Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
233 699 zł
Umowa zawarta
6 sierpnia 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 233 699 zł – 373 920 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie Projektanta40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dokumentacja projektowa do termomodernizacji energetycznej obiektów użyteczności publicznej - Projekt modernizacji basenu

Zamawiający Gmina Zebrzydowice (Zebrzydowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dokumentacja projektowa do termomodernizacji energetycznej obiektów użyteczności…”, wybierając ofertę wykonawcy APA ARCHES Sp. z o.o. sp. k. Wartość umowy: 233 699 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina ZebrzydowiceZebrzydowice, Śląskieopublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość umowy
233 699 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 czerwca 2026

    Termin ofert: 18 czerwca 2026 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy APA ARCHES Sp. z o.o. sp. k (Poznań), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 233 699,00 zł (umowę zawarto 6 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 233 699,00 zł do 373 920,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ZEBRZYDOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258090

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Księdza Antoniego Janusza 6

1.5.2.)Miejscowość

Zebrzydowice

1.5.3.)Kod pocztowy

43-410

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@zebrzydowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zebrzydowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1322980

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dokumentacja projektowa do termomodernizacji energetycznej obiektów użyteczności publicznej - Projekt modernizacji basenu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dc09919d-1c8f-4e82-b4bd-e1b349605b48

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395054

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00020638/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Projekt modernizacja basenu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00279847

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji basenu przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach.
A. Parametry basenu:
- Lokalizacja - Zebrzydowice ul. Jana Kochanowskiego 55
- Rok wybudowania - 2004 rok
- Pow. zabudowy - 628 m2
- Pow. użytkowa - 1096 m2
- Kubatura - 5035 m3
B. Zakres projektu (remontu) modernizacji basenu :
1) HALA BASENOWA roboty budowlane :
- Niecka basenowa – usunięcie istniejących okładzin ceramicznych i wymiana na porcelanę basenową oraz uszczelnienie przejść instalacyjnych wraz z wymianą ceramiki na plaży basenowej, a także niwelacja progów przy rynnie przelewowej. Naprawa uszkodzonej niecki basenowej, wykonanie przejść szczelnych.
- Remont zaplecza szatniowego.
- Remont instalacji elektrycznej w zakresie remontowym.
- Naprawa (renowacja dachu).
- Naprawa (renowacja sufitu).
- Dostosowanie wejścia głównego (od strony boiska ,,ORLIK”) dla wymogów osób niepełnosprawnych.
2) TECHNOLOGIA WODY BASENOWEJ
• Optymalizacja technologii wody basenowej z wykorzystaniem istniejących filtrów (jeśli ich stan techniczny w środku, w szczególności dna dyszowego, będzie zgodny z normą DIN) z instalacją dozowania, częściowa wymiana orurowania, uszczelnienie przejść, nowe uzbrojenie technologiczne niecki.
3) WENTYLACJA HALI BASENOWEJ
• Zamawiający przewiduje wykonanie nowej wentylacji z wykorzystaniem istniejących przewodów (kanałów) wentylacyjnych .

Wykonawca zobowiązuje się pozyskać wszelkie pozwolenia lub zgody na prowadzenie projektowanych prac remontowych lub budowlanych założonych w projekcie – według wytycznych Zamawiającego.
Opracowanie powinno zawierać:
1) Koncepcję zagospodarowania terenu oraz rozwiązań architektoniczno- budowlanych w 2 wariantach – projekt wstępny.
2) Projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno – budowlany.
3) Projekty techniczne - wykonawcze branż w zakresie projektowanej rozbudowy i części koniecznych do funkcjonowania obiektu jako całości:
ewentualnych nasadzeń drzew i krzewów),
wodno-kanalizacyjnych, hydrantów, instalacji elektrycznych, oświetlenia LED, instalacji fotowoltaicznej
4) Instrukcję bezpieczeństwa przeciwpożarowego, projekt oznakowania ewakuacyjnego i sprzętu przeciw pożarowego.
5) Przedmiary robót.
6) Kosztorys inwestorski.
7) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
8) Charakterystykę energetyczną.
9) Operat kosztów eksploatacyjnych hali (energii elektrycznej, cieplnej, kosztów serwisowania urządzeń).
10) Wyposażenia i dostosowania dla osób z niepełnosprawnością, w tym rozgrywania zawodów osób z niepełnosprawnościami,
11) Projekty w innych branżach, jeżeli okażą się niezbędne w trakcie projektowania.
12) Wymienione projekty winny być opracowane w 4 egz., branża kosztowa i STWIOR w 3 egz. oraz CD/DVD lub pendriver w 2 egz. wszystkich ww. elementów dokumentacji - w wersji modyfikowalnej (rozszerzenia: format doc, ath, dwg) i niemodyfikowalnej (rozszerzenia: pdf); wymagane jest aby pliki wersji elektronicznej odpowiadały teczkom wersji drukowanej, rysunki zawierały podpisy projektantów i inne elementy naniesione na wersję drukowaną).
13) Złożenie kompletnych wniosków o pozwolenie na budowę, wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami czy decyzjami, zgodnie z Prawem Budowlanym.
14) Uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę.
15) uzgodnienia z rzeczoznawcami ds. przeciwpożarowych i higieniczno – sanitarnych w zakresie wymaganym prawem (uzgodnienia PZT, PZB i PT).
Opracowania, o których mowa w ust 1. powinny być wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 12 lipca 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego i wymaganiami Ustawy Prawo Budowlane. IR-P 13/2025

Projekt składa się z następujących elementów, które odpowiadają jednocześnie etapom realizacji umowy:
1) wykonanie 2 wariantów koncepcji i przedłożenie Zamawiającemu – do 30 dni kalendarzowych, licząc od dnia podpisania umowy.
2) wykonanie projektu wybranego przez Zamawiającego wariantu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

233699 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

373920 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

233699 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

APA ARCHES Sp. z o.o. sp. k

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7792409055

7.3.3)Ulica

Jawornicka 8/229

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

60-161

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

233699,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
227 642 zł
Próbka: 247 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
141 051 zł387 480 zł
Rozstęp międzykwartylowy
246 429 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
141 051 zł
Mediana
227 642 zł
Górny kwartyl
387 480 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zebrzydowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zebrzydowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 233 699 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: APA ARCHES Sp. z o.o. sp. k (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.