Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
407 130 zł
Umowa zawarta
17 sierpnia 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Czasu reakcji serwisu od zgłoszenia awarii do podjęcia diagnostyki20%Okres udzielonej gwarancji na ciągnik20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup ciągnika rolniczego z osprzętem na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej Gminy Rogów

Zamawiający Gmina Rogów (Rogów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup ciągnika rolniczego z osprzętem na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej…”, wybierając ofertę wykonawcy P.H. ,,Agroma” w Poznaniu. Wartość umowy: 407 130 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina RogówRogów, Łódzkieopublikowano 17 sierpnia 2026
Wartość umowy
407 130 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 lipca 2026

    Termin ofert: 30 lipca 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.H. ,,Agroma” w Poznaniu (Bogucin), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 407 130,00 zł (umowę zawarto 17 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ROGÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750148443

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żeromskiego, 23

1.5.2.)Miejscowość

Rogów

1.5.3.)Kod pocztowy

95-063

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.7.)Numer telefonu

468748070

1.5.8.)Numer faksu

-

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminarogow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rogow.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-40591518-001b-4ec5-9606-f557f5982bbd

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup ciągnika rolniczego z osprzętem na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej Gminy Rogów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-40591518-001b-4ec5-9606-f557f5982bbd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00394618

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00049617/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup ciągnika rolniczego z osprzętem na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej Gminy Rogów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00353345

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IOS.271.1.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2025 roku, kompletnego, nieużywanego i nierejestrowanego ciągnika rolniczego o mocy od 95 do 110 KM, spełniającego wymogi homologacyjne do poruszania się po drogach publicznych, gotowego do pracy, zmontowanego, zalanego płynami eksploatacyjnymi, skalibrowanego wraz z osprzętem: ładowaczem czołowym i pługiem do odśnieżania oraz dokumentacją, transportem, uruchomieniem i szkoleniem.

2. 1) Szczegółowy opis minimalnych wymagań stanowi Załącznik nr 5 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia
2) Formularz parametrów oferowanego sprzętu stanowi Załącznik nr 5A do SWZ.

3. Ofertę należy złożyć wraz z wypełnionym formularzem parametrów oferowanego sprzętu, który stanowi załącznik nr 5A do SWZ. Formularz nr 5A stanowi integralną część treści oferty, służącą identyfikacji oferowanego sprzętu i jego parametrów i nie jest przedmiotowym środkiem dowodowym. Brak formularza lub brak danych pozwalających ustalić oferowany przedmiot będzie oceniany zgodnie z ustawą Pzp, w tym pod kątem zgodności treści oferty z warunkami zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

43313000-0 - Pługi odśnieżające lemieszowe i wirnikowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

407130,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

407130,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

407130,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.H. ,,Agroma” w Poznaniu

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7820076023

7.3.3)Ulica

Gnieźnieńska

7.3.4)Miejscowość

Bogucin

7.3.5)Kod pocztowy

62-006

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

407130,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 923 zł420 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
220 077 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 923 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
420 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rogów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rogów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 407 130 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.H. ,,Agroma” w Poznaniu (Bogucin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.