Rozbudowa i integracja systemów informatycznych szpitala wraz z modernizacją infrastruktury teleinformatycznej.
Zamawiający Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej (Starachowice, Świętokrzyskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa i integracja systemów informatycznych szpitala wraz z modernizacją…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 394 616 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=280, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,7 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Wykonanie umowyBieżące
19 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POWIATOWY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Dział ds zamówień publicznych i zaopatrzenia |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 291141752 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Batalionów Chłopskich 6 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Starachowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 27-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL721 - Kielecki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@szpital.starachowice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://zoz.starachowice.sisco.info/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-c7ea486e-be37-4d02-8b2c-e6a3d22a8191 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00397101 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-19 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Nie |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Dostawa i wdrożenie rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – inwestycja D1.1.2 Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia w zakresie części dotyczącej Rozbudowy i integracji systemów informatycznych szpitala wraz z modernizacją infrastruktury teleinformatycznej. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 6 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Rozbudowa i integracja systemów informatycznych szpitala wraz z modernizacją infrastruktury teleinformatycznej. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Rozbudowa i integracja systemów informatycznych szpitala wraz z modernizacją infrastruktury teleinformatycznej. Zakresem zamówienia objęta jest dostawa, instalacja i konfiguracja urządzeń oraz oprogramowania zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, świadczenie opieki serwisowej i gwarancji przez okres 36 miesięcy, szkolenie personelu Zamawiającego z obsługi dostarczonych rozwiązań, wykonanie dokumentacji powdrożeniowej. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30200000-1 - Urządzenia komputerowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 48821000-9 - Serwery sieciowe 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe 32420000-3 - Urządzenia sieciowe 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-05-29 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-08-07 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | UpWare Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5223015863 |
| 4.3.3.) | Ulica | Żwirki i Wigury 16A |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 02-092 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 8161500,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 440530-2026 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-07 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiany wynikające z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy, a które są korzystne dla Zamawiającego lub niezbędne do prawidłowej realizacji projektu KPO. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wydłużenie terminu wykonania przedmiotu umowy do dnia 15 lipca 2026r.” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność rozszerzenia zakresu umowy o zakup dodatkowego sprzętu niezbędnego do realizacji zamówienia |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zakup dodatkowego sprzętu w postaci: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 315987,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 8161500,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.