ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup agregatów prądotwórczych i masztu oświetleniowego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

Zamawiający Gmina Suszec (Suszec, Śląskie) prowadził postępowanie „Zakup agregatów prądotwórczych i masztu oświetleniowego w ramach Programu Ochrony…”. Termin składania ofert minął 26 sierpnia 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina SuszecSuszec, Śląskie (powiat Pszczyński →)opublikowano 14 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
26 sierpnia 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%OKRES GWARANCJI40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    14 sierpnia 2026

    Termin ofert: 26 sierpnia 2026 09:00
  2. Zmiana ogłoszenia

    20 sierpnia 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia obejmuje dostawę czterech agregatów prądotwórczych o mocy PRP 40 kW do 48 kW oraz jednego agregatu prądotwórczego o mocy PRP 120 kW do 130 kW wraz z mobilnym masztem oświetleniowym z wbudowanym systemem zasilania.

    Źródło: ZAŁ.2 - OPZ - AGREGATY I MOBILNY MASZT OŚWIETLENIOWY
  • 2

    KryteriaKryteria oceny obejmują cenę 60 i okres gwarancji 40 w częściach 1-3 oraz cenę 60 i okres gwarancji 40 w części 4, przy czym w części 4 wymagane są także przedmiotowe środki dowodowe.

  • 3

    ZakresAgregaty mają być fabrycznie nowe, kompletne, gotowe do użycia, nie mogą być produktami prototypowymi ani wyprodukowanymi przed 2026 rokiem, a dla części 2 wymagany jest także system samoczynnego załączania rezerwy, silnik wysokoprężny chłodzony cieczą, zbiornik paliwa zapewniający nie mniej niż 6 h pracy przy 75% obciążenia i poziom hałasu nie większy niż 70 dB(A) w odległości 7 m.

    Źródło: ZAŁ.2 - OPZ - AGREGATY I MOBILNY MASZT OŚWIETLENIOWY
  • 4

    ZakresMobilny maszt oświetleniowy ma mieć wysokość co najmniej 7,5 m, hydrauliczny system podnoszenia, co najmniej 4 reflektory LED, łączny strumień świetlny minimum 195.000 lm, obrót w zakresie minimum 300 stopni oraz stabilność pracy przy wietrze do 100 km/h.

    Źródło: ZAŁ.2 - OPZ - AGREGATY I MOBILNY MASZT OŚWIETLENIOWY
  • 5

    ZakresZamówienie jest podzielone na 4 części: agregat 40 kW x 4 szt., agregat 120 kW x 1 szt., agregat 16 kW x 1 szt. oraz mobilny maszt oświetleniowy z własnym zasilaniem i agregatem x 1 szt.

  • 6

    ZakresOfertę można składać na wszystkie części, okres realizacji każdej części trwa do 2026-11-27, a zamawiający nie przewiduje opcji ani podziału na dalsze odrębne postępowania.

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 4,3 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 20% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SUSZEC

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258345

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Lipowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Suszec

1.5.3.)Kod pocztowy

43-267

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@suszec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.suszec.iap.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup agregatów prądotwórczych i masztu oświetleniowego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-30ebec3c-b6ae-4cf4-8e26-86a320258e94

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392685

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00076464/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Zakup agregatów prądotwórczych i masztu oświetleniowego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-30ebec3c-b6ae-4cf4-8e26-86a320258e94

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

http://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej zostały opisane w pkt. 10 oraz 12 SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY DOTYCZĄCY RODO został opisany w pkt. 22 SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

j.w.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZPU.271.1.14.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

4

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Zakup agregatów prądotwórczych i masztu oświetleniowego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”, zwanego dalej zamówieniem lub przedmiotem zamówienia.
Część 1 dotyczy:
Agregatu prądotwórczego min. 40 kW x 4szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi zał. nr 2 do SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

31120000-3 - Generatory

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-27

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty, tj. oferty która otrzyma największą ilość punktów wynikających z sumy uzyskanych punktów w każdym kryterium oceny wskazanym w pkt 16.1 SWZ, zgodnie z postanowieniami określonymi w pkt. 16.2-16.9 SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

OKRES GWARANCJI

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Zakup agregatów prądotwórczych i masztu oświetleniowego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”, zwanego dalej zamówieniem lub przedmiotem zamówienia.
Część 2 dotyczy:
Agregatu prądotwórczego min. 120 kW x 1szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi zał. nr 2 do SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

31120000-3 - Generatory

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-27

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty, tj. oferty która otrzyma największą ilość punktów wynikających z sumy uzyskanych punktów w każdym kryterium oceny wskazanym w pkt 16.1 SWZ, zgodnie z postanowieniami określonymi w pkt. 16.2-16.9 SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

OKRES GWARANCJI

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Zakup agregatów prądotwórczych i masztu oświetleniowego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”, zwanego dalej zamówieniem lub przedmiotem zamówienia.
Część 3 dotyczy:
Agregatu prądotwórczego min. 16 kW x 1szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi zał. nr 2 do SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

31120000-3 - Generatory

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-27

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty, tj. oferty która otrzyma największą ilość punktów wynikających z sumy uzyskanych punktów w każdym kryterium oceny wskazanym w pkt 16.1 SWZ, zgodnie z postanowieniami określonymi w pkt. 16.2-16.9 SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

OKRES GWARANCJI

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Zakup agregatów prądotwórczych i masztu oświetleniowego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”, zwanego dalej zamówieniem lub przedmiotem zamówienia.
Część 4 dotyczy:
Mobilnego masztu oświetleniowego z własnym zasilaniem - agregat prądotwórczy x 1szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi zał. nr 2 do SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

44212250-6 - Maszty

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

31527000-6 - Reflektory punktowe

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-27

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty, tj. oferty która otrzyma największą ilość punktów wynikających z sumy uzyskanych punktów w każdym kryterium oceny wskazanym w pkt 16.1 SWZ, zgodnie z postanowieniami określonymi w pkt. 16.2-16.9 SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

OKRES GWARANCJI

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zamawiający nie żąda podmiotowych środków dowodowych

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający nie żąda podmiotowych środków dowodowych

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Wykonawca składa wraz z ofertą Przedmiotowe środki dowodowe , o których mowa w pkt. 8.3 SWZ

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Zgodnie z zapisami pkt 8.7-8.10 SWZ

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Na treść oferty składają się następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Formularz ofertowy – stanowiący załącznik nr 1 do SWZ,
2) Przedmiotowe środki dowodowe (pkt. 8.3 - karty techniczne, specyfikacje techniczne, itp.)
3) Oświadczenie z art. 125 ust. 1 ustawy, stanowiące załącznik nr 3 do SWZ ( pkt. 8.2.1),
4) Pełnomocnictwo, (pkt. 8.2.2 SWZ) - jeżeli dotyczy,
5) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru (pkt. 8.2.3 SWZ);

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z postanowieniami określonymi w pkt. 7.3 SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

ZGODNIE Z POSTANOWIENIAMI OKREŚLONYMI W ZAŁ. 4 DO SWZ, STANOWIĄCEGO PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-24 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy na stronie internetowej prowadzonego postępowania - na Platformie e- Zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-24 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-22

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31120000-3Generatory
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 26.08.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Suszec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Suszec.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31120000-3 (Generatory). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.