Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Wartość każdej ze złożonych ofert przekracza pulę środków, jakie Zamawiający przeznacza na realizację przedmiotu zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
3 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa wolnostojącej oranżerii (ogrodu zimowego) wraz infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu na części działki w Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku, przy ul. Świerkowej 9

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej (Białystok, Podlaskie) opublikował wynik postępowania „Budowa wolnostojącej oranżerii (ogrodu zimowego) wraz infrastrukturą techniczną i…”. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Dom Pomocy SpołecznejBiałystok, Podlaskieopublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Wartość każdej ze złożonych ofert przekracza pulę środków, jakie Zamawiający przeznacza na realizację przedmiotu zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Dom Pomocy Społecznej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000304674

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Świerkowa 9

1.5.2.)Miejscowość

Białystok

1.5.3.)Kod pocztowy

15-328

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.7.)Numer telefonu

857422273

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@dps.bialystok.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dps.bialystok.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3b7a565f-d9ed-4134-8bbd-381e04fbf3a4

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka samorządowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Działalność społeczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa wolnostojącej oranżerii (ogrodu zimowego) wraz infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu na części działki
w Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku, przy ul. Świerkowej 9

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3b7a565f-d9ed-4134-8bbd-381e04fbf3a4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00396767

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00071927/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Zagospodarowanie terenu wokół budynku B wraz z wymianą chodników, zbiornika wodnego, i podestów w Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku przy ul. Świerkowej 9

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00370979

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DGO/341p-7/26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/tenderdocument/ocds-148610-3b7a565f-d9ed-4134-8bbd-381e04fbf3a4/ocds-148610-3b7a565f-d9ed-4134-8bbd-381e04fbf3a4_5

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/tenderdocument/ocds-148610-3b7a565f-d9ed-4134-8bbd-381e04fbf3a4/ocds-148610-3b7a565f-d9ed-4134-8bbd-381e04fbf3a4_6

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/tenderdocument/ocds-148610-3b7a565f-d9ed-4134-8bbd-381e04fbf3a4/ocds-148610-3b7a565f-d9ed-4134-8bbd-381e04fbf3a4_7

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/tenderdocument/ocds-148610-3b7a565f-d9ed-4134-8bbd-381e04fbf3a4/ocds-148610-3b7a565f-d9ed-4134-8bbd-381e04fbf3a4_8

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/tenderdocument/ocds-148610-3b7a565f-d9ed-4134-8bbd-381e04fbf3a4/ocds-148610-3b7a565f-d9ed-4134-8bbd-381e04fbf3a4_9

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45211000-9 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych

45211100-0 - Roboty budowlane w zakresie domów

45211200-1 - Roboty budowlane w zakresie domów dla osób wymagających wsparcia

45211300-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy domów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wartość każdej ze złożonych ofert przekracza pulę środków, jakie Zamawiający przeznacza na realizację przedmiotu zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

693115,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1228207,81 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.