Adaptacja Willi Victoriusa przy ul. Armii Krajowej 21 – 25 w Grudziądzu na potrzeby Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Czapskiego.
Zamawiający Gmina - Miasto Grudziądz (Grudziądz, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Adaptacja Willi Victoriusa przy ul. Armii Krajowej 21 – 25 w Grudziądzu na potrzeby…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4119, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
23 września 2024
Termin ofert: 8 października 2024 09:30Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
27 lutego 2025
2 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
28 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
28 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
18 sierpnia 2026
- Wykonanie umowy
18 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA - MIASTO GRUDZIĄDZ |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 871118833 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Ratuszowa 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Grudziądz |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 86-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL616 - Grudziądzki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 564510233 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | bzp@um.grudziadz.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.grudziadz.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-1e27470c-dee3-4897-8a8c-9d0ad0da4697 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00396341 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-18 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00512161 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Adaptacja Willi Victoriusa przy ul. Armii Krajowej 21 – 25 w Grudziądzu na potrzeby Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Czapskiego. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Część nr 1–wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania „Adaptacja Willi Victoriusa przy ul. Armii Krajowej 21-25 w Grudziądzu na potrzeby Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Czapskiego”, obejmujących w szczególności: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45442100-8 - Roboty malarskie 45422000-1 - Roboty ciesielskie 45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów 45410000-4 - Tynkowanie 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45262500-6 - Roboty murarskie i murowe 45262311-4 - Betonowanie konstrukcji 45262310-7 - Zbrojenie 45262120-8 - Wznoszenie rusztowań 45261310-0 - Kładzenie zaprawy 45112400-9 - Roboty wykopaliskowe 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-02-11 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 14 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | 3JM Michał Bryłka |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5811807791 |
| 4.3.3.) | Ulica | Dębowa 1 lok. 2 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kwidzyn |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 82-500 |
| 4.3.6.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 4681134,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00122866/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 5 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana terminu wykonania umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | § 4 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Protokół konieczności z dnia 18.03.2026 r. stanowiący na konieczność wykonania robót dodatkowych polegających na: |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | § 6 ust. 1 zmiana: „Wartość niniejszej umowy, zawartej z Wykonawcą wybranym w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji wynosi: 4 779 915,59 zł netto + podatek VAT w wysokości 23%, co stanowi wartość 5 879 296,18 zł brutto, słownie: pięć milionów osiemset siedemdziesiąt dziewięć tysięcy dwieście dziewięćdziesiąt sześć złotych 18/100”. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 5879296,18 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Protokół konieczności z dnia 18.03.2026 r.- konieczność wykonania: |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | § 6 ust. 1 zmiana: „Wartość niniejszej umowy, zawartej z Wykonawcą wybranym w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji wynosi: 4 779 915,59 zł netto + podatek VAT w wysokości 23%, co stanowi wartość 5 879 296,18 zł brutto, słownie: pięć milionów osiemset siedemdziesiąt dziewięć tysięcy dwieście dziewięćdziesiąt sześć złotych 18/100”. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 5879296,18 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Protokół konieczności z dnia 18.03.2026 r. robót dodatkowych polegających na: |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | § 6 ust. 1 zmiana: „Wartość niniejszej umowy, zawartej z Wykonawcą wybranym w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji wynosi: 4 779 915,59 zł netto + podatek VAT w wysokości 23%, co stanowi wartość 5 879 296,18 zł brutto, słownie: pięć milionów osiemset siedemdziesiąt dziewięć tysięcy dwieście dziewięćdziesiąt sześć złotych 18/100”. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 5879296,18 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 5 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zaniechanie wykonania elementów małej architektury oraz wiaty śmietnikowej o wartości 30 750,00 złotych, |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | § 6 ust. 1 zmiana: „Wartość niniejszej umowy, zawartej z Wykonawcą wybranym w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji wynosi: 4 754 915,59 zł netto + podatek VAT w wysokości 23%, co stanowi wartość 5 848 546,18 zł brutto, słownie: pięć milionów osiemset czterdzieści osiem tysięcy pięćset czterdzieści sześć złotych 18/100”. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 5848546,18 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 5848546,18 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.