Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa opału do budynku Urzędu Gminy w Bądkowie oraz budynków mienia komunalnego zlokalizowanych na terenie gminy Bądkowo.

Zamawiający Gmina Bądkowo (Bądkowo, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa opału do budynku Urzędu Gminy w Bądkowie oraz budynków mienia komunalnego…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina BądkowoBądkowo, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 14 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 256 940 zł
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA BĄDKOWO

1.2.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866420

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Włocławska 82

1.4.2.)Miejscowość

Bądkowo

1.4.3.)Kod pocztowy

87-704

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@ugbadkowo.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.badkowo.gmina.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0c50786a-e5d2-46ac-8427-50cdd36cec5f

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00393309

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-14

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00357002

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa opału do budynku Urzędu Gminy w Bądkowie oraz budynków mienia komunalnego zlokalizowanych na terenie gminy Bądkowo.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa opału do budynku Urzędu Gminy w Bądkowie oraz budynków mienia komunalnego zlokalizowanych na terenie gminy Bądkowo.
2. Zamówienie podstawowe obejmuje dostawę
 groszku luz w ilości: 140 ton
Parametry węgla: sortyment groszek
Węgiel energetyczny typ 31.2
Wartość opałowa Qir nie mniejsza niż 24,00 MJ/kg
Wymiar ziarna - od 5 mm do 25 mm
Zdolność spiekania RI- maksymalnie 60
Zawartość popiołu – max. 10%
Zawartość siarki całkowitej max. -1,2%
Zawartość wilgoci – max.15%

3. Zamówienie objęte prawem opcji
 groszek luz w ilości: max. 40 ton o parametrach jak powyżej.
4. Przedłożona przez Wykonawcę w ofercie cena za tonę opału obowiązywać będzie przez cały okres realizacji dostawy. Wykonawca winien uwzględnić w zaoferowanej cenie przewidywaną w trakcie sezonu podwyżkę cen opału, koszty dostawy, jak i inne nieprzewidziane koszty.
5. Dostawy opału odbywać się będą sukcesywnie wg każdorazowych zamówień:
 w ilościach zgłaszanych pisemnie (e-mail ) przez Zamawiającego;
 w ciągu 48 godzin od złożonego zamówienia;
 bezpośrednio do miejsc wskazanych przez Zamawiającego;
 opał dostarczany będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:45
do 15:00;
 Zamawiający wyznaczy osobę upoważnioną do odbioru dostawy;
 dostarczenie opału potwierdza każdorazowo palacz na drukach WZ.
6. Wykonawca zobowiązuje się dokonywać dostawy opału zgodnie ze składanymi przez Zamawiającego zamówieniami, pojazdem samowyładowczym , przy czym jednorazowa dostawa nie może być wyższa niż 5 ton. Do każdorazowej dostawy Wykonawca dostarczy kwit wagowy oraz dokument potwierdzający, że dostarczany opał posiada wymagane właściwości.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeważenia dostarczonego opału oraz do wysłania dostarczonego opału do ekspertyzy celem sprawdzenia parametrów jakościowych. W przypadku gdy jakość dostarczonego opału nie będzie odpowiadała normom jakościowym
i wymogom parametrów grzewczych Zamawiający obciąży kosztami ekspertyzy Dostawcę. W takim wypadku Zamawiający zastrzega sobie prawo nie przyjęcia dostawy, żądania wymiany towaru. Jeżeli jednak ekspertyza będzie odpowiadała normom jakościowym i wymogom parametrów grzewczych to Zamawiający pokryje koszt ekspertyzy.
8. Wykonawca każdorazowo na wezwanie Zamawiającego zobowiązany będzie przedstawić do dostarczonego opału certyfikat lub inny dokument potwierdzający parametry określone w zamówieniu.

3.9.)Główny kod CPV

09111000-0 - Węgiel i paliwa na bazie węgla

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-01

4.2.)Okres realizacji zamówienia

9 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

"Węglopasz" Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7811898441

4.3.3.)Ulica

Piątkowska149/6

4.3.4.)Miejscowość

Poznań

4.3.5.)Kod pocztowy

60-648

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

131733,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00408418/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Dynamiczny wzrost kosztów zakupu i transportu surowców energetycznych, a także fakt upływu 6 miesięcy realizacji umowy, Strony uznały za zasadne dokonanie waloryzacji wynagrodzenia umownego.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

W zawiązku z powyższym wynagrodzenie za dostawę 1 tony opalu ulega zmianie z kwoty 940,95 zł brutto za tonę na kwotę 1103,31 zł brutto/t.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

172842,70 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111000-0Węgiel i paliwa na bazie węgla
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
256 940 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 926 zł443 963 zł
Rozstęp międzykwartylowy
284 037 zł
Źródło próbki
CPV 09111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
159 926 zł
Mediana
256 940 zł
Górny kwartyl
443 963 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bądkowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bądkowo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111000-0 (Węgiel i paliwa na bazie węgla). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.