Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Przewóz dzieci niepełnosprawnych do szkół i ośrodków umożliwiających tym dzieciom realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki w roku szkolnym 2025/2026

Zamawiający Miasto Rydułtowy (Rydułtowy, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przewóz dzieci niepełnosprawnych do szkół i ośrodków umożliwiających tym dzieciom…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto RydułtowyRydułtowy, Śląskie (powiat Wodzisławski →)opublikowano 14 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 225 875 zł
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miasto Rydułtowy

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258635

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Ofiar Terroru 36

1.4.2.)Miejscowość

Rydułtowy

1.4.3.)Kod pocztowy

44-280

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.4.7.)Numer telefonu

324537411

1.4.8.)Numer faksu

324537410

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

um@rydultowy.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rydultowy.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-641f1deb-f4be-455b-80b1-2cac9a567829

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392900

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-14

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00321368

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Przewóz dzieci niepełnosprawnych do szkół i ośrodków umożliwiających tym dzieciom realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki w roku szkolnym 2025/2026

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przewóz odpowiednim środkiem transportu dzieci niepełnosprawnych ruchowo lub umysłowo na trasie Rydułtowy – Racibórz, Racibórz – Rydułtowy liczącej około 50,8 km dziennie do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu przy ul. Karola Miarki 4 i Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu przy ul. Królewskiej 19, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi Słoneczna Kraina w Raciborzu przy ul. Lwowskiej 9, Przedszkola Terapeutycznego Słoneczna Kraina w Raciborzu przy ul. Lwowskiej 9.
Dowożonych będzie 10 osób. Wymogi dotyczące sposobu realizacji zamówienia określają postanowienia wspólne zawarte w ust. 2 -16 SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

3.10.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

60170000-0 - Wynajem pojazdów przeznaczonych do transportu osób wraz z kierowcą

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-27

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-06-26

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Dartour Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6392014192

4.3.3.)Ulica

Kościuszki 2/18

4.3.4.)Miejscowość

Racibórz

4.3.5.)Kod pocztowy

47-400

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

95312,99 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00395888/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-26

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

§11 ust.3 pkt 5, ust. 6 oraz ust. 7 umowy nr BOK/476/2025 z dnia 27 sierpnia 2025 r. Przyczyny: Prowadzenie robót drogowych.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Konieczność pokonywania objazdu, zmiana wynagrodzenia Wykonawcy w górę, zmiana liczby lokalizacji, z których zabierane i odbierane były dzieci.

5.4.6.)Wartość zmiany

2297,27

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

§11 ust.8 umowy nr BOK/476/2025 z dnia 27 sierpnia 2025 r. Przyczyny: Wzrost ceny paliw.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana wynagrodzenia w górę w związku ze znaczącym wzrostem ceny paliwa.

5.4.6.)Wartość zmiany

2297,27

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

99907,53 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60000000-8Usługi transportowe (z wyłączeniem…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 875 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
113 811 zł491 682 zł
Rozstęp międzykwartylowy
377 871 zł
Źródło próbki
CPV 60000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
113 811 zł
Mediana
225 875 zł
Górny kwartyl
491 682 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.