Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Naprawy cząstkowe nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych na terenie miasta Zgierza w 2026 r. w technologii na gorąco oraz na zimno – zamówienie powtórzone (...)

Zamawiający Gmina Miasto Zgierz (Zgierz, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Naprawy cząstkowe nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych na terenie miasta Zgierza…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Miasto ZgierzZgierz, Łódzkie (powiat Zgierski →)opublikowano 18 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 554 843 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Zgierz

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057721

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Plac Jana Pawła II 16

1.4.2.)Miejscowość

Zgierz

1.4.3.)Kod pocztowy

95-100

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.4.7.)Numer telefonu

427143200

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@umz.zgierz.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.zgierz.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0022e55e-9b7f-48b0-92a8-81c44b849a00

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00396826

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-18

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Nie

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Naprawy cząstkowe nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych na terenie
miasta Zgierza w 2026 r. w technologii na gorąco oraz na zimno – zamówienie
powtórzone (...)

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie robót związanych
z usuwaniem uszkodzeń bitumicznych nawierzchni dróg stanowiących
własność Gminy Miasto Zgierz, mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu,
jak również przywracaniem ich wartości użytkowych oraz hamujących
proces powiększania się powstałych uszkodzeń bądź ich skutków
w technologii na gorąco oraz na zimno zgodnie ze specyfikacją techniczną
stanowiącą załącznik do niniejszego opisu przedmiotu zamówienia.
2) Przedmiot zamówienia świadczony będzie przez Wykonawcę,
od poniedziałku do soboty, z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych
od pracy, na podstawie pisemnych lub telefonicznych zleceń
upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego.
3) Na wykonanie robót Zamawiający złoży Wykonawcy zlecenie, które należy
traktować jako przekazanie terenu robót.
4) Naprawę nawierzchni dróg o nawierzchniach bitumicznych w technologii
na gorąco oraz na zimno Zamawiający planuje wykonać w zakresie:
a) Naprawa cząstkowa nawierzchni bitumicznych na powierzchni do 100
m² przy głębokości ubytku do 4cm – przewiduje się w ilości ok. 3000
m²,
b) Naprawa nawierzchni bitumicznych na powierzchni ponad 100 m²
( za 1 cm grubości warstwy) – przewiduje się w ilości ok. 100. m²,
c) Naprawa cząstkowa nawierzchni masą na zimno - przewiduje się
w ilości ok. 30 Mg m²,
d) Regulacja pionowa studzienek dla urządzeń podziemnych - przewiduje
się w ilości ok. 5 szt.
5) Zamawiający zastrzega możliwość zmian w ilości poszczególnych
zakresów robót. Poszczególne zakresy robót zostaną określone i
przekazane Wykonawcy przez Zamawiającego, w zależności od potrzeb,
sukcesywnie w ciągu roku.
6) Termin wykonania danego zakresu robót określonego w poszczególnych
zleceniach wynosi 2 dni od daty ich zlecenia Wykonawcy.

3.9.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-26

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-12-18

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Piotr Łuczak P.H.U. "MACIEJ"

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 310055136

4.3.3.)Ulica

Sienkiewicza 21

4.3.4.)Miejscowość

Uniejów

4.3.5.)Kod pocztowy

99-210

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

380531,25 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00096790/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-12

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

380484,58 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 843 zł
Próbka: 85 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
306 130 zł1 681 835 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 375 705 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
306 130 zł
Mediana
554 843 zł
Górny kwartyl
1 681 835 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Zgierz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zgierz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.