Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

wpłynęły 3 oferty w tym 2 ważne, 1 odrzucona: postępowanie zostało unieważnione w części nr 1 na podstawie art. 255 pkt 3 PZP – cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 1.300.000,00 zł brutto natomiast cena złożonej oferty (najkorzystniejszej oferty wg. kryterium oceny ofert, niepodlegającej odrzuceniu – oferty ważnej) wyniosła 1.587.928,52 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty określonej we wniosku o wszczęcie pro

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Bulwar Narwiku dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu

Zamawiający Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu (Nowy Sącz, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Budowa parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Bulwar Narwiku dla potrzeb Szpitala…”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 396 701 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: wpłynęły 3 oferty w tym 2 ważne, 1 odrzucona: postępowanie zostało unieważnione w części nr 1 na podstawie art. 255 pkt 3 PZP – cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu

1.3.)Oddział zamawiającego

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu - zespół ds. zamówień publiczych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000306437

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Młyńska 10

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Sącz

1.5.3.)Kod pocztowy

33-300

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

184436635

1.5.8.)Numer faksu

184436635

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@szpitalnowysacz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpitalnowysacz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b6fc837c-bdf0-4eba-bbae-9cfe4ecc0a2d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Bulwar Narwiku dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b6fc837c-bdf0-4eba-bbae-9cfe4ecc0a2d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395861

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00206644/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja parkingu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00338336

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DA.261.1.42.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1056910,57 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 - budowa parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Bulwar Narwiku dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu w tym m.in.:
 roboty przygotowawcze i geodezyjne,
 roboty ziemne,
 krawężniki i obrzeża,
 przebudowa z nawierzchnią asfaltową,
 wykonanie kanalizacji deszczowej,
 wykonanie robót elektroinstalacyjnych,
 oznakowanie parkingu poziome i pionowe,
 system parkingowy – parkomaty.

4.5.3.)Główny kod CPV

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

wpłynęły 3 oferty w tym 2 ważne, 1 odrzucona:
postępowanie zostało unieważnione w części nr 1 na podstawie art. 255 pkt 3 PZP – cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 1.300.000,00 zł brutto natomiast cena złożonej oferty (najkorzystniejszej oferty wg. kryterium oceny ofert, niepodlegającej odrzuceniu – oferty ważnej) wyniosła 1.587.928,52 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty określonej we wniosku o wszczęcie procedury przetargowej (kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia – część nr 1), w związku z czym postępowanie podlega unieważnieniu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45223300-9Roboty budowlane w zakresie parking…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
396 701 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
268 744 zł1 056 911 zł
Rozstęp międzykwartylowy
788 167 zł
Źródło próbki
CPV 45223· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
268 744 zł
Mediana
396 701 zł
Górny kwartyl
1 056 911 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Sącz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45223300-9 (Roboty budowlane w zakresie parkingów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.