Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
420 305 zł
Umowa zawarta
11 sierpnia 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 386 540 zł – 420 305 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 8,7% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie w ramach programu „Bankujemy kulturę – wypłacamy dostępność”

Zamawiający Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie (Konin, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie w…”, wybierając ofertę wykonawcy ARTMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ. Wartość umowy: 420 305 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
420 305 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ARTMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ (Tomaszów Maz), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 420 305,49 zł (umowę zawarto 11 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 386 540,00 zł do 420 305,49 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. ZOFII URBANOWSKIEJ W KONINIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311097510

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworcowa 13

1.5.2.)Miejscowość

Konin

1.5.3.)Kod pocztowy

62-510

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@mbp.konin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

mbp.konin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6f448e14-716d-411c-abe9-42aa4f05c460

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie w ramach programu „Bankujemy kulturę – wypłacamy dostępność”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6f448e14-716d-411c-abe9-42aa4f05c460

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00394952

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00144216/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa budynku MBP w Koninie w ramach programu "Bankujemy kulturę - wypłacamy dostępność"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

13. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu nr FERS.03.03.IZ.00-001/23 „Projektowanie uniwersalne kultury – dostępność w instytucjach kultury.” Finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.3 „Systemowa poprawa dostępności” Priorytetu III” Dostępność i Usługi dla osób z niepełnosprawnościami” Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00307134

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Bl.AB.26.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

314260,16 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na podstawie udostępnionej dokumentacji projektowej robót budowlanych polegających na przebudowie budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie przy ul. Dworcowej 13 obejmujących co najmniej:
1.1. wykonanie przebudowy na podstawie Dokumentacji projektowej i STWiORB dostarczonej przez Zamawiającego (Załącznik nr 6)
1.2. wykonanie dokumentacji powykonawczej,
1.3. uzyskanie wszelkich wymaganych badań, uzgodnień, pozwoleń, certyfikatów wynikających z prowadzonych robót.
2. Roboty budowlane i instalacyjne należy wykonać zgodnie z zapisami Dokumentacji projektowej stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.

3. Przebudowa budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dworcowej 13 obejmuje swoim zakresem m.in:

3.1. Zakres projektu obejmuje ( branża elektryczna):
3.1.1. roboty demontażowe istniejących instalacji elektrycznych, opraw oświetleniowych, czujników systemu SSP i SSWiN, kamer monitoringu oraz osprzętu el-instalacyjnego
3.1.2. montaż tras kablowych
3.1.3. montaż wewnętrznej linii zasilającej
3.1.4. montaż instalacji odbiorczej oświetlenia podstawowego (oprawy z demontażu)
3.1.5. montaż instalacji odbiorczej awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego
3.1.6. montaż rozdzielnicy elektrycznej RW
3.1.7. prace łączeniowe
3.1.8. montaż instalacji uziemiającej
3.1.9. montaż instalacji połączeń wyrównawczych
3.1.10. uruchomienia i sprawdzenia
3.1.11. pomiary elektryczne
3.2. Zakres projektu obejmuje ( branża budowlana):
3.2.1. Wykonanie szybu windowego,
3.2.2. Dostawa i montaż podnośnika dla osób niepełnosprawnych udźwig do 400 kg ,3 przystanki
3.2.3. pozostałe roboty związane z naprawą tynków, elewacji, posadzek, malowaniem ścian i sufitów, likwidacją bruzd i przekuć powstałych w wyniku realizacji wyżej wymienionego zakresu prac.
4. Prace budowlano-montażowe będą prowadzone w czynnym obiekcie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

42416100-6 - Windy

42416130-5 - Windy mechaniczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

43322000-6 - Urządzenia do demontażu

50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

386540 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

420305,49 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

420305,49 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ARTMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7731954700

7.3.3)Ulica

Św. Antoniego 18 lok. 3

7.3.4)Miejscowość

Tomaszów Maz.

7.3.5)Kod pocztowy

97-200

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

420305,49 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Przedmiot umowy, zostanie wykonany w terminie 5 miesięcy od dnia zwarcia umowy, nie później niż do 16.11.2026r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45313100-5Instalowanie wind
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Konin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 420 305 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45313100-5 (Instalowanie wind). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ARTMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ (Tomaszów Maz.). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.