Remont obiektów zlokalizowanych w rejonie działania SOI Szczecin Podjuchy
Zamawiający 15 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Szczecin, Zachodniopomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Remont obiektów zlokalizowanych w rejonie działania SOI Szczecin Podjuchy”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
06 sierpnia 2026
Termin ofert: 25 sierpnia 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
11 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
18 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | 15 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 320987895 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Narutowicza |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Szczecin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 70-231 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL424 - Miasto Szczecin |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | n.walus@ron.mil.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.15wog.wp.mil.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Obrona |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00395671 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-18 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00380108 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | W odniesieniu do zdolności zawodowej, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca (na zał. nr 3 do SWZ), że dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia, posiadającymi prawo wykonywania zawodu oraz wymagane uprawnienia budowlane (wymagania minimalne) tj.: Dla części 1 i 2: co najmniej 1 osoba – posiadająca uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności konstrukcyjno – budowlanej Dla części 3 i 4: co najmniej 1 osoba – posiadająca uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi związanymi z obiektami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych Uwaga: Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony także wówczas, gdy wykonawca wykaże, że skieruje do wykonania mniejszą ilość osób spełniających łącznie postawione wyżej warunki. W odniesieniu do zdolności technicznej, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał (na zał. nr 4 do SWZ), że Dla części 1 i 2: w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał w sposób należyty (co najmniej) jedną robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 50 000 zł brutto. Za roboty odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia Zamawiający uzna wykonanie robót budowlanych obejmujących zakresem remont lub przebudowę budynku sklasyfikowanego w dziale PKOB 12. Przez 1 robotę budowlaną Zamawiający rozumie robotę budowlaną wykonywaną przez Wykonawcę na podstawie jednej umowy/zlecenia. Dla części 3 i 4: w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał w sposób należyty (co najmniej) jedną robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 50 000 zł brutto. Za roboty odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia Zamawiający uzna wykonanie robót budowlanych obejmujących zakresem remont lub przebudowę instalacji centralnego ogrzewania lub c.w.u. w budynku sklasyfikowanym w Dziale PKOB 12. Przez 1 robotę budowlaną Zamawiający rozumie robotę budowlaną wykonywaną przez Wykonawcę na podstawie jednej umowy/zlecenia. UWAGA: Wykonawca, składający ofertę na większą liczbę część zamówienia zobowiązany jest do spełnienia powyżej określonych warunków odrębnie dla każdej z części. Zamawiający dopuszcza wykazanie się doświadczeniem przy realizacji mniejszej liczby umów, np. jednej umowy dla 1 i 2 części pod warunkiem, że spełnia ona wymagania dotyczące wartości i zakresu prac dla każdej z części na którą Wykonawca składa ofertę, np.: Wykonawca składający ofertę na 1 i 2 część zamówienia może wykazać się realizacją 1 umowy o wartości min. 100 000 zł brutto na remont lub przebudowę budynków sklasyfikowanych w PKOB Dział 12 Po zmianie: W odniesieniu do zdolności zawodowej, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca (na zał. nr 3 do SWZ), że dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia, posiadającymi prawo wykonywania zawodu oraz wymagane uprawnienia budowlane (wymagania minimalne) tj.: Dla części 1 i 2: co najmniej 1 osoba – posiadająca uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności konstrukcyjno – budowlanej Dla części 3 i 4: co najmniej 1 osoba – posiadająca uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi związanymi z obiektami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych UWAGA: Wykonawca składający ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, w celu spełnienia warunku udziału w postępowaniu może wskazać tę samą osobę posiadającą łącznie wymagane uprawnienia dla poszczególnych części, o ile zakres posiadanych przez tę osobę uprawnień odpowiada wymaganiom określonym dla tych części. W odniesieniu do zdolności technicznej, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał (na zał. nr 4 do SWZ), że Dla części 1 i 2: w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał w sposób należyty (co najmniej) jedną robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 50 000 zł brutto. Za roboty odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia Zamawiający uzna wykonanie robót budowlanych obejmujących zakresem remont lub przebudowę budynku sklasyfikowanego w dziale PKOB 12. Przez 1 robotę budowlaną Zamawiający rozumie robotę budowlaną wykonywaną przez Wykonawcę na podstawie jednej umowy/zlecenia. Dla części 3 i 4: w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał w sposób należyty (co najmniej) jedną robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 50 000 zł brutto. Za roboty odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia Zamawiający uzna wykonanie robót budowlanych obejmujących zakresem remont lub przebudowę instalacji centralnego ogrzewania lub c.w.u. w budynku sklasyfikowanym w Dziale PKOB 12. Przez 1 robotę budowlaną Zamawiający rozumie robotę budowlaną wykonywaną przez Wykonawcę na podstawie jednej umowy/zlecenia. UWAGA: Wykonawca, składający ofertę na większą liczbę część zamówienia zobowiązany jest do spełnienia powyżej określonych warunków odrębnie dla każdej z części. Zamawiający dopuszcza wykazanie się doświadczeniem przy realizacji mniejszej liczby umów, np. jednej umowy dla 1 i 2 części pod warunkiem, że spełnia ona wymagania dotyczące wartości i zakresu prac dla każdej z części na którą Wykonawca składa ofertę, np.: Wykonawca składający ofertę na 1 i 2 część zamówienia może wykazać się realizacją 1 umowy o wartości min. 100 000 zł brutto na remont lub przebudowę budynków sklasyfikowanych w PKOB Dział 12 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.