ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa sprzętu komputerowego

Zamawiający Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o. (Rzeszów, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Dostawa sprzętu komputerowego”. Termin składania ofert minął 27 sierpnia 2026, 08:00.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o.Rzeszów, Podkarpackieopublikowano 17 sierpnia 2026
Termin składania ofert
27 sierpnia 2026, 08:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 402 544 zł
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Gwarancja20%

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego klasy biznesowej obejmująca jednostki centralne, komputery All-In-One, ultrabook, notebooki, stację roboczą, urządzenia peryferyjne i monitory.

  • 2

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części i nie obejmuje opcji; przewidziany okres realizacji wynosi 120 dni.

  • 3

    WarunkiWykonawca wykazuje ubezpieczenie OC na kwotę minimalną 500 000,00 zł oraz doświadczenie w wykonaniu co najmniej 2 dostaw sprzętu komputerowego o wartości min. 500 000,00 zł brutto każda w ostatnich 3 latach.

Kontekst Atlasu

  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 1,6 oferty na postępowanie przy 36 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 19% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
  • Warto wiedzieć przed przygotowaniem oferty: 27% postępowań tego zamawiającego z ostatnich 3 lat zakończyło się unieważnieniem (średnia w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI ZARZĄD BUDYNKÓW MIESZKALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690270469

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. płk. Leopolda Lisa-Kuli 13 A

1.5.2.)Miejscowość

Rzeszów

1.5.3.)Kod pocztowy

35-025

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.7.)Numer telefonu

178614747

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

agnieszka.l@mzbm.rzeszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzbm.rzeszow.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu komputerowego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3d266dae-c503-439a-92a5-fb8f0b576ddb

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00394393

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mzbm.ezamawiajacy.pl/pn/MZBM/demand/313556/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://mzbm.ezamawiajacy.pl/pn/MZBM/demand/313556/notice/public/details

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Rozdział XII SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Rozdział XXIV SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

19/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa sprzętu komputerowego
. Zamawiający wymaga dostarczenia sprzętu komputerowego klasy biznesowej w następujących kategoriach sprzętowych:
• jednostki centralne (komputery stacjonarne),
• komputery All-In-One,
• komputer przenośny typu ultrabook,
• komputery przenośne typu notebook,
• stacja robocza,
• urządzenia peryferyjne,
• monitory.

4.2.6.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Tak

4.3.11.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące

1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: a) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimalną 500 000,00 zł . 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonuje, co najmniej 2 zamówień, z których każde polegało na: • dostawie sprzętu komputerowego odpowiadającemu zakresowi niniejszego postępowania • miało wartość min. 500 000,00 zł brutto

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Rozdział V SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Rozdział XV SWZ

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej lub elektronicznej pod rygorem nieważności (Aneks), z zastrzeżeniem zmian, dla których w Umowie przewidziano inną formę.
2. Zamawiający, działając na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w następujących przypadkach:
1) Dopuszcza się zmianę zaoferowanego sprzętu lub oprogramowania na inny (nowszy model/wersję) w przypadku:
a. Zakończenia produkcji zaoferowanego modelu (End of Life) przez producenta po dacie złożenia oferty,
b. Wycofania sprzętu z obrotu na skutek ujawnienia wad konstrukcyjnych lub luk bezpieczeństwa,
c. Pojawienia się na rynku nowszej wersji sprzętu o lepszych parametrach, pod warunkiem, że:
i. Nowy sprzęt posiada parametry techniczne i wydajnościowe nie gorsze niż sprzęt z oferty,
ii. Nowy sprzęt spełnia wszystkie wymagania minimalne określone w OPZ,
iii. Nowy sprzęt utrzymuje parametry środowiskowe na poziomie nie niższym niż zadeklarowany w ofercie,
iv. Zmiana nie spowoduje wzrostu wynagrodzenia Wykonawcy.
2) W przypadku wystąpienia Siły Wyższej (np. klęska żywiołowa, stan wojenny, zerwanie globalnych łańcuchów dostaw potwierdzone przez producenta), uniemożliwiającej wykonanie Umowy w terminie. Strony mogą uzgodnić przesunięcie terminu realizacji o czas trwania przeszkody.
3) W przypadku zmiany stawki podatku VAT, wynagrodzenie brutto ulegnie odpowiedniej zmianie (przy zachowaniu ceny netto), wyłącznie w odniesieniu do części wynagrodzenia objętego fakturami wystawionymi po wejściu w życie zmiany.
4) Strony ustalają, że termin realizacji zamówienia określony w § 3 ust. 1 jest terminem kluczowym. Jego zmiana (wydłużenie) jest dopuszczalna o nie więcej niż 30 dni i wyłącznie w przypadku wystąpienia zaistnienia okoliczności:
• Wykonawca wykaże (przedstawiając stosowne dowody), że dochował należytej staranności w procesie realizacji zamówienia, a opóźnienie wynika z przyczyn obiektywnych (np. globalne braki komponentów, siła wyższa rozumiana jako zdarzenie zewnętrzne, niemożliwe do przewidzenia i zapobieżenia) lub przyczyn leżących wyłącznie po stronie Zamawiającego
3. Procedura wprowadzania zmian:
1) Strona wnioskująca o zmianę (w szczególności o zamianę sprzętu) zobowiązana jest przedłożyć drugiej Stronie pisemny wniosek zawierający: a) Uzasadnienie faktyczne i prawne (np. oświadczenie producenta o EOL), b) Karty katalogowe i certyfikaty dla nowego urządzenia, potwierdzające spełnianie wymogów OPZ i kryteriów oceny ofert.
2) Zmiana sprzętu na wniosek Wykonawcy nie może skutkować wydłużeniem terminu realizacji Umowy, chyba że wynika to z Siły Wyższej.
3) Zamawiający ma prawo odmówić zgody na zamianę sprzętu, jeśli zaproponowany zamiennik nie spełnia któregokolwiek z warunków określonych w ust. 2 pkt 1.
4. Nie stanowi zmiany Umowy:
1) Zmiana danych teleadresowych lub rejestrowych,
2) Zmiana osób odpowiedzialnych za realizację Umowy,
3) Zmiana Podwykonawców

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-25 08:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://mzbm.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-25 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-23

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
402 544 zł
Próbka: 130 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
146 932 zł1 055 710 zł
Rozstęp międzykwartylowy
908 778 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
146 932 zł
Mediana
402 544 zł
Górny kwartyl
1 055 710 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 27.08.2026, 08:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzeszów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.