ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wykonanie robót budowlanych związanych z instalacją wody lodowej dla urządzenia MRI w budynku UJ CM przy ul. Medycznej 7A w Krakowie wraz z pracami towarzyszącymi.

Zamawiający Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Wykonanie robót budowlanych związanych z instalacją wody lodowej dla urządzenia MRI w…”. Termin składania ofert minął 3 września 2026, 11:00.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Uniwersytet Jagielloński - Collegium MedicumKraków, Małopolskieopublikowano 17 sierpnia 2026
Termin składania ofert
3 września 2026, 11:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja na całość zamówienia30%Rękojmia za wady10%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    17 sierpnia 2026

    Termin ofert: 3 września 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z instalacją wody lodowej dla urządzenia MRI w budynku UJ CM przy ul. Medycznej 7A w Krakowie wraz z robotami towarzyszącymi.

  • 2

    WarunkiWykonawca musi posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową co najmniej 500.000,00 zł brutto oraz personel z uprawnieniami dla robót sanitarnych, konstrukcyjno-budowlanych, elektrycznych i z co najmniej jednym monterem instalacji elektrycznych z uprawnieniami SEP.

  • 3

    ZakresZamawiający przewiduje zamówienia podobne do 100% wartości zamówienia podstawowego w ciągu 3 lat, pod warunkiem wykonania robót w terminie i z najwyższą starannością oraz utrzymania nie gorszego standardu, jakości i warunków gwarancyjnych.

  • 4

    ZakresZamówienie obejmuje także roboty przystosowawcze do instalacji urządzenia oraz prace umożliwiające zainstalowanie sprężarek powietrza w pomieszczeniach nr 02.12 i 01.120.

Kontekst Atlasu

  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 2,4 oferty na postępowanie przy 156 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 48% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 00000127000040

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

św. Anny 12

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-008

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@cm-uj.krakow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.dzp.cm-uj.krakow.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych związanych z instalacją wody lodowej dla urządzenia MRI w budynku UJ CM przy ul. Medycznej 7A w Krakowie wraz z pracami towarzyszącymi.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-95a740cf-8e84-4783-86e2-ea498179595b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00393924

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00353262/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Roboty sanitarne, elektryczne i budowlane przy instalacji wody lodowej dla MRI w pom. 01.13 budynku UJ-CM przy ul. Medycznej 7A w Krakowie wraz z pracami towarzyszącymi.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359839

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

składanie ofert wraz z załącznikami, a także pytania i wnioski o zmianę lub wyjaśnienia treści SWZ oraz pozostała korespondencja, jak też wezwania, wyjaśnienia, składanie oświadczeń i dokumentów po otwarciu ofert odbywa się przy użyciu narzędzia komercyjnego https://platformazakupowa.pl – adres profilu Zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/cm-uj.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Szczegółowo zawarte w pkt 8) SWZ Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z pkt. 39) SWZ Ochrona danych osobowych – Informacja o przetwarzaniu danych osobowych.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

141.272.51.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie wykonania robót budowlanych związanych z instalacją wody lodowej na potrzeby chłodzenia urządzenia technologii MRI zlokalizowanego na poziomie -2 budynku badawczo-dydaktycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przy ul. Medycznej 7A w Krakowie wraz z robotami przystosowawczymi do instalacji tego urządzenia oraz wykonanie robót budowlano-instalacyjnych umożliwiających zainstalowanie sprężarek powietrza w pomieszczeniach nr 02.12 i 01.120 w budynku przy ul. Medycznej 7A w Krakowie.
1.1 Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
1.2 Przedmiot zamówienia został w sposób szczegółowy opisany w Załączniku A do SWZ „Opisie przedmiotu zamówienia”, dokumentacji technicznej, tj.: specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (zwanej dalej w skrócie STWiORB), będących integralną częścią SWZ.
2. 2. Pozostałe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały opisane w SWZ i załącznikach do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45214610-9 - Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych

45214631-2 - Roboty instalacyjne w zakresie pomieszczeń czystych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-01-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

1. Zamawiający korzystając z uprawnienia wynikającego z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych, polegającą na tym, że w okresie 3 lat od dnia udzielenia niniejszego zamówienia publicznego, udzieli wyłonionemu w tym postępowaniu Wykonawcy, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych o wartości do 100% szacunkowej wartości przedmiotu zamówienia, w zakresie:
a) robót w branży budowlanej, w tym robót związanych z wykonywaniem otworów w przegrodach budowlanych, prac demontażowych i montażowych w zakresie zabudów gipsowo-kartonowych, prac fundamentowych wraz z wykopami i zasypami oraz odtworzeniem zieleni i chodników, prac w zakresie montażu ślusarki aluminiowej wraz z pracami wykończeniowymi pomieszczeń, prac związanych z wykonywaniem przejść p-poż. przez przegrody budowlane, prac w zakresie budowy ogrodzeń i wiat oraz zadaszeń itp.,
b) robót w branży instalacji sanitarnych, w tym między innymi robót demontażowych w zakresie rurociągów stalowych i przewodów wentylacyjnych, robót związanych z montażem rurociągów stalowych wraz z elementami rurociągów i armaturą, robót związanych z wykonywaniem rurociągów z rur preizolownych, robót w zakresie montażu instalacji chłodniczych i wentylacyjnych, robót w zakresie montażu urządzeń klimatyzacyjnych itp.,
c) robót w branży elektrycznej, w tym między innymi robót w zakresie budowy instalacji elektrycznych okablowania sterowniczego i zasilającego oraz urządzeń elektrycznych rozdzielczych, robót demontażowych rozdzielnic, aparatury i urządzeń elektrycznych, robót transportowych aparatury elektrycznej i urządzeń technicznych, montażu rozdzielnic elektrycznych i wyposażenia w aparaturę elektryczną, układania tras kablowych, układania okablowania elektrycznego, układania zewnętrznego okablowania elektrycznego, w tym roboty ziemne związane z okablowaniem, podłączanie i uruchamianie urządzeń elektrycznych, wykonywania pomiarów ochronnych w instalacjach elektrycznych itp.,
na terenie objętym przedmiotem zamówienia lub zlokalizowanym na terenie Miasta Krakowa użytkowanym przez Zamawiającego, o wartości do 100 % zamówienia podstawowego, co zostało skalkulowane przy szacowaniu wartości zamówienia podstawowego, na warunkach przewidzianych w umowie dla postępowania i zamówienia podstawowego. Podstawowym warunkiem ewentualnego udzielenia zamówienia podobnego będzie fakt, iż w ramach niniejszego zamówienia publicznego Wykonawca realizował roboty budowlane i instalacyjne w terminie i z najwyższą starannością. Ponadto ewentualne udzielenie Wykonawcy zamówienia podstawowego zamówienia podobnego uwarunkowane jest też tym, że zapewni on nie gorszy standard i jakość oraz warunki gwarancyjne wykonywania nowego zamówienia niż dotyczące zamówienia podstawowego, a także że Wykonawca zaakceptuje istotne warunki dotychczasowej umowy, jak również strony w wyniku negocjacji uzgodnią wynagrodzenie oraz termin wykonania takiego zamówienia.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zgodnie z pkt. 17) SWZ Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja na całość zamówienia

4.3.6.)Waga

30

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Rękojmia za wady

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, na zasadach określonych w pkt 15) SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
2.1 zdolności do występowania w obrocie gospodarczym,
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2.2 uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów,
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2.3 sytuacji ekonomicznej lub finansowej,
2.3.1 posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 500.000,00 zł brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych).
Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana metodą 0-1, tj. nie spełnia/spełnia, w oparciu o oświadczenie Wykonawcy złożone wraz z ofertą odpowiednio do treści wzoru stanowiącego Załącznik 2 do SWZ oraz dokumenty i oświadczenia złożone przez Wykonawcę w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego.
2.4 zdolności technicznej lub zawodowej,
2.4.1 dysponują osobami zdolnymi do realizacji zamówienia, czyli:
2.4.1.1 osobą przeznaczoną do pełnienia funkcji kierownika budowy posiadającą uprawnienia
budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia, a także co najmniej pięcioletnią praktykę zawodową w zakresie odpowiadającym posiadanym uprawnieniom oraz doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia, w co najmniej trzech obiektach budowlanych,
2.4.1.2 osobą przeznaczoną do pełnienie funkcji kierownika robót budowlanych posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w zakresie niezbędnym dla realizacji zamówienia,
2.4.1.3 osobą przeznaczoną do pełnienie funkcji kierownika robót elektrycznych posiadającą
uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia,
2.4.1.4 co najmniej jednego pracownika przeznaczonego do pełnienia funkcji monter instalacji elektrycznych z uprawnieniami SEP (grupa I) do eksploatacji i dozoru sieci i urządzeń elektroenergetycznych w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia.
Zamawiający określając wymogi w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Zamawiający informuje, iż dopuszcza możliwość łączenia funkcji wyżej wymienionych osób przeznaczonych do realizacji zamówienia w powyższych branżach i specjalnościach, w przypadku posiadania przez jedną osobę stosownych uprawnień, kwalifikacji i doświadczenia wymaganych dla określonych funkcji.

2.4.2 posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, tzn. wykażą, iż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonali co najmniej dwie roboty budowlane, obejmujące wykonanie robót ogólnobudowlanych oraz instalacji sanitarnych i elektrycznych, w ramach których wykonano instalację wody lodowej lub instalację chłodniczą, o łącznej wartości wykazanych dwóch robót nie mniejszej niż 500.000,00 zł brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych).
Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana metodą 0-1, tj. nie spełnia/spełnia, w oparciu o oświadczenie Wykonawcy złożone wraz z ofertą odpowiednio do treści wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ oraz dokumenty i oświadczenia złożone przez Wykonawcę w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego odpowiednio do treści wzorów stanowiących Załącznik nr 6b do SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2025r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 5 do SWZ,

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. wykazu osób, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, wraz z informacją o niezbędnych do wykonania przedmiotowego zamówienia kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób, a w szczególności informacją o posiadaniu wymaganych przez Zamawiającego uprawnień oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, na dzień składania ofert - Załącznik nr 6a do SWZ,
2. wykazu robót budowlanych z podaniem obiektów w których były wykonywane, ich wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów określających, czy zamówienia zostały wykonane w sposób należyty - Załącznik nr 6b do SWZ,
3. informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
1.Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć

1. 1 oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowania i braku podstaw do wykluczenia – odpowiednio do wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ, 1.2 zobowiązanie innego podmiotu, o ile dotyczy – odpowiednio do wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ, 1.3 oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o ile dotyczy – Załącznik nr 4 do SWZ, 1.4 dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji), 1.5 odpowiednie pełnomocnictwa w przypadku podpisania oferty przez pełnomocnika, jak również w przypadku składania oferty wspólnej przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, 1.6 oświadczenia wykonawcy dotyczące wymogów Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) – odpowiednio do wzoru stanowiącego Załącznik nr 1A do SWZ. 1. Przed podpisaniem umowy Wykonawca winien złożyć: a) ewentualny wykaz podwykonawców, b) umowę konsorcjum lub spółki cywilnej w przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia złożyli najkorzystniejszą ofertę, c) opłacony dokument potwierdzający ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, przy czym kwota ubezpieczenia powinna być nie mniejsza niż 500 000,00 zł. Wykonawca ma obowiązek utrzymania polisy OC w wymaganym zakresie i formie przez cały okres realizacji Umowy - najpóźniej w terminie 2 dni roboczych przed terminem podpisania umowy, d) kserokopię uprawnień osób odpowiedzialnych za wykonanie przedmiotu zamówienia oraz aktualne zaświadczenia o przynależności do Izby Samorządu Zawodowego - najpóźniej w terminie 2 dni roboczych przed terminem podpisania umowy, e) wykaz (lista) osób przewidzianych do realizacji zamówienia wraz z aktualnymi kopiami dokumentów potwierdzających ich zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w zakresie jakiego dotyczy - najpóźniej na 2 dni przed rozpoczęciem realizacji umowy) – zgodnie z Załącznikiem nr 6 do umowy. Rozpoczęcie przez wskazane osoby realizacji umów na rzecz Zamawiającego musi nastąpić najpóźniej z chwilą rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy lub świadczenia określonych usług w ramach wykonywania umowy, f) oryginał dowodu wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, g) egzemplarz kosztorysu szczegółowego najpóźniej w terminie 2 dni roboczych przed terminem podpisania umowy (w wersji papierowej, *.pdf oraz *.xml).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Wymagania dotyczące wadium zostały opisane w pkt 29) SWZ.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z pkt. 12) SWZ Opis sposobu przygotowywania oferty.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z pkt. 7) SWZ Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-03 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-03 11:10

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-02

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Zamówienie musi zostać wykonane w terminie nie później niż do dnia 31 stycznia 2027 r., od dnia podpisania umowy, z zastrzeżeniem, że roboty objęte Etapem I, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, muszą zostać wykonane nie później niż do dnia 23 grudnia 2026 r.
  2. 2.
    Realizacja Etapu II nastąpi w okresie od dnia 4 stycznia 2027 r. do dnia 31 stycznia 2027 r., po zakończeniu Etapu I, przy czym Wykonawca przystąpi do czynności objętych Etapem II na wezwanie Zamawiającego, zgodnie z zasadami określonymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia.
  3. 3.
    Za termin zakończenia realizacji zamówienia uważa się dzień podpisania protokołu odbioru końcowego robót.
  4. 4.
    Zamawiający zaznacza, iż dopuszcza możliwość wcześniejszego zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia.
  5. 1.
    Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania
    wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z
    2025r. poz. 514), zwanej poniżej ustawą z postępowania wyklucza się:
  6. 1.
    1 Wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
  7. 1.
    2 Wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2025r., poz. 644 z późn. zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
  8. 1.
    3 Wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994r. o rachunkowości (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2026r. poz. 522 z późn. zm.), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy.

  9. 3.
    W celu zapoznania się z miejscem objętym przedmiotem zamówienia, Zamawiający organizuje wizję lokalną. Udział w wizji lokalnej jest obligatoryjny, Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej. Jednocześnie Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 226 ust. 1 Pzp odrzuca ofertę, jeżeli została złożona bez odbycia
    wizji lokalnej, w przypadku, gdy Zamawiający tego wymagał w dokumentach zamówienia. Szczegółowe informacje dotyczące wizji zostały zawarte w pkt 31) SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 03.09.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.