowicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001347

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bankowa 12

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-007

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.7.)Numer telefonu

32/359-13-34

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@us.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

dzp.us.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://us.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa podzespołów komputerowych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b8fb86f3-800d-458b-9c03-50b77c5f93ba

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00397662

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00316230

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.382.1.35.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

11212,22 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część A: karty graficzne - 3 szt.;
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa podzespołów komputerowych, określonych w załącznikach nr 2A-C do SWZ, zwanych dalej podzespołami. Oferowane podzespoły muszą być fabrycznie nowe i nieużywane (bez uszkodzeń i wad fabrycznych), pochodzić z bieżącej produkcji (nie starsze niż 2025), posiadać stosowne certyfikaty, normy dopuszczające je do sprzedaży i użytkowania na terenie RP.
2) Zakres zamówienia obejmuje: zakup podzespołów wraz z ich dostarczeniem, transportem, rozładunkiem i wniesieniem do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpłatny serwis gwarancyjny.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2A do SWZ;
4) Termin realizacji zamówienia: do 11 dni od daty zawarcia umowy.
Termin realizacji stanowi kryterium oceny ofert. Wykonawca może zaoferować krótszy termin realizacji w stosunku do ww. terminu. Oferta Wykonawcy, który zaoferuje krótszy termin realizacji, otrzyma punkty w ramach tego kryterium oceny.
6) Adres dostawy: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Dział Zarządzania Dostawami, ul. Bankowa 14, 40-007 Katowice
7) Wymagany minimalny termin gwarancji: 24 miesiące.
Termin gwarancji stanowi kryterium oceny ofert. Wykonawca może wydłużyć termin gwarancji w stosunku do wymaganego terminu wskazanego powyżej. Oferta przewidująca wydłużenie terminu gwarancji otrzyma punkty w ramach oceny ofert z zastosowaniem kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej.
8) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do
SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

30237130-9 - Karty komputerowe

4.5.5.)Wartość części

9477,32 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część B: pamięć RAM - 4 szt.;
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa podzespołów komputerowych, określonych w załącznikach nr 2A-C do SWZ, zwanych dalej podzespołami. Oferowane podzespoły muszą być fabrycznie nowe i nieużywane (bez uszkodzeń i wad fabrycznych), pochodzić z bieżącej produkcji (nie starsze niż 2025), posiadać stosowne certyfikaty, normy dopuszczające je do sprzedaży i użytkowania na terenie RP.
2) Zakres zamówienia obejmuje: zakup podzespołów wraz z ich dostarczeniem, transportem, rozładunkiem i wniesieniem do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpłatny serwis gwarancyjny.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2B do SWZ;
4) Termin realizacji zamówienia: do 11 dni od daty zawarcia umowy.
Termin realizacji stanowi kryterium oceny ofert. Wykonawca może zaoferować krótszy termin realizacji w stosunku do ww. terminu. Oferta Wykonawcy, który zaoferuje krótszy termin realizacji, otrzyma punkty w ramach tego kryterium oceny.
6) Adres dostawy: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Dział Zarządzania Dostawami, ul. Bankowa 14, 40-007 Katowice
7) Wymagany minimalny termin gwarancji: 24 miesiące.
Termin gwarancji stanowi kryterium oceny ofert. Wykonawca może wydłużyć termin gwarancji w stosunku do wymaganego terminu wskazanego powyżej. Oferta przewidująca wydłużenie terminu gwarancji otrzyma punkty w ramach oceny ofert z zastosowaniem kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej.
8) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

30236110-6 - Pamięć o dostępie swobodnym (RAM)

4.5.5.)Wartość części

850,95 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część C: dyski wewnętrzne 3 szt., obudowa na dysk i zasilacz
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa podzespołów komputerowych, określonych w załącznikach nr 2A-C do SWZ, zwanych dalej podzespołami. Oferowane podzespoły muszą być fabrycznie nowe i nieużywane (bez uszkodzeń i wad fabrycznych), pochodzić z bieżącej produkcji (nie starsze niż 2025), posiadać stosowne certyfikaty, normy dopuszczające je do sprzedaży i użytkowania na terenie RP.
2) Zakres zamówienia obejmuje: zakup podzespołów wraz z ich dostarczeniem, transportem, rozładunkiem i wniesieniem do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpłatny serwis gwarancyjny.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2C do SWZ;
4) Termin realizacji zamówienia: do 11 dni od daty zawarcia umowy.
Termin realizacji stanowi kryterium oceny ofert. Wykonawca może zaoferować krótszy termin realizacji w stosunku do ww. terminu. Oferta Wykonawcy, który zaoferuje krótszy termin realizacji, otrzyma punkty w ramach tego kryterium oceny.
6) Adres dostawy: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Dział Zarządzania Dostawami, ul. Bankowa 14, 40-007 Katowice
7) Wymagany minimalny termin gwarancji: 24 miesiące.
Termin gwarancji stanowi kryterium oceny ofert. Wykonawca może wydłużyć termin gwarancji w stosunku do wymaganego terminu wskazanego powyżej. Oferta przewidująca wydłużenie terminu gwarancji otrzyma punkty w ramach oceny ofert z zastosowaniem kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej.
8) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

30233180-6 - Urządzenia z pamięcią flash

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30237280-5 - Akcesoria zasilające

4.5.5.)Wartość części

883,95 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

15288,90 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

15288,90 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

15288,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NKK System Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6760000925

7.3.3)Ulica

Tatarska 5

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-103

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

15288,90 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

1 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1569,48 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1569,48 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1569,48 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NKK System Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6760000925

7.3.3)Ulica

Tatarska 5

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-103

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1569,48 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

1 dni

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Działając na podstawie art. 260 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że postępowanie w zakresie części C zostało unieważnione na podst. art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną (2 097,15 zł) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (1 320,00 zł).

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2097,15 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2097,15 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

0,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Śląski w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 16 858 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30237130-9 (Karty komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NKK System Sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.