ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Naprawa infrastruktury kanalizacyjnej uszkodzonej przez powódź na obszarze Gminy Bystrzyca Kłodzka - Wymiana dmuchawy

Zamawiający "zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Bystrzycy Kłodzkiej" (Bystrzyca Kłodzka, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Naprawa infrastruktury kanalizacyjnej uszkodzonej przez powódź na obszarze Gminy…”. Termin składania ofert minął 31 sierpnia 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
31 sierpnia 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    14 sierpnia 2026

    Termin ofert: 31 sierpnia 2026 12:00

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowej dmuchawy śrubowej ze zintegrowaną przetwornicą częstotliwości dla oczyszczalni ścieków w Bystrzycy Kłodzkiej, z uruchomieniem przez autoryzowany serwis producenta.

    Źródło: OPZ
  • 2

    WarunkiWarunek doświadczenia wymaga wykonania co najmniej dwóch usług dostarczenia i montażu dmuchawy śrubowej o wartości minimum 150 000 zł brutto każda w okresie ostatnich 3 lat.

  • 3

    RyzykoWykonawca udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia nie krótszej niż 24 miesiące od dnia bezusterkowego odbioru, zapewni bezpłatny serwis przez cały okres gwarancji i poniesie wszystkie koszty przeglądów okresowych, części zamiennych, dojazdu serwisu, demontażu oraz ewentualnego transportu urządzenia do i z serwisu.

    Źródło: OPZ
  • 4

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części, nie obejmuje opcji i ma zostać wykonane do 2026-11-30.

  • 5

    ZakresUrządzenie ma być wyposażone m.in. w zintegrowaną przetwornicę częstotliwości, sterownik komunikujący się po ModBUS RTU, ModBUS TCP i Profibus DP, gniazdo karty SD, czytnik RFID, serwer sieciowy, dławiki sieciowe oraz filtry w przetwornicy, a także ma nadzorować parametry pracy i wysyłać informacje serwisowe przez łączność komórkową niezależną od zamawiającego.

    Źródło: OPZ
  • 6

    ZakresWykonawca ma podłączyć sterowanie i monitoring do istniejącego systemu wizualizacji oraz dostarczyć kartę katalogową, instrukcje montażu i obsługi w języku polskim oraz atesty i deklaracje zgodności.

    Źródło: OPZ

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

"ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ"

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 020793982

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Młynarska 4

1.5.2.)Miejscowość

Bystrzyca Kłodzka

1.5.3.)Kod pocztowy

57-500

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.)Numer telefonu

748111740

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zwikbystrzyca.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zwikbystrzyca.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Naprawa infrastruktury kanalizacyjnej uszkodzonej przez powódź na obszarze Gminy Bystrzyca Kłodzka - Wymiana dmuchawy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-94a69bac-4059-4ef3-93f7-9c9e51d5d04d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00393025

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Działanie FENX.09.01 Naprawa infrastruktury kanalizacyjnej uszkodzonej przez powódź na obszarze Gminy Bystrzyca Kłodzka. Wsparcie obszarów popowodziowych z dofinansowaniem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-94a69bac-4059-4ef3-93f7-9c9e51d5d04d

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

www.zwikbystrzyca.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne, które muszą spełniać urządzenia informatyczne w celu korzystania z systemu teleinformatycznego opisane zostały na stronie internetowej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

W celu wykonania obowiązku nałożonego art. 13 i 14 RODO [1], w związku z art. 88 ustawy wdrożeniowej [2], informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych :
Administrator danych
Odrębnymi administratorami Państwa danych osobowych są:
1. Minister Funduszy i Polityki Regionalnej- w zakresie, w jakim pełni funkcję Instytucji Zarządzającej (IZ) programem Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS 2021-2027) [3], z siedzibą przy ul. Wspólnej 2/4, 00-926 Warszawa;
2. Minister Klimatu i Środowiska - w zakresie, w jakim pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej (IP), z siedzibą z siedzibą przy ul. Wawelskiej 52/54, 00-922 Warszawa;
3. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), z siedzibą przy ul. Pańskiej 97, 00-834 Warszawa, w zakresie w jakim pełni funkcję Instytucji wdrażającej (IW) FEnIKS 2021-2027 w ramach priorytetu FENX.09 Wsparcie obszarów popowodziowych z Funduszu Spójności, działanie FENX.09.01 Odbudowa infrastruktury wodno-ściekowej,
4. Beneficjent – Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Bystrzycy Kłodzkiej, 57- 500 Bystrzyca Kłodzka ul. Młynarska 4.
Cel przetwarzania danych
Państwa dane osobowe będziemy przetwarzać w związku z realizacją FEnIKS 2021-2027, w szczególności w celach związanych z realizacją projektu pn. „Odbudowa i naprawa infrastruktury wodociągowej uszkodzonej przez powódź na obszarze Gminy Bystrzyca Kłodzka” w tym:
• oceny wniosku o dofinansowanie,
• realizacji projektu/ów,
• potwierdzania kwalifikowalności wydatków,
• wnioskowania o płatności do Komisji Europejskiej,
• raportowania o nieprawidłowościach,
• ewaluacji,
• monitoringu,
• kontroli,
• audytu,
• sprawozdawczości,
• informacji i promocji.
Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji ww. celu. Odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości podjęcia stosownych działań.
Podstawa przetwarzania
Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z tym, że:
1. Zobowiązuje nas do tego prawo (art. 6 ust. 1 lit. c RODO) lub wykonujemy zadania w interesie publicznym albo sprawujemy powierzoną nam władzę publiczną (art. 6 ust. 1 lit. e RODO), a wszystkie te zobowiązania wynikają z poniższych przepisów aktów prawa:
- rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. ustanawiającego wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Funduszu Spójności, Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji i Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury, a także przepisy finansowe na potrzeby tych funduszy oraz na potrzeby Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Instrumentu Wsparcia Finansowego na rzecz Zarządzania Granicami i Polityki Wizowej,
- rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1058 z dnia 24 czerwca 2021 r. w sprawie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Funduszu Spójności,
- rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE, Euratom) 2024/2509 z dnia 23 września 2024 r. w sprawie zasad finansowych mających zastosowanie do budżetu ogólnego Unii (wersja przekształcona),
- ustawa z 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027,
- ustawa z 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego,
- ustawa z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
2. wykonujemy zadania w interesie publicznym lub sprawujemy powierzoną nam władzę publiczną (art. 6 ust. 1 lit. e RODO)
3. Przygotowujemy i realizujemy umowy, których stroną są osoby, których dane dotyczą, a przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do ich zawarcia i wykonania (art. 6 lit 1 ust. b RODO).

Klauzula informacyjna RODO zgodnie z pkt. 2 SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

6/ZWiK/P/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowej dmuchawy śrubowej ze zintegrowaną przetwornicą częstotliwości, zgodnie z załącznikiem nr 7 do SIWZ.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. dostawę fabrycznie nowej dmuchawy śrubowej ze zintegrowaną przetwornicą częstotliwości, zgodnie z wymogami Zamawiającego,
2. montaż dmuchawy na terenie oczyszczalni ścieków w Bystrzycy Kłodzkiej w pomieszczeniu stacji dmuchaw,
3. uruchomienie dmuchawy przez autoryzowany serwis producenta,
4. udzielenie gwarancji na okres nie mniejszy niż 24 miesiące od uruchomienia dmuchawy.

4.2.6.)Główny kod CPV

42123000-7 - Sprężarki

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

42996600-0 - Urządzenia natleniające

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami i ich znaczeniem:
1) Kryterium (K1): Cena – 60% (max. 60 pkt)
2) Kryterium (K2): –Okres gwarancji- 40% (max. 40 pkt)

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne muszą spełniać niżej wymienione warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.,
2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.,
3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 50.000,00 zł.
4. zdolności technicznej lub zawodowej:
4.1. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, przy czym w tym przypadku będzie uwzględniona wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy) z należytą starannością co najmniej dwie usługi polegające na dostarczeniu i montażu dmuchawy śrubowej o wartości minimum 150 000 złotych brutto każdej z usług.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty oświadczenie, że Wykonawca:
a) nie podlega wykluczeniu z postępowania,
b) spełnia warunki udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego
2. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 9.1. stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe i winno być złożone zgodnie ze wzorem wg Załącznika nr 2 do SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Wraz z ofertą sporządzoną zgodnie z formularzem ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ należy złożyć:
1) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie jak we wzorze oświadczenia, który stanowi Załącznik nr 2 do SWZ,
2) dokumenty potwierdzające dysponowanie zasobami podmiotów udostępniających zasoby - (w sytuacji, gdy Wykonawca polega na zdolnościach innych podmiotów) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia (załącznik nr 4 do SWZ),
3) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składane na podstawie art.117 ust. 4 ustawy Pzp ( załącznik nr 5 do SWZ)
4) pełnomocnictwo (jeżeli osoba reprezentująca Wykonawcę nie została wskazana, jako upoważniona do jego reprezentacji we właściwym rejestrze lub w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej),
5) pełnomocnictwo dla pełnomocnika konsorcjum (jeżeli ofertę składają Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w
postępowaniu i zawarcia umowy (lider konsorcjum). Pełnomocnikiem konsorcjum jest Wykonawca, który zaloguje się na swoim profilu Wykonawcy i składając ofertę w zakładce „Wykonawcy” doda pozostałych Wykonawców wpisując ich dane.
Pełnomocnik, o którym mowa powyżej, pozostaje w kontakcie z Zamawiającym w toku postępowania i do niego Zamawiający kieruje informacje, korespondencję itp. Wszelkie oświadczenia Pełnomocnika Zamawiający uzna za wiążące dla wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną.
Nie dopuszcza się uczestniczenia któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia w więcej niż jednej grupie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Niedopuszczalnym jest również złożenie przez któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia, równocześnie oferty
indywidualnej oraz w ramach grupy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy, jeżeli konieczność wprowadzenia zmian wynikać będzie z regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie podpisania umowy,
wywołujących potrzebę zmian umowy, wraz ze skutkami wprowadzenia takich zmian lub okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
2. Wszelkie w/w zmiany umowy dokonywane będą za zgodą obu stron, w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zmiana umowy podlega unieważnieniu, jeżeli została dokonana z naruszeniem art. 454 i art. 455 ustawy Pzp.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-31 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

System teleinformatyczny

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-31 12:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42123000-7Sprężarki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →