Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa chodnika i zatoki autobusowej w ciągu DW nr 977 Tarnów-Konieczna w m. Chojnik (etap III) oraz budowa chodnika w ciągu DW nr 980 Jurków-Biecz w m. Siemiechów (etap III)

Zamawiający Gmina Gromnik (Gromnik, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa chodnika i zatoki autobusowej w ciągu DW nr 977 Tarnów-Konieczna w m. Chojnik…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina GromnikGromnik, Małopolskie (powiat Tarnowski →)opublikowano 19 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 382 335 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA GROMNIK

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660950

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Witosa 2

1.4.2.)Miejscowość

Gromnik

1.4.3.)Kod pocztowy

33-180

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.4.7.)Numer telefonu

146514202, 146514238

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@gromnik.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gromnik.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1ceb6f0f-db42-4bc2-9fec-a2a4766fc6f8

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00397026

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-19

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00435235

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa chodnika i zatoki autobusowej w ciągu DW nr 977 Tarnów-Konieczna w m. Chojnik (etap III) oraz budowa chodnika w ciągu DW nr 980 Jurków-Biecz w m. Siemiechów (etap III)

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa chodnika wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej, budową zatoki autobusowej, budową oświetlenia na drodze wojewódzkiej nr 977 w m. Chojnik oraz budowa chodnika wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej na drodze wojewódzkiej nr 980 w m. Siemiechów w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 977 Tarnów - granica Państwa polegająca na budowie chodnika odc. 100 w km 2+297,50 – 2+388,15 i zatoki autobusowej strona lewa w m. Chojnik etap III oraz przebudowa drogi wojewódzkiej nr 980 Jurków – Biecz polegająca na budowie chodnika wraz wykonaniem kanalizacji deszczowej – etap III odc. 060 km 2+700 – 2+073,30 w m. Siemiechów”. Zamówienie zostaje podzielone na dwie części:
– Część I zamówienia obejmuje: przebudowę drogi wojewódzkiej nr 977 Tarnów - granica Państwa polegającą na budowie chodnika odc. 100 w km 2+297,50 – 2+388,15 i zatoki autobusowej strona lewa w m. Chojnik etap III;
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa /Projekt wykonawczy, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWIORB), Załączniki formalne do zgłoszenia robót oraz pomocniczo Przedmiary robót/.
3. Uwagi końcowe:
– Wykonawca wykona roboty budowlane w oparciu o dokumentacje techniczną, zgodnie z warunkami wykonania i odbioru robót określonymi w SST, z należytą starannością, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, normami technicznymi, standardami, zasadami sztuki budowlanej, etyką zawodową oraz warunkami projektu umowy /Załącznik nr 7/,
– Wykonawca zobowiązuje się do wykonania oznakowania i zabezpieczenia ruchu i robót na czas prowadzenia robót (wg przekazanego przez Zamawiającego projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót w pasie drogowym) wraz z bieżącym utrzymaniem tego oznakowania i jego likwidacji po zakończeniu robót.
– Wykonawca zobowiązuje się do wprowadzenia stałej organizacji ruchu (wg przekazanego przez Zamawiającego projektu stałej organizacji ruchu – dot. odcinka chodnika, będącego przedmiotem niniejszego zamówienia).
– W przypadku konieczności kierowania ruchem w trakcie realizacji robót Wykonawca musi dysponować pracownikami przeszkolonymi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 06 lipca 2010 r. w sprawie kierowania ruchem drogowym (Dz. U. z 2016 poz. 143), którzy na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 5 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251), będą mogli dawać sygnały uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze w czasie prowadzenia robót. W takim przypadku Wykonawca przedstawi Inspektorowi Nadzoru stosowne dokumenty potwierdzające wymagane przeszkolenie pracowników Wykonawcy.
Ponadto Wykonawca powiadamiać będzie przed przystąpieniem do robót oraz o wszelkich późniejszych zmianach organizacji ruchu jednostki odpowiedzialne za organizację ruchu.
– W czasie realizacji robót Wykonawca utrzymywał będzie teren budowy w stanie bez przeszkód komunikacyjnych oraz będzie usuwał i składował wszelkie urządzenia pomocnicze we własnym zakresie i na własny koszt.
– Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania na własny koszt kamerowania sieci kanalizacji deszczowej przed dokonaniem odbioru końcowego zadania. O planowanej inspekcji Wykonawca zobowiązany będzie zawiadomić Zamawiającego na piśmie z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem.
– Wykonawca ponosił będzie pełną odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi w czasie od daty protokolarnego przejęcia terenu budowy przez Wykonawcę do daty końcowego odbioru robót.
– Wynagrodzenie za realizację przedmiotu umowy, zarówno dla części I jak i II zamówienia płatne będzie w następujący sposób:
• fakturowanie częściowe w roku 2025 do wysokości dotacji z Województwa Małopolskiego w oparciu o procentowe zaawansowanie robót w maksymalnej wysokości 50% wynagrodzenia brutto, których wykonanie potwierdzone zostanie protokołem odbioru częściowego.
• fakturowanie częściowe do końca I kwartału 2026 roku do wysokości środków finansowych zabezpieczonych w budżecie gminy na realizację zadania w oparciu o procentowe zaawansowanie robót w maksymalnej wysokości 25 % wynagrodzenia brutto, których wykonanie potwierdzone zostanie protokołem odbioru częściowego,
• fakturowanie końcowe na podstawie protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia w 2026 roku.
– Zamawiający informuje, że realizacja płatności środków pochodzących z dotacji z Województwa Małopolskiego możliwa będzie wyłącznie w roku 2025 wobec czego Wykonawca zobligowany będzie do przedłożenia Zamawiającemu faktur za realizacje częściową zadania po dokonaniu odbioru częściowego najpóźniej w terminie do dnia 19.12.2025 r.
– Wykonawca jest odpowiedzialny za staranne zapoznanie się z dokumentami postępowania. Zaleca się dokonanie wizji lokalnej w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia, celem oszacowania na własną odpowiedzialność kosztów i ryzyka wykonania zamówienia oraz uzyskanie wszelkich danych jakie mogą być niezbędne do rzetelnego przygotowania oferty.
4. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP w sytuacji, gdyby w SWZ oraz załącznikach do SWZ, a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 PZP a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jako „lub równoważne” Zamawiający będzie uznawał materiały i urządzenia posiadające parametry techniczne, eksploatacyjne i funkcjonalne nie gorsze niż materiały i urządzenia, które zastępują. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego.
5. Zgodnie z art. 101 ust. 5 PZP wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

3.9.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45112200-7 - Usuwanie powłoki gleby

45233340-4 - Fundamentowanie ścieżek ruchu pieszego

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

44132000-4 - Elementy przepustów

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-18

4.2.)Okres realizacji zamówienia

7 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zakład Remontowo -Budowlany Łukasz Rejkowicz

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8732484243

4.3.4.)Miejscowość

Gromnik

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

395781,28 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00540687/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wystąpienie okoliczności uniemożliwiających wykonanie przedmiotu zamówienia w umówionym terminie.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wydłużono termin realizacji zamówienia z 7 miesięcy do 8 miesięcy od daty zawarcia umowy.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

395781,28 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 335 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 745 zł2 032 288 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 832 543 zł
Źródło próbki
CPV 45100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 745 zł
Mediana
382 335 zł
Górny kwartyl
2 032 288 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gromnik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gromnik.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.