Świadczenie usługi stałej ochrony fizycznej na terenie nieruchomości pozostającej w trwałym zarządzie Ministerstwa Rozwoju i Technologii w Warszawie
Zamawiający Ministerstwo Rozwoju i Technologii (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usługi stałej ochrony fizycznej na terenie nieruchomości pozostającej w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 588 079 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2630, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Wykonanie umowyBieżące
18 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Ministerstwo Rozwoju i Technologii |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 369267361 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Pl. Trzech Krzyży 3/5 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warszawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 00-507 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL911 - Miasto Warszawa |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@mrit.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-21cb970c-db93-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00396664 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-18 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | S 39/2024 114424 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Świadczenie usługi stałej ochrony fizycznej na terenie nieruchomości pozostającej w trwałym zarządzie Ministerstwa Rozwoju i Technologii w Warszawie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi stałej ochrony fizycznej na terenie nieruchomości pozostającej w trwałym zarządzie Ministerstwa Rozwoju i Technologii zlokalizowanej przy Pl. Trzech Krzyży 3/5, w Warszawie. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia określają: Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący załącznik |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 79710000-4 - Usługi ochroniarskie |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-09-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Agencja Ochrony MK Sp. z o. o. |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | Agencja Ochrony Kowalczyk KM |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP: 527 26 83 091 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Jana Kazimierza 64/128 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 01-248 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 6475504,30 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | S: 187/2024 576734 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-07 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Aneks zawarto w związku z waloryzacją wynagrodzeń wypłacanych od 1 stycznia 2025 r., tj.od dnia wejścia w życie rozporządzenia w sprawie wysokości |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmianie uległy stawki godzinowe, jednak wartość umowy nie uległa zwiększeniu. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Aneks zawarto w związku z waloryzacją wynagrodzeń wypłacanych od 1 stycznia 2026 r., tj. od dnia wejścia w życie rozporządzenia w sprawie wysokości |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmianie uległy stawki godzinowe oraz zapisy dotyczące wystawiania oraz dostarczania faktur VAT, jednak wartość umowy nie uległa zwiększeniu. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 4223202,09 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Nie |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Informacje dodatkowe
5 264 637,64 zł netto, tj. 6 475 504,30 zł brutto, w tym:
- wynagrodzenie za wykonanie podstawowego przedmiotu umowy
nie przekroczy kwoty 1 753 503,98 zł netto, tj. 2 156 809,90 zł brutto;
- wynagrodzenie za wykonanie opcji 1 przedmiotu umowy nie przekroczy
kwoty 1 753 503,98 zł netto, tj. 2 156 809,90 zł brutto;
- wynagrodzenie za wykonanie opcji 2 przedmiotu umowy nie przekroczy
kwoty 1 757 629,67 zł, tj. 2 161 884,50 zł brutto.
Okres, na jaki została zawarta umowa:
12 miesięcy od daty rozpoczęcia realizacji umowy lub po wyczerpaniu wynagrodzenia brutto, przewidzianego na realizację przedmiotu umowy, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej – podstawowy przedmiot
umowy;
12 miesięcy od daty zakończenia realizacji podstawowego przedmiotu umowy lub do wyczerpania środków przewidzianych na realizację opcji 1 w zależności od tego, które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej – opcja 1;
12 miesięcy od daty zakończenia realizacji opcji 1 przez okres kolejnych
dwunastu miesięcy lub do wyczerpania środków przewidzianych na realizację opcji 2 w zależności od tego, które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej – opcja 2.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.