Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
F.H.U. VANGA - ARTUR GROMALA· WIELICZKAmikrofirma
Wartość umowy
1 845 000 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 1 845 000 zł – 2 447 234 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie czasu trwania gwarancji i rękojmi ponad minimalny40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa budynku OSP w Grajowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania poddasza nieużytkowego na przedszkole

Zamawiający Zarząd Budynków Komunalnych w Wieliczce (Wieliczka, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa budynku OSP w Grajowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania poddasza…”, wybierając ofertę wykonawcy F.H.U. VANGA - ARTUR GROMALA. Wartość umowy: 1 845 000 zł. Złożono 10 ofert.

Wartość umowy
1 845 000 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy F.H.U. VANGA - ARTUR GROMALA (WIELICZKA), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 845 000,00 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 1 845 000,00 zł do 2 447 233,88 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD BUDYNKÓW KOMUNALNYCH W WIELICZCE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 120681270

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. H. Sienkiewicza 26

1.5.2.)Miejscowość

Wieliczka

1.5.3.)Kod pocztowy

32-020

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

(12) 352-34-26, (12) 352-34-27

1.5.8.)Numer faksu

(12) 294-91-89

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zbk@wieliczka.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://zbk.wieliczka.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1318745

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa budynku OSP w Grajowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania poddasza nieużytkowego na przedszkole

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6b868af0-5095-4d4f-ab04-08fe7e44ad8d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00392438

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036594/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Przebudowa budynku OSP w Grajowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania poddasza nieużytkowego na przedszkole

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00265813

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZBK.261.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

2479835,88 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

2077510,37 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania poddasza nieużytkowego na przedszkole. Funkcja budynku polegać będzie w dalszym ciągu na prowadzeniu działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w kondygnacji parteru. Na kondygnacji poddasza projektuje się przedszkole. Na poddaszu istniejącego budynku projektuje się pomieszczenia: 3 sale dydaktyczne, łazienkę dla dzieci, toaletę dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie gospodarcze, pomieszczenie socjalne, pomieszczenie przyjęcia cateringu oraz komunikację. Wejście na poddasze znajduje się od strony wschodniej i przebiega przez istniejące schody zewnętrzne stalowe. Dodatkowo projektuje się platformę dla osób niepełnosprawnych wzdłuż biegu tych schodów.

2. Dane obiektu:
Powierzchnia zabudowy:
Stan istniejący 454,68 m2
Stan projektowany 454,68 m2

Powierzchnia użytkowa
Stan istniejący 593,51 m2
Stan projektowany 583,13 m2

Powierzchnia użytkowa parteru
Stan istniejący 348,27 m2
Stan projektowany 348,27 m2

Powierzchnia użytkowa piętra
Stan istniejący 245,03 m2
Stan projektowany 234,86 m2

Wysokość w kalenicy
Stan istniejący 10,49 m
Stan projektowany 10,49 m

Ilość kondygnacji
Stan istniejący 2
Stan projektowany 2

Powierzchnia utwardzona
Stan istniejący 1 559,27 m2
Stan projektowany 1 593,21 m2

3. Główny zakres robót obejmuje:
3.1) Roboty ogólno-budowlane:
Prace zabezpieczające i rozbiórkowe (demontaż istniejącego kominka okien, parapetów zew. i wew., drzwi, sufitów podwieszanych, okładzin ściennych, posadzek, rozebranie ścianek) wraz z wywiezieniem i utylizacją, zamurowania, wykonanie ocieplenia poddasza wełną mineralną wraz z ułożeniem paroizolacji i zabudową z płyt GKF EI30, budowa ścianek działowych z pustaków ceramicznych grubości 11,5 cm, dostawa i montaż ścianki z HPL, dostawa i montaż nadproży prefabrykowanych SBN 72/120, uzupełnienie posadzki cementowej, wykonanie tynków wewnętrznych wraz z gładzią gipsową i gruntowaniem, wykonanie podłogi z płytek gres z izolacją montażem taśm uszczelniających i cokolikami, montaż podłogi z paneli winylowych na podkładach wyrównujących. Obsadzenie prefabrykowanych podokienników. Przygotowanie powierzchni ścian i ułożenie okładzin ściennych z płytek z kamieni sztucznych o regularnych kształtach na zaprawie klejowej cienkowarstwowej, dwukrotne malowanie wraz z gruntowaniem ścian. Montaż stolarki okienno- drzwiowej zgodnie z parametrami projektowymi. Schody stalowe zew.- dostawa i montaż - profile antypoślizgowe /parametry wg projektu/, dostawa i montaż platformy przyschodowej. Montaż rusztowań, uzupełnienie ubytków w elewacji wynikających z wymiany stolarki okiennej oraz prowadzenia projektowanych instalacji odgromowych, montaż obróbek blacharskich- parapetów, malowanie elewacji farbą silikonową, montaż zadaszenia na drzwiami wejściowymi. Wykonanie zabudowy meblowej. Rozbiórka i utylizacja budynku gospodarczego. Prowadzenie robót ziemnych, wykonanie podbudowy wraz z zagęszczeniem, wykonanie nawierzchni z kostki brukowej gr. 8 cm na podsypce cem.- piaskowej wraz z obrzeżami betonowymi 8x30x100 cm, oznakowanie miejsc dla osób niepełnosprawnych, oznakowanie pionowe i poziome. Wykonanie trawnika - odtworzenie trawnika po pracach budowlanych. Przebudowa fragmentu istniejącego ogrodzenia polegająca na budowie furtki wejściowej zamykanej, szer. 1 m, w istniejącym ogrodzeniu. Dostawa i montaż armatury sanitarnej wraz z elementami towarzyszącymi.
3.2) Roboty w zakresie instalacji sanitarnych:
Roboty demontażowe istniejącej instalacji wody wraz z osprzętem, wywozem i utylizacją, wykonanie przebić i bruzd, ułożenie nowej instalacji wraz z Izolacją – otulina z pianki polietylenowej zgodnie z projektem, dostawa i montaż zaworów czerpalnych, odcinających, pierwszeństwa, antyskażeniowych, odcinających kulkowych, próba szczelności oraz płukanie, dezynfekcja i badanie jakości wody. Dostawa i montaż hydrantu wewnętrznego DN25 z wężem półsztywnym – wg proj. Architektury z pełnym wyposażeniem. Montaż rurociągów stalowych ocynkowanych o połączeniach gwintowanych wraz z Izolacją – otulina z pianki polietylenowej, oraz montaż zaworów odcinających 2”, antyskażeniowych typ EA 2”, próba szczelności oraz płukanie, dezynfekcja i badanie jakości wody, prace wykończeniowe. Roboty demontażowe instalacji kanalizacji z osprzętem i odwozem oraz utylizacją. Wykonanie przebić przez ściany i ułożenie rur kanalizacyjnych z PCV-U zgodnie z projektem, montaż rewizji/ czyszczaków, drzwiczek rewizyjnych, zaworów napowietrzających podtynkowych, syfonu podtynkowego do skroplin, opasek ognioochronnych, wodomierza skrzydełkowego do zimnej wody, próba szczelności instalacji z rur z tworzyw sztucznych. Wykonanie instalacji gazowej wraz z kotłownią gazową- zawór kulowy odcinający DN25, zawór kulowy odcinający DN32, filtr skośny DN32, skrzynka gazowa zamykana na klucz z otworami wentylacyjnymi 600x600x250mm – SG2, redukcja DN25/DN32, montaż Gazomierza G4, próba instalacji gazowej na ciśnienie. Dostawa i montaż kotła gazowego kondensacyjnego o mocy 50kW kpl wyposażonego w zawór bezpieczeństwa, sprzęgło hydrauliczne 1 1/4'' wyposażone w odpowietrznik automatyczny i osadnik, komina
2-ściennego spalinowo- powietrznego fi 110/160 wraz z akcesoriami, pompę obiegu kotłowego, zawory bezpieczeństwa, neutralizator kondensatu bez pompy z granulatem, zmiękczacz wody, naczynie wzbiorcze do instalacji, pompy obiegowe instalacji c.o., c.t., cwu., pompa cyrkulacyjna. Dostawa i montaż podgrzewacza ciepłej wody użytkowej cwu 200 litrów z jedną wężownicą, stojący izolowany, zawór mieszający trójdrogowy dn 25 z siłownikiem elektrycznym, zawory kulowe, antyskażeniowe, wodomierz do wody zimnej, filtr siatkowy skośny DN20, mechaniczny dn 50 mm, termometr bimetal D80 MM 0-120 st, manometr tarczowy o100 o zakresie 0÷4,0 MPa w komplecie z kurkiem i rurką manometryczną, czujnik temperatury cwu, odpowietrznik pływakowy, ułożenie rur stalowych wraz z izolacją rurociągów otulinami PUR. Próba szczelności na zimno i gorąco instalacji kotłowni, uruchomienie i rozruch kotłowni gazowej.
Roboty demontażowe instalacji centralnego ogrzewania z osprzętem i odwozem oraz utylizacją. Wykonanie przebić i przewiertów przez ściany wraz z wykończeniem. Ułożenie rur wielowarstwowych oraz stalowych wraz z izolacją – otulina z pianki polietylenowej - zgodnie z projektem, dostawa i montaż zaworów odpowietrzających DN15 z zaworem odcinającym. Podwójne przyłącze grzejnikowe kątowe z mosiądzu, niklowane, do grzejników zaworowych z funkcjami odcięcia, napełniania i opróżniania, głowice termostatyczne z czujnikiem cieczowym M30x1,5. Dostawa i montaż grzejników płytowych- zgodnie z projektem. Próby instalacji centralnego ogrzewania (na gorąco), z dokonaniem regulacji, próba szczelności instalacji co z rur z tworzyw sztucznych i stalowych. Instalacja CT- montaż rur wielowarstwowych oraz stalowych wraz z izolacją – otulina z pianki polietylenowej, kabli grzewczych na rurę DN32, zaworu odpowietrzającego DN15 z zaworem odcinającym, zaworów odcinających DN25 i odpowietrzających DN15, węży elastycznych do podłączenia nagrzewnic, zaworu zwrotnego DN20, pompy obiegowej do centralnego ogrzewania, zaworu regulacyjnego DN20, mieszającego trójdrogowy DN20. Przeprowadzenie próby szczelności instalacji co z rur z tworzyw sztucznych i stalowych. Wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej- roboty demontażowe wraz z wywozem i utylizacją. Dostawa i montaż centrali wentylacyjnej nawiewno-wywiewnej z rekuperacją, wewnętrzną, stojącą z czerpnią i wyrzutnią- zgodnie z projektem, wentylatora kanałowego do kanałów okrągłych, przewodów wentylacyjnych z blachy stalowej, kołowej, typ B/I wraz z izolacją termiczną np. wełną mineralną dodatkowo w osłonie z folii aluminiowej. Dostawa i montaż nagrzewnicy elektrycznej okrągłej DN 400 2-rzędowa moc 13kW, wyrzutni dachowych, kołowych, żaluzji przeciwpodmuchowych, podstaw dachowych z rurą, tłumików kanałowych, klap przeciwpożarowych okrągłych EIS120, anemostatów płytowych+ przepustnic, czerpnie ściennej prostokątnej, zaworów z tworzywa sztucznego nawiewno-wywiewnch, przepustnic okrągłych. Wykonanie przebić przez stropy żelbetowe z wykończeniem oraz zabezpieczenie przejścia kanałów wentylacyjnych przez dach, wykończenie i obróbki instalacji tzn. uszczelnienia kanałów przeprowadzanych przez otwory w ścianach i stropach, uszczelnienia wokół klap ppoż., podstawy dachowe przy przejściach kanałów przez dach, cokoły, uszczelnienia pożarowe. Znakowanie instalacji z wykorzystaniem tabliczek stalowych znamionowych, oznaczeń kierunku przepływu, średnic zaworów, nastaw. Prace polegające na regulacji instalacji, wykonaniu nastaw elementów regulacyjnych, wykonaniu prac kontrolnych przed oddaniem instalacji do użytkowania. Instalacja klimatyzacji- dostawa i montaż - jednostka zewnętrzna VRF o mocy 14 kW z podkonstrukcją wsporczą, jednostek wewnętrznych, sterowników przewodowych, trójników zgodnie z projektem, podłączenie instalacji freonowej z rur miedzianych, wykonanie przebić przez ściany i stropy, ułożenie rurociągów miedzianych o połączeniach lutowanych wraz z otulinami kauczukowymi, przedmuchanie azotem urządzeń i instalacji chłodniczych freonowych, próba szczelności urządzeń i instalacji obiegu freonu, napełnienie urządzeń i instalacji obiegu czynnikiem R410A, uruchomienie i uzyskanie niskich temperatur.
3.3) Roboty w zakresie instalacji elektrycznej:
Instalacje oświetlenia i gniazd wraz z rozdzielniami, wykonanie bruzd, oprzewodowanie, obsadzenie puszek, montaż opraw oświetleniowych zgodnie z projektem, obsadzenie gniazd wtyczkowych pojedynczych i podwójnych, podłączanie przewodów pojedynczych i kabelkowych, montaż głównego wyłącznika p.-poż., uszczelnienie przejść p-poż. Instalacja połączeń wyrównawczych, badania i pomiary instalacji elektrycznej wewnętrznej. Wykonanie instalacji odgromowej wraz z badaniami i pomiarami. Wykonanie kompleksowej instalacji CCTV, SSWiN, systemu videodomofonowego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45262522-6 - Roboty murarskie

45410000-4 - Tynkowanie

45321000-3 - Izolacja cieplna

45320000-6 - Roboty izolacyjne

44114200-4 - Produkty betonowe

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1845000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2447233,88 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1845000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.H.U. VANGA - ARTUR GROMALA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP : 6831206836 Regon: 356430331

7.3.3)Ulica

GRAJÓW 205

7.3.4)Miejscowość

WIELICZKA

7.3.5)Kod pocztowy

32-020

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1845000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111000-8Roboty w zakresie burzenia, roboty…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
331 876 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
200 000 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
572 357 zł
Źródło próbki
CPV 45111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
200 000 zł
Mediana
331 876 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Budynków Komunalnych w Wieliczce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wieliczka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 845 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111000-8 (Roboty w zakresie burzenia. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.H.U. VANGA - ARTUR GROMALA (WIELICZKA). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.