Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Budowa gminnego przedszkola w miejscowości Zaskale, gmina Szaflary”

Zamawiający Gmina Szaflary (Szaflary, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa gminnego przedszkola w miejscowości Zaskale, gmina Szaflary”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina SzaflarySzaflary, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 18 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Szaflary

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892713

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Zakopiańska 18

1.4.2.)Miejscowość

Szaflary

1.4.3.)Kod pocztowy

34-424

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.4.7.)Numer telefonu

0182612338

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@szaflary.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szaflary.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-35734a69-295d-11ef-b091-ce35ef079555

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395485

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-18

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00376556

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

„Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022–2029”

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Budowa gminnego przedszkola w miejscowości Zaskale, gmina Szaflary”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia
Zadanie nr 1: „Budowa gminnego przedszkola w miejscowości Zaskale, gmina Szaflary”
Zadanie nr 2: „Utworzenie 42 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w nowej instytucji żłobka pod adresem
ul. Kardynała Karola Wojtyły 51 w Zaskalu”

Budowa budynku przedszkolno - żłobkowego przy Szkole Podstawowej w Zaskalu. Inwestycja obejmuje budowę 8 sal przedszkolnych i 2 sal żłobka z sanitariatami, szatniami i pomieszczeniem stołówki z zapleczem kuchennym oraz zagospodarowanie terenu z budową placu zabaw.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262310-7 - Zbrojenie

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

44161000-6 - Rurociągi

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45314310-7 - Układanie kabli

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45313100-5 - Instalowanie wind

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-05

4.2.)Okres realizacji zamówienia

580 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

TPB ŁUKASZCZYK SP. J.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7352866618

4.3.3.)Ulica

Os. Za Torem 3

4.3.4.)Miejscowość

Zaskale

4.3.5.)Kod pocztowy

34-424

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

7033075,34 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00496621/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-02

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

zmniejszenie wynagrodzenia płatnego w roku 2025

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

zmieniono harmonogram rzeczowo-finansowy

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wykonania robót zamiennych i dodatkowych wynikających ze zmiany sposobu użytkowania pomieszczeń oraz konieczności dostosowania instalacji wod.-kan., elektrycznej, wentylacyjnej, grzewczej i ppoż. do aktualnych potrzeb i wymagań obiektu, a także wykonania infrastruktury światłowodowej i obudowy fundamentów.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

- wydłużono termin z 580 dni na 650 dni
- zmieniono wynagrodzenie z 7033075,34 zł na 7481368,84 zł

5.4.6.)Wartość zmiany

448293,50

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

7481368,84 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szaflary prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szaflary.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.