Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa i doposażenie serwerów wraz z usługą instalacji i konfiguracji 3-węzłowego klastra HA w ramach zadania Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Wilamowice.

Zamawiający Gmina Wilamowice (Wilamowice, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa i doposażenie serwerów wraz z usługą instalacji i konfiguracji 3-węzłowego…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WilamowiceWilamowice, Śląskie (powiat Cieszyński →)opublikowano 18 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 625 201 zł
Konkurencyjność
~2,7 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wilamowice

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182321

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

RYNEK 1

1.4.2.)Miejscowość

Wilamowice

1.4.3.)Kod pocztowy

43-330

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.4.7.)Numer telefonu

(033) 8129430

1.4.8.)Numer faksu

(033) 8129431

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ug.wilamowice.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.wilamowice.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4a5fe8ca-c182-4853-ab97-e73220fe8807

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395526

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-18

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00252286

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” .

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa i doposażenie serwerów wraz z usługą instalacji i konfiguracji 3-węzłowego klastra HA w ramach zadania Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Wilamowice.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa 2 serwerów wraz z usługą instalacji i konfiguracji 3-węzłowego klastra HA.

Szczegółowy zakres dostawy wraz z wymaganiami został określony w załączniku nr 1A – opis przedmiotu zamówienia.

2) Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę 2 jednakowych serwerów wraz z usługą instalacji i początkową konfiguracją trójwęzłowego klastra HA w środowisku wirtualnym Proxmox VE w wersji 9.1 lub nowszej oraz skonfigurowanie na wszystkich węzłach SDS (Ceph).

3) Dostarczany sprzęt powinien być fabrycznie nowy, niepochodzący z rynku wtórnego (refurbished), sprawny technicznie, kompletny, gotowy do pracy i trwale oznakowany przez Wykonawcę w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta.

4) Zamawiający informuje, że w każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.

3.9.)Główny kod CPV

48822000-6 - Serwery komputerowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia

40 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

MS ENTER-PRISE Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5361912742

4.3.3.)Ulica

ul. Powielińska 6

4.3.4.)Miejscowość

Zalesie Borowe

4.3.5.)Kod pocztowy

05-140

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

551655 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00317794/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-07

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

551655,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48822000-6Serwery komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
625 201 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
219 203 zł1 458 126 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 238 923 zł
Źródło próbki
CPV 48822000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
219 203 zł
Mediana
625 201 zł
Górny kwartyl
1 458 126 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wilamowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wilamowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48822000-6 (Serwery komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.