Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
162 360 zł
Umowa zawarta
3 sierpnia 2026
Okres realizacji
60 dni
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie rozbiórek obiektów budowlanych w rejonie ,,Czarnej Wody’’ oraz przy ul. Zwycięskiej 39 we Wrocławiu.

Zamawiający Zarząd Zieleni Miejskiej (Wrocław, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie rozbiórek obiektów budowlanych w rejonie ,,Czarnej Wody’’ oraz przy ul.…”, wybierając ofertę wykonawcy Magdalena Łukomska - Walusiak SPECBAU Roboty Ziemne i Wyburzeniowe. Wartość umowy: 162 360 zł.

Zamawiający: Zarząd Zieleni MiejskiejWrocław, Dolnośląskieopublikowano 13 sierpnia 2026
Wartość umowy
162 360 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    13 sierpnia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Magdalena Łukomska - Walusiak SPECBAU Roboty Ziemne i Wyburzeniowe (Wrocław), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 162 360,00 zł (umowę zawarto 3 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 932104838

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Śląska 1

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

54-118

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zzm.wroc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zzm.wroc.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie rozbiórek obiektów budowlanych w rejonie ,,Czarnej Wody’’ oraz przy ul. Zwycięskiej 39 we Wrocławiu.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e33d7b4e-e254-478f-afd8-3205c82d46bd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00391955

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040115/39/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.62 Wykonanie rozbiórek obiektów budowlanych w rejonie ,,Czarnej Wody’’ oraz przy ul. Zwycięskiej 39 we Wrocławiu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamówienie zostało udzielone w trybie z wolnej ręki na podstawie przepisów art. 305 pkt. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2026 poz. 793 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp” tj.: w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych / usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych / usług, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. W przedmiotowej sprawie zamówienie podstawowe zostało udzielone w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym z możliwością negocjacji, znak sprawy: ZP/TP/220/40/2026/DO, a wszystkie ww. przesłanki zostały spełnione.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/ZWR/220/61/2026/DO

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są prace rozbiórkowe na niżej wymienionych lokalizacjach:
1. ruiny altany - 3 ściany bez dachu, ściana wolnostojąca, resztki ogrodzenia, itp. (dz. nr 60, AM-4, obręb Zacisze) oraz kompostownika (działka nr 3/7, AM-1, obręb Zalesie),
2. obiekty budowlane zlokalizowane przy ul. Zwycięskiej 39 we Wrocławiu (wiata nr 43, budynek magazynu nr 74, budynek magazynu nr 75, budynek magazynu nr 76, wiata magazyn nr 77, wiata magazyn nr 78, hydrofornia nr 91) – zaświadczenie nr 11001/2023 o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu o którym mowa w art. 30 ust 5c ustawy Prawo budowlane

4.5.3.)Główny kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Magdalena Łukomska - Walusiak SPECBAU Roboty Ziemne i Wyburzeniowe

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8991601525

7.3.3)Ulica

Osobowicka 159/5

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

51-001

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

162360,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45110000-1Roboty w zakresie burzenia i rozbió…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
890 308 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
355 977 zł1 908 310 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 552 333 zł
Źródło próbki
CPV 45110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
355 977 zł
Mediana
890 308 zł
Górny kwartyl
1 908 310 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Zieleni Miejskiej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 162 360 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Magdalena Łukomska - Walusiak SPECBAU Roboty Ziemne i Wyburzeniowe (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.