Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Wykonanie prac rekultywacyjnych, wykonania dróg i przepustów w ramach zadania pn.: ,,Scalenie gruntów położonych w obrębie Stanisławic, gmina Bochnia”

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Bochni (Nowy Wiśnicz, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie prac rekultywacyjnych, wykonania dróg i przepustów w ramach zadania pn.:…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 676 483 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BOCHNI

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851665255

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Limanowska 11

1.4.2.)Miejscowość

Nowy Wiśnicz

1.4.3.)Kod pocztowy

32-720

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.4.7.)Numer telefonu

+48146128206

1.4.8.)Numer faksu

+48146108481

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pzd.bochnia.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.pzd.bochnia.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bbf273ce-06c0-4720-8e57-34a27d62df5e

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00397109

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-19

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00326824

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Wykonanie prac rekultywacyjnych, wykonania dróg i przepustów w ramach zadania pn.: ,,Scalenie gruntów położonych w obrębie Stanisławic, gmina Bochnia”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac rekultywacyjnych, wykonania dróg i przepustów w ramach zadania pn

,,Scalenie gruntów położonych w obrębie Stanisławic, gmina Bochnia”. 2. Zadanie obejmuje wykonanie robót związanych z remontem oraz budową dróg dojazdowych, robót melioracyjnych i towarzyszących po scaleniu i wymianie gruntów w Stanisławicach. Zakres robót obejmuje wycinkę i nasadzenie drzew, przebudowę odcinka sieci SN 15kV, oczyszczenie rowów melioracyjnych. Dla trwałości zadania przewidziano wykonanie stabilizacji podłoża pod drogi spoiwem hydraulicznym i ułożenie na nim nowych warstw podbudowy drogowej i konstrukcji jezdni o nawierzchni tłuczniowej oraz o nawierzchni asfaltowej. Przewidziano również wykonanie pionowego oznakowania drogowego. 3. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy: 1) Etap I – częściowe wykonanie robót budowlanych: a) drogowych; b) melioracyjnych; c) rekultywacyjnych; d) zabezpieczenia sieci i przebudowy odcinka podziemnej sieci kablowej SN 15 kV, 2) Etap II – wykonanie pozostałych robót budowlanych niewykonanych w Etapie I. 4. Zadanie finansowane jest ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, projektowane postanowienia umowy oraz przedmiar robót – stanowiące załączniki do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-10-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

P-BUD Przemysław Birkowski

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

R-BUD Firma Usługowo – Transportowo – Handlowa Ryszard Birkowski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

868 177 17 18

4.3.3.)Ulica

Zawada 86

4.3.4.)Miejscowość

Bochnia

4.3.5.)Kod pocztowy

32-700

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

3864674,56 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00449199/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-24

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

3

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zapewnienie przez Zamawiającego nadzoru nad realizacją zadania

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zamawiający zapewnia nadzór nad realizacją zadania i ustanawia Inspektora Nadzoru Inwestorskiego: Jerzy Kubacki

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana terminu wykonania Etapu I umowy na podstawie § 17 ust. 1 pkt 1) lit. a) i f) oraz § 18 ust. 5 umowy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Etap I - wykonania robót budowlanych w terminie do dnia 01.12.2025 r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie realizacji zamówienia wystąpiły opady deszczu w ilości uniemożliwiającej prowadzenie robót budowlanych – co potwierdził uczestnik procesu budowlanego wpisem do dziennika budowy oraz wystąpienia innych przyczyn zewnętrznych niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy skutkujących niemożliwością prowadzenia prac budowlanych.
Szczegółowe zapisy odnośnie dokonanych zmian zawarto w protokole konieczności z dnia 13.11.2026 r. stanowiącego załącznik do aneksu.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Roboty, obejmujące wykonanie robót określonych w § 1 ust. 3 pkt 1) niniejszej umowy (w wysokości około 21 % wszystkich robót planowanych do wykonania w roku 2025 w ramach niniejszej umowy), które objęte będą odbiorami częściowymi robót w roku 2025

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

3864674,56 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
676 483 zł
Próbka: 99 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 004 zł1 381 768 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 023 764 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 004 zł
Mediana
676 483 zł
Górny kwartyl
1 381 768 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Bochni prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Wiśnicz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.