ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

REMONT BUDYNKU GMINNEGO W SŁABOSZEWKU, OBEJMUJĄCY ZADANIA INWESTYCYJNE: -REMONT BIBLIOTEKI GMINNEJ, -WYKONANIE INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA DO MIESZKAŃ KOMUNALNYCH.

Zamawiający Gmina Dąbrowa (Dąbrowa, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „REMONT BUDYNKU GMINNEGO W SŁABOSZEWKU, OBEJMUJĄCY ZADANIA INWESTYCYJNE: -REMONT…”. Termin składania ofert minął 2 września 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina DąbrowaDąbrowa, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 17 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
2 września 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    17 sierpnia 2026

    Termin ofert: 2 września 2026 12:00
  2. Zmiana ogłoszenia

    01 września 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest remont budynku gminnego w Słaboszewku obejmujący remont Biblioteki Gminnej oraz wykonanie instalacji centralnego ogrzewania do mieszkań komunalnych.

  • 2

    ZakresZakres obejmuje budowę instalacji gazu płynnego ze zbiornikiem podziemnym gazu o pojemności V=4850l oraz budowę kotłowni gazowej wraz instalacją ogrzewczą w budynku dworskim z przyległą świetlicą i w budynku Biblioteki Gminnej.

  • 3

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części, okres realizacji wynosi 70 dni, a ofertę można modyfikować tylko w zakresie przewidzianym w projekcie umowy.

  • 4

    WarunkiWykonawca musi wykazać ubezpieczenie OC z minimalną sumą gwarancyjną 300.000,00 zł oraz doświadczenie w wykonaniu co najmniej dwóch robót polegających na montażu zbiornika gazu o pojemności nie mniejszej niż 4 m3 lub 4000 litrów; wymagane jest też zabezpieczenie należytego wykonania umowy.

Kontekst Atlasu

  • To ponowione postępowanie: poprzednie podejście do tego zamówienia unieważniono.
  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 4,3 ofert na postępowanie przy 23 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA DĄBROWA

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350820

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kasztanowa 16

1.5.2.)Miejscowość

Dąbrowa

1.5.3.)Kod pocztowy

88-306

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

523153215

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

m.ciszak@ug-dabrowa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.ug-dabrowa.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

REMONT BUDYNKU GMINNEGO W SŁABOSZEWKU, OBEJMUJĄCY ZADANIA INWESTYCYJNE:
-REMONT BIBLIOTEKI GMINNEJ,
-WYKONANIE INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA DO MIESZKAŃ KOMUNALNYCH.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-db9dac07-66a6-4118-bd66-41929e0c371e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00394957

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00072955/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Remont biblioteki gminnej

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Działanie 5.12 Wsparcie instytucji kultury OPPT w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360190

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360190

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
d) włączona obsługa JavaScript,
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
f) Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
g) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej "RODO") informujemy, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Urząd Gminy w Dąbrowie, ul. Kasztanowa 16, 88-306 Dąbrowa, tel. 52 315 32 15.
2) administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym można się kontaktować: iod@ug-dabrowa.pl.
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego.
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 p.z.p.
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 p.z.p. przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; 6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach p.z.p., związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane
w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.8.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

REMONT BIBLIOTEKI GMINNEJ w zakresie budowy instalacji gazu płynnego ze zbiornikiem podziemnym gazu o poj. V=4850l oraz budowa kotłowni gazowej wraz instalacją ogrzewczą w budynku dworskim z przyległą świetlica w Słaboszewku.

Zadanie obejmuje również budowę instalacji gazu płynnego ze zbiornikiem podziemnym gazu o poj. V=4850l oraz budowę kotłowni gazowej wraz instalacją ogrzewczą w mieszkaniach zlokalizowanych w budynku Biblioteki gminnej w Słaboszewku.

Zadanie nie jest podzielone na części, lecz na dwa zadania, co zostało wskazane w formularzu ofertowym.

4.2.6.)Główny kod CPV

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

kryteria

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym,
Zamawiający nie precyzuje szczegółowych warunków w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów,
Zamawiający nie precyzuje szczegółowych warunków w tym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej,
Wykonawca musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej, w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia przy minimalnej sumie gwarancyjnej nie mniejszej niż 300.000,00 zł równowartości.
4) zdolności technicznej lub zawodowej,
a)Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, że w okresie pięciu ostatnich lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał co najmniej dwie roboty budowlane (czyli 2 zadania/2 zamówienia/ 2 odrębne umowy), KTÓRYCH PRZEDMIOT STANOWIŁ montażu zbiornika gazu o pojemności nie mniejszej niż 4 m3 lub 4000 litrów wraz
z potwierdzeniem, że roboty te zostały wykonane należycie, zgodnie
z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone (wzór wykazu stanowi załącznik nr 3 do SIWZ).

b) Wykonawca musi wykazać, że dysponuje następującymi osobami, które będą uczestniczyły w wykonywaniu zamówienia, legitymującymi się odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi, wykształceniem i doświadczeniem niezbędnym do wykonania zamówienia, tj. Wykonawca musi wykazać, że dysponuje:


-kierownik budowy- jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub równoważne (wzór wykazu osób stanowi załącznik nr 3 do SIWZ).

3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane, do realizacji, których te zdolności są wymagane. Oświadczenie, z którego wynikać będzie, które roboty budowlane wykonują poszczególni Wykonawcy składane będzie w Formularzu Ofertowym.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu (zał. nr 6 do SWZ) , o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy,
e) ustawie z 13.4.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 poz. 835).

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu.
1) W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty;
b) dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej, w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia przy minimalnej sumie gwarancyjnej nie mniejszej niż 300.000,00 zł równowartości.
c) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór wykazu stanowi załącznik nr 3 do SIWZ),

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

CERTYFIKATY. Podmiotowe środki dowodowe wskazane w Rozdziale XXII mogą zostać
zastąpione ważnym certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124
ust. 2 Pzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo
spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie odpowiadającym wymaganiom
określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących
podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 108 ust. 1 pkt 6 uPzp, art. 109 ust. 1 pkt 6 uPzp, art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także okoliczności zaistniałych w toku niniejszego postępowania.
8. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym ważną
certyfikacją oraz wskazanym przez Wykonawcę w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. Pzp. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia albo część warunku udziału w postępowaniu, albo potwierdza spełnianie warunku na poziomie niższym niż wymagany w SWZ, Wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe w pozostałym zakresie.
9. W zakresie wynikającym z ważnego certyfikatu Zamawiający nie żąda od Wykonawcy innych
podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem art. 124 ust. 4 uPzp oraz art. 31 ust. 6
ustawy o certyfikacji Wykonawców zamówień publicznych.
10. Zgodnie z art. 274 ust. 1 uPzp Zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie
Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie,
nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków
dowodowych wskazanych w Rozdziale XXII pkt 2 i 3, w zakresie, w jakim nie zostały one
zastąpione ważnym certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, z uwzględnieniem
następujących postanowień:
1) Jeżeli z oświadczenia wstępnego, o którym mowa w art. 125 ust. 1 uPzp, wynika, że
Wykonawca będzie posługiwał się certyfikatem, oraz wykonawca podał dane wymagane
w art. 273 ust. 2 uPzp, Zamawiający samodzielnie zweryfikuje certyfikat w bazie certyfikacji
i nie wezwie Wykonawcy do złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie,
w jakim okoliczności wymagane przez Zamawiającego wynikają z tego certyfikatu, zgodnie
z art. 274 ust. 4 uPzp,
2) Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich okoliczności wymaganych przez Zamawiającego,
Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych wyłącznie
w zakresie nieobjętym certyfikacją
3) Jeżeli dane wskazane przez Wykonawcę nie pozwalają na odnalezienie albo weryfikację
certyfikatu w bazie certyfikacji, Zamawiający może wezwać Wykonawcę do złożenia,
uzupełnienia, poprawienia lub wyjaśnienia tych danych na zasadach określonych w art. 128
ust. 1 lub 4 uPzp. Jeżeli mimo wezwania Zamawiający nie będzie mógł zweryfikować
certyfikatu, certyfikat nie zostanie uwzględniony w zakresie, którego nie można zweryfikować.
4) Jeżeli dane niezbędne do oceny okoliczności potwierdzanych certyfikatem nie zostały
ujawnione w certyfikacie albo w bazie certyfikacji ze względu na ich prawnie chroniony
charakter, Zamawiający może żądać od Wykonawcy udostępnienia tych danych albo
wyrażenia zgody na ich udostępnienie Zamawiającemu przez podmiot certyfikujący,
na podstawie art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji Wykonawców zamówień publicznych.
5) W przypadku powzięcia przez Zamawiającego informacji wskazujących, że Wykonawca
wprowadził podmiot certyfikujący w błąd, co mogło mieć istotny wpływ na udzielenie certyfikacji
Wykonawców zamówień publicznych, albo że Wykonawca przestał spełniać warunki udzielenia
tej certyfikacji, Zamawiający, na podstawie art. 128a ust. 1 uPzp, wezwie Wykonawcę do
złożenia wyjaśnień w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania. Jeżeli
Zamawiający uzna wyjaśnienia Wykonawcy za niewystarczające, zastosuje art. 128a ust. 2 uPzp.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2) W przypadku, o którym mowa w ppkt 1), wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3) W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
4) W przypadku, o którym mowa w ppkt 3), wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
5) Każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wykazuje brak podstaw wykluczenia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

zostały zawarte w zał nr 5 do swz - postanowienia umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-01 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360190

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-01 12:10

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-29

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.3 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.09.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Dąbrowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dąbrowa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45333000-0 (Roboty instalacyjne gazowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.