ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przebudowa dróg wewnętrznych ulic: Klonowej, Akacjowej, Brzozowej w m. Brudzeń Duży

Zamawiający Gmina Brudzeń Duży (Brudzeń Duży, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Przebudowa dróg wewnętrznych ulic: Klonowej, Akacjowej, Brzozowej w m. Brudzeń Duży”. Termin składania ofert minął 3 września 2026, 09:00. Wadium: 20 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Brudzeń DużyBrudzeń Duży, Mazowieckieopublikowano 18 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 637 394 zł
Wadium
20 000 zł
Termin składania ofert
3 września 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja i rękojmia na wykonany przedmiot zamówienia40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    18 sierpnia 2026

    Termin ofert: 3 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg wewnętrznych ulic Klonowej, Akacjowej i Brzozowej w m. Brudzeń Duży o łącznej długości około 686 m.

  • 2

    WarunkiWarunek doświadczenia wymaga wykonania w ostatnich 5 latach co najmniej 2 zadań polegających na budowie, przebudowie lub remoncie drogi o nawierzchni z kostki betonowej o wartości co najmniej 800 000,00 zł brutto każde oraz kierownika budowy z minimum 3 letnim doświadczeniem w robotach drogowych.

  • 3

    ZakresPrzewidziano możliwość udzielenia zamówień podobnych do 35% wartości podstawowego zamówienia, realizowanych na zasadach umowy podstawowej po negocjacjach.

  • 4

    RyzykoZakres obejmuje roboty przygotowawcze i pomiarowe, nawierzchnie z czerwonej kostki betonowej, pobocza, zjazdy, dojścia do furtek, odwodnienie powierzchniowe, sześć studni szczelnych, trzy studnie chłonne, zabezpieczenie kolidujących sieci oraz wycinkę 4 drzew.

Kontekst Atlasu

  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 3,4 ofert na postępowanie przy 30 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BRUDZEŃ DUŻY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 611015678

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Toruńska 2

1.5.2.)Miejscowość

Brudzeń Duży

1.5.3.)Kod pocztowy

09-414

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL923 - Płocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@brudzen.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://ugbrudzenduzy.bip.org.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa dróg wewnętrznych ulic: Klonowej, Akacjowej, Brzozowej w m. Brudzeń Duży

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-57a2ac4f-4489-487d-975d-70bf8f98cdba

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395863

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-57a2ac4f-4489-487d-975d-70bf8f98cdba

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji" wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
2. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
3. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w za kładce „Zgłoś problem".

3.7.)Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne

https://ezamowienia.gov.pl.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r., str. 1, z późn. zm.) dalej RODO informujemy, że:

1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Gmina Brudzeń Duży /adres: 09-414 Brudzeń Duży, ul. Toruńska 2/ reprezentowana przez Wójta Gminy Brudzeń Duży.
2. Osoby, których dane przetwarzane są przez Administratora mogą się z nim skontaktować telefonicznie pod nr.: 24 360 47 20, lub drogą mailową na adres: sekretariat@brudzen.pl
3. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się mailowo na adres: iod@brudzen.pl.
4. Podstawy i cele przetwarzania danych:
1) W przypadku gdy Pani/Pan występują jako kontrahent/wykonawca, który działa w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w oparciu o status osoby fizycznej to zgodnie z art. 13 RODO informujemy:
Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane:
• na podstawie art. 6 ust. 1 lit. „b” ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), gdy przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne w związku z podjęciem czynności niezbędnych do zawarcia umowy tj. przeprowadzenie postępowania w oparciu o przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych przed zawarciem umowy oraz czynności związanych z zawarciem i wykonaniem umowy,
• na podstawie przesłanki art. 6 ust 1 lit. „c” RODO, gdy przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, wynikający z realizacji przedmiotowej umowy w oparciu o obowiązujące przepisy prawa zamówień publicznych,
z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego,
• na podstawie art. 6 ust. 1 lit. „f” RODO jako niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (prowadzenie korespondencji w tym korespondencji elektronicznej, współpraca z kontrahentem, dochodzenie roszczeń).
2) W przypadku gdy Pani/Pan występują w imieniu kontrahenta/wykonawcy na podstawie reprezentacji, udzielonego pełnomocnictwa, oraz w przypadku gdy Pani/Pana dane osobowe zostały podane przez kontrahenta/wykonawcę w celu umożliwienia kontaktu lub realizacji umowy to zgodnie z art. 14 RODO informujemy:
Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w zakresie: imię i nazwisko, stanowisko, nr telefonu kontaktowego, służbowy adres e-mail osób fizycznych reprezentujących wykonawcę, osób fizycznych wyznaczonych do realizacji zawartej umowy oraz pozostałe dane wynikające z rejestrów publicznych, celem potwierdzenia zasadności i legalności reprezentacji wykonawcy.
Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane:
• na podstawie art. 6 ust. 1 lit. „f” RODO, jako niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (zapewnienie prawidłowości postępowania w oparciu o przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych, nawiązanie relacji handlowych, prowadzenie korespondencji w tym korespondencji elektronicznej, zapewnienie legalności zawarcia umowy handlowej i jej realizacji, dochodzenie roszczeń),
• na podstawie przesłanki art. 6 ust 1 lit. „c” RODO, gdy przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, wynikającego z realizacji przedmiotowej umowy w oparciu o obowiązujące przepisy prawa zamówień publicznych, z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

5. Ponadto Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. „c” RODO, zgodnie z którym przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia pozostałych obowiązków prawnych ciążącego na urzędzie w szczególności wynikających z:
• ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych [PZP] (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320),
• rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 r., poz. 2415),
• ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1530),
• innych aktów prawnych, które w sposób bezpośredni lub pośredni odnoszą się do zakresu i sposobu wykonywania przez urząd pracy, obowiązków i zadań wynikających z przepisów prawa.
6. Odbiorcami Państwa danych osobowych są podmioty upoważnione do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające w imieniu administratora, na podstawie zawartej umowy w celu świadczenia określonych usług np.: dostawcy usług IT oraz oprogramowania użytkowego, podmioty świadczące usługi pocztowe, windykacyjne, doradcze i prawnicze.
7. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu wskazanego w pkt. 4, a następnie przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2020 poz. 164 ze zm.) zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt Administratora. Ze względu na inne, szczególne przepisy prawa, okres ten może ulec wydłużeniu.
8. W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługują Państwu następujące uprawnienia:
• prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych i ich sprostowania,
• prawo do przenoszenia danych, usunięcia danych, sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania, z zastrzeżeniem, że przepisy odrębne mogą wyłączyć możliwość skorzystania z tych praw.
9. Posiada Pani/Pan również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie, ul. Stawki 2 (kod pocztowy: 00-193 Warszawa), w przypadku gdy zachodzi poważne popełnienie naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych, które Państwa dotyczą.
10. W przypadku kategorii osób działających w imieniu kontrahenta/wykonawcy określonych w pkt 4 ppkt 2, Państwa dane zostały pozyskane z jawnych rejestrów publicznych lub bezpośrednio od podmiotu, który Państwo reprezentujecie.
11. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania tych danych może skutkować wykluczeniem z postępowania w oparciu o przepisy Prawa zamówień publicznych, brakiem możliwości prawidłowego przeprowadzenia postępowania w oparciu o przepisy Prawa zamówień publicznych, nawiązania współpracy, oraz realizacji zawartej umowy.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

PGN.271.10.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja Przebudowy dróg wewnętrznych ul. Klonowej wraz z sięgaczami oraz ul. Brzozowej i ul. Akacjowej dla zadania pn. „Przebudowa dróg wraz z rozbudową infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w gminie Brudzeń Duży w ramach instrumentu Mazowsze Pomaga”

Zakres prac obejmuje w szczególności:
• roboty przygotowawcze i pomiarowe, w tym wytyczenie obiektu oraz wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
• przebudowę dróg wewnętrznych o łącznej długości około 686 m, polegającą na wykonaniu jezdni o nawierzchni z czerwonej kostki betonowej,
• wykonanie jezdni drogi wewnętrznej ul. Klonowej na odcinku km 0+000 – 0+240 o szerokości 5,0 m,
• wykonanie jezdni drogi wewnętrznej ul. Klonowej – sięgacz na odcinku km 0+000 – 0+070 o szerokości 5,0 m,
• wykonanie jezdni drogi wewnętrznej ul. Klonowej – sięgacz na odcinku km 0+070 – 0+112 o szerokości 3,5 m,
• wykonanie jezdni drogi wewnętrznej ul. Brzozowej na odcinku km 0+000 – 0+149 o szerokości 5,0 m,
• wykonanie jezdni drogi wewnętrznej ul. Akacjowej na odcinku km 0+000 – 0+185 o szerokości 5,0 m,
• wykonanie trzech progów zwalniających U-16d, uformowanych z wyniesionej nawierzchni jezdni,
• wykonanie poboczy o szerokości do 0,75 m, z warstwy rozsączającej z piasku stabilizowanego mechanicznie oraz kruszywa łamanego,
• wykonanie zjazdów o nawierzchni z czerwonej kostki betonowej o szerokości od 4,0 m do 8,0 m,
• wykonanie dojść do furtek o nawierzchni z czerwonej kostki betonowej,
• wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej czerwonej grubości 8 cm,
• wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5 mm, stabilizowanego mechanicznie,
• wykonanie warstwy odsączającej stabilizowanej mechanicznie,
• wykonanie podsypki cementowo-piaskowej pod nawierzchnię z kostki betonowej,
• wykonanie krawężników betonowych 12×25×100 cm wraz z ławą betonową z oporem,
• wykonanie obrzeży betonowych 8×30×100 cm wraz z ławą/podsypką cementowo-piaskową,
• wykonanie odwodnienia powierzchniowego dróg poprzez odpowiednie ukształtowanie spadków podłużnych i poprzecznych,
• wykonanie sześciu studni szczelnych Ø630 mm z osadnikiem i wpustem żeliwnym 420×590 mm,
• wykonanie przykanalików Ø200 mm o łącznej długości około 30 m,
• wykonanie trzech studni chłonnych Ø2000 mm,
• wykonanie regulacji wysokościowej włazów studni,
• wykonanie zabezpieczenia kolidujących sieci poprzez zastosowanie rur ochronnych o łącznej długości około 197 m,
• wykonanie robót związanych z wycinką 4 szt. drzew kolidujących z projektowaną inwestycją, zgodnie z odrębnym opracowaniem i wymaganymi decyzjami/uzgodnieniami,
• uporządkowanie terenu przyległego po zakończeniu robót,
• odtworzenie ewentualnie uszkodzonych w trakcie prowadzenia robót elementów istniejącego zagospodarowania terenu,
• wykonanie wszelkich robót towarzyszących i pomocniczych niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.



Przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykonać zgodnie z:
1) projektem,
2) specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót,
3) przedmiarem robót.

4.2.6.)Główny kod CPV

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt. 7 ustawy Pzp, dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót i jest zgodne z jego przedmiotem m.in. w zakresie:
 Wykonania budowy, przebudowy lub remontu drogi
2. Zamówienie zostanie udzielone pod warunkiem, że Zamawiający będzie posiadał niezbędne środki finansowe oraz w szczególności, gdy potrzeba zmiany zakresu robót budowlanych będzie wynikała ze zmiany uwarunkowań mających wpływ na realizację przedmiotu zamówienia. Udzielone zamówienie będzie realizowane na zasadach umowy podstawowej, jak również strony w wyniku negocjacji uzgodnią wynagrodzenie oraz termin wykonania takiego zamówienia.
3. Wartość zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do 35% wartości podstawowego zamówienia.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja i rękojmia na wykonany przedmiot zamówienia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 5

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:
W ramach tego warunku wykonawca zobowiązany jest do:
4.1. wykazania, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie wykonał należycie: co najmniej 2 zadania polegające na budowie, przebudowie lub remoncie drogi o nawierzchni z kostki betonowej o wartości co najmniej 800 000,00 zł brutto każde zadanie. Wykaz robót stanowi załącznik nr 5 do SWZ.

4.2 wykazania, że Wykonawca dysponuje bądź będzie dysponował kierownikiem budowy -osobą posiadającą uprawnienia budowlane wynikające z postanowień ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, uprawniające do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej,
z minimum 3 letnim doświadczeniem zawodowym jako kierownik budowy lub kierownik robót. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadane kwalifikacje zawodowe, doświadczenie, wykształcenie, uprawnienia budowlane stanowi załącznik nr 6 do SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) oświadczenie, w zakresie art. 108 ust.1 pkt. 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej grupy kapitałowej (wg. wzoru Załącznik nr 4)

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty – wg załącznika nr 5
2) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wg załącznika nr 6

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 20 000,00 zł słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium musi obejmować okres związania ofertą określony w Rozdziale XII ust.1
4. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
5. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, dokumenty te powinny być sporządzone zgodnie z obowiązującym prawem i zawierać co najmniej:
1) nazwę zleceniodawcy (Wykonawcy), beneficjenta poręczenia/ gwarancji (Zamawiającego: Gmina Brudzeń), poręczyciela/gwaranta oraz adresy ich siedzib,
2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona poręczeniem/ gwarancją,
3) kwotę wadium,
4) termin ważności poręczenia/gwarancji – nie krótszy niż termin związania ofertą,
5) zobowiązanie poręczyciela/gwaranta do zapłaty kwoty wadium nieodwołalnie, bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych
6. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy „MAZOWSZE” w Płocku Oddział w Brudzeniu Dużym nr 57 9042 1042 0550 0374 2000 0190 z adnotacją: „Wadium - nr sprawy PGN.271.10.2026”
7. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna je za wniesione skutecznie jedynie w przypadku wpływu pieniędzy na rachunek bankowy Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
8. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 4 pkt. 2-4, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
9. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać nieodwołalne i bezwarunkowe, na każde żądanie zgłoszone przez Zamawiającego, zobowiązanie gwaranta (poręczyciela) do zapłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
5.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia

1) W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane do realizacji których te zdolności są wymagane. 2) W przypadku, o którym mowa w pkt. 1), wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi lub dostawy lub roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy. 3) warunek opisany w pkt. 4.1 zostanie spełniony, jeżeli jeden z wykonawców będzie posiadał wymagane doświadczenie lub będą spełniać łącznie 4) warunek opisany w pkt. 4.2 zostanie spełniony, jeżeli jeden z wykonawców będzie dysponował wymaganymi osobami lub Wykonawcy będą wspólnie dysponowali tymi osobami. 5) Wykonawcy, o których mowa w pkt. 5, ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 6) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, których oferta wspólna zostanie najwyżej oceniona, są oni zobowiązani na wezwanie Zamawiającego złożyć podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale XI. pkt. 2 SWZ potwierdzające brak podstaw wykluczenia, przy czym w zakresie potwierdzającym spełnienie warunków udziału składa odpowiednio wykonawca/wykonawcy, który/którzy wykazuje/-ą spełnienie warunku udziału 7) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika podział realizacji przedmiotu zamówienia przez poszczególnych wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 455 ustawy Pzp oraz wskazanym w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-03 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-03 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-02

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233123-7Roboty budowlane w zakresie dróg po…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
637 394 zł
Próbka: 861 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 200 zł1 626 016 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 320 817 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 200 zł
Mediana
637 394 zł
Górny kwartyl
1 626 016 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 03.09.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Brudzeń Duży prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brudzeń Duży.
Tak. Wadium określono na 20 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233123-7 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.