Wzmocnienie systemu cyberbezpieczeństwa
Zamawiający Szpital Powiatowy Gajda-Med spółka z ograniczona odpowiedzialnością (Pułtusk, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wzmocnienie systemu cyberbezpieczeństwa”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 625 201 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1559, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Wykonanie umowy
14 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
14 sierpnia 2026
- Wykonanie umowy
14 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Szpital Powiatowy Gajda-Med spółka z ograniczona odpowiedzialnością |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Szpital powiatowy Gajda-Med Sp. z o.o. |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 361505810 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Teofila Kwiatkowskiego 19 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Pułtusk |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 06-102 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL922 - Ciechanowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@gajdamed.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://bip.gajdamed.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-3b004806-4fc1-47ee-aeef-37d87a0f2dc3 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00393353 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-14 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/S 074-261932 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), w ramach Komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wzmocnienie systemu cyberbezpieczeństwa |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Celem zadania jest rozwój systemu kopii bezpieczeństwa zgodnie z zakresem zawartym w opisie przedmiotu zamówienia dla części 2, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 48822000-6 - Serwery komputerowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania 30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID) 30233160-0 - Jednostki pamięci taśmowej 31154000-0 - Bezprzestojowe źródła energii 72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-06-24 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-07-15 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PANCERNIK.IT sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6342830989 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Zygmunta Krasińskiego 24 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Katowice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 40-019 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 453178,36 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/S 142-517874 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-14 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zamawiający zwrócił się do Wykonawcy z wnioskiem o dokonanie zmiany Umowy, polegającej na zwiększeniu zakresu świadczeń Wykonawcy, funkcjonalnie związanych z zamówieniem podstawowym, poprzez rozbudowę dwóch macierzy, o 8 dysków każda; Zmiana Umowy jest niezbędna z uwagi na wdrożenie nowych projektów teleinformatycznych, w ramach których uruchomione zostaną dodatkowe środowiska maszyn wirtualnych oraz nowa, centralna baza danych obsługująca EDM. Zgodnie z przeprowadzonymi analizami wolumen przetwarzanych w tych systemach danych medycznych w perspektywie 3 lat wzrośnie do poziomu nawet 10 TB. Rozbudowa symetrycznie obu macierzy dyskowych (o 8 dysków na każdy system) jest technologicznie konieczna w celu zapewnienia pełnej nadmiarowości struktury oraz realizacji mechanizmu automatycznego przełączania awaryjnego. Pozwoli to na zachowanie ciągłości działania oraz wysokiej dostępności krytycznych systemów szpitalnych i bazy EDM również w przypadku awarii jednego z węzłów pamięci masowej; |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1. | Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu Umowy wynosi netto | 405 237,69 zł (słownie: czterysta pięć tysięcy dwieście trzydzieści siedem złotych i sześćdziesiąt dziewięć groszy), co wraz z należnym podatkiem VAT o stawce 23% stanowi kwotę brutto 498 442,36 zł (słownie: czterysta dziewięćdziesiąt osiem tysięcy czterysta czterdzieści dwa złote i trzydzieści sześć groszy)”. 2. Zmianie ulega załącznik nr 4 do Umowy (Kosztorys) i otrzymuje on brzmienie określone w załączniku nr 2 do aneksu nr 1. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 45264,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 498442,36 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.