Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
245 385 zł
Umowa zawarta
22 kwietnia 2026
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości na materiały i roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi – Etap II

Zamawiający Gmina Sulejów (Sulejów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi – Etap II”, wybierając ofertę wykonawcy P.U.H. LANGE Janusz Lange. Wartość umowy: 245 385 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina SulejówSulejów, Łódzkie (powiat Piotrkowski →)opublikowano 29 kwietnia 2026
Wartość umowy
245 385 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzucenia ani unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.U.H. LANGE Janusz Lange (Sulejów), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 245 385,00 zł (umowę zawarto 22 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

  • 5

    WykonawcaPrzetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi, Etap II wygrała firma "PREFABRYKAT-POLSKA" Sp. z o.o.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sulejów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648327

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Konecka 42

1.5.2.)Miejscowość

Sulejów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-330

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

446102530

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@sulejow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://sulejow.biuletyn.net/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1281768

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi – Etap II

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0ef53f26-6ad8-4dc2-a891-57f0f993c8d1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00221628

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042584/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.17 Budowa świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi - Etap II

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00164990

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

1000496,98 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

159914,60 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1 Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w budynku jednokondygnacyjnym świetlicy wiejskiej będącym w stanie surowym otwartym (z kompletnym pokryciem dachowym) wraz z niezbędną infrastrukturą sanitarną na dz. nr 25/3 obręb Nowa Wieś gm. Sulejów, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi”.
3.2 W ramach umowy przewiduje się wykonanie niżej wymienionych prac:
1) budowa ścianek działowych;
2) montaż stolarki okiennej w tym:
• okno uchylno – rozwierane jednodzielne z PCV – 4 sztuki,
• okno uchylno – rozwierane, dwudzielne z PCV – 6 sztuk;
3) montaż zewnętrznych parapetów z blachy stalowej powlekanej;
4) montaż drzwi balkonowych z PCV - 1 sztuka;
5) montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej w tym:
• drzwi na profilach aluminiowych – 2 sztuki;
6) montaż stolarki drzwiowej zewnętrznej w tym:
• drzwi na profilach aluminiowych – 1 sztuka,
• drzwi na profilu stalowym (techniczne) – 1 sztuka;
Uwaga: Wymiary stolarki okiennej i drzwiowej należy sprawdzić w naturze.
7) wykonanie ocieplenia ścian budynku styropianem wraz z wykonaniem warstwy zbrojnej;
8) wykonanie zewnętrznej instalacji kanalizacyjnej – betonowe szambo 10 m3;
9) wykonanie wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej podposadzkowej;
10) wykonanie protokołu szczelności podposadzkowej instalacji kanalizacyjnej wraz z zewnętrzną instalacja kanalizacyjną;
11) zapewnienie kompleksowej obsługi geodezyjnej z inwentaryzacją powykonawczą infrastruktury kanalizacyjnej. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wraz ze zgłoszeniem końcowym do odbioru oświadczenie geodety o złożeniu robót geodezyjnych do Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Tryb.
3.3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa w zakresie wykonania kompletnego budynku wraz z niezbędną infrastrukturą, z zastrzeżeniem, że przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie robót ujętych w częściowych przedmiarach obejmujących przedmiot zamówienia. Przedmiary mają charakter orientacyjny i Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania wszelkich wielkości do stanu faktycznego, co nie ma wpływu na wysokość wynagrodzenia ryczałtowego.
3.4 Wykonawca zapozna się z dokumentacją powykonawczą I etapu realizacji inwestycji budowy świetlicy w Nowej Wsi oraz dokona wizji lokalnej wybudowanego obiektu (stan surowy otwarty). Zamawiający przewiduje obowiązkową wizję lokalną (opisaną w Rozdziale 21 pkt 21.6).
Pozostałe informacje w SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45452000-0 - Zewnętrzne czyszczenie budynków

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45431000-7 - Kładzenie płytek

45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

245385 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

245385 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

245385 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.U.H. LANGE Janusz Lange

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7712264911

7.3.3)Ulica

Dobra Woda 226

7.3.4)Miejscowość

Sulejów

7.3.5)Kod pocztowy

97-330

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

245385 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 316 211 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
342 475 zł4 132 247 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 789 772 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
342 475 zł
Mediana
1 316 211 zł
Górny kwartyl
4 132 247 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.