Budowa świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi – Etap II
Zamawiający Gmina Sulejów (Sulejów, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi – Etap II”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 316 211 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Sulejów |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 590648327 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Konecka 42 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Sulejów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 97-330 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL713 - Piotrkowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 446102530 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@sulejow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://sulejow.biuletyn.net/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-0ef53f26-6ad8-4dc2-a891-57f0f993c8d1 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00395154 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-18 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00164990 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi – Etap II |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 3.1 Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w budynku jednokondygnacyjnym świetlicy wiejskiej będącym w stanie surowym otwartym (z kompletnym pokryciem dachowym) wraz z niezbędną infrastrukturą sanitarną na dz. nr 25/3 obręb Nowa Wieś gm. Sulejów, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi”. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby 45113000-2 - Roboty na placu budowy 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji 45223200-8 - Roboty konstrukcyjne 45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów 45410000-4 - Tynkowanie 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian 45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45452000-0 - Zewnętrzne czyszczenie budynków 45443000-4 - Roboty elewacyjne 45431000-7 - Kładzenie płytek 45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45422000-1 - Roboty ciesielskie 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-22 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 120 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | P.U.H. LANGE Janusz Lange |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7712264911 |
| 4.3.3.) | Ulica | Dobra Woda 226 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Sulejów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 97-330 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 245385 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00221628/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-14 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych (dodatkowa warstwa piasku pod pokłady betonowe - 10m3) dokonuje się zmiany przedmiotu zamówienia określonego w §1 Umowy poprzez zwiększenie, w stosunku do przedmiaru określającego zakres przedmiotu Umowy, o prace wskazane w protokole konieczności z dnia 05.05.2026 r. Zwiększenie zakresu robót określonego w §1 skutkuje zwiększeniem wynagrodzenia Wykonawcy o kwotę 10 491,90 zł brutto (stosownie do wyceny prac dodatkowych stanowiącej załącznik do protokołu konieczności z dnia 05.05.2026 r.) kwota ta nie przekracza 15% pierwotnej wartości Umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 2. | Wynagrodzenie przyjęte na podstawie oferty Wykonawcy, wyraża się kwotą netto 208 030,00 zł (słownie | dwieście osiem tysięcy trzydzieści złotych 00/100) plus podatek od towarów i usług (VAT), którego stawka w chwili podpisywania umowy wynosi 23%, tj. kwotą brutto 255 876,90 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt pięć tysięcy osiemset siedemdziesiąt sześć złotych 90/100). |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 10491,90 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 255876,90 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.