ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody

Zamawiający Gmina Łubnice (Łubnice, Świętokrzyskie) prowadził postępowanie „Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody”. Termin składania ofert minął 28 sierpnia 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ŁubniceŁubnice, Świętokrzyskie (powiat Staszowski →)opublikowano 13 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
28 sierpnia 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja w formule zaprojektuj i wybuduj budowy dwóch studni wspomagających S7 i S8 dla ujęcia wody Łubnice-Kapkaz wraz z infrastrukturą i włączeniem do istniejącej Stacji Uzdatniania Wody w Łubnicach.

  • 2

    WarunkiWarunek udziału obejmuje dysponowanie co najmniej jedną osobą z uprawnieniami do projektowania i kierowania robotami w branży wodociągowo-kanalizacyjnej, jedną osobą w branży elektrycznej, geologiem dokumentującym oraz kierownikiem budowy.

  • 3

    ZakresZakres obejmuje dokumentację projektową, roboty geologiczne i odwierty, badania hydrogeologiczne oraz fizykochemiczne i bakteriologiczne, a także obudowy studni, wyposażenie technologiczne, rurociągi, zasilanie elektroenergetyczne, automatykę, monitoring i zagospodarowanie terenu.

  • 4

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części i nie obejmuje opcji; podano okres realizacji 11 miesiące.

  • 5

    KryteriaWymagane jest zabezpieczenie należytego wykonania umowy; kryteria oceny to cena 60 i okres gwarancji i rękojmi 40, a zamawiający przewiduje zmiany umowy według załącznika nr 6 do SWZ.

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,4 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 18% miało jedną ofertę.
  • Warto wiedzieć przed przygotowaniem oferty: 33% postępowań tego zamawiającego z ostatnich 3 lat zakończyło się unieważnieniem (średnia w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łubnice

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Łubnice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409666

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łubnice 66A

1.5.2.)Miejscowość

Łubnice

1.5.3.)Kod pocztowy

28-232

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.)Numer telefonu

158659236

1.5.8.)Numer faksu

158659236

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@lubnice.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lubnice.eu

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0fcfde70-4744-4696-93fa-eaf0acbd2499

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00391394

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00023737/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0fcfde70-4744-4696-93fa-eaf0acbd2499

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-0fcfde70-4744-4696-93fa-eaf0acbd2499

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym składanie ofert i oświadczeń, odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, dostępnej pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Bezpośredni link do postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-0fcfde70-4744-4696-93fa-eaf0acbd2499
3. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. Wykonawca musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca”. Zasady korzystania z Platformy określa jej regulamin oraz informacje w zakładce „Centrum Pomocy”.
4. Dokumenty elektroniczne sporządza się i przekazuje zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
5. Ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
6. Komunikacja, z wyjątkiem składania ofert, odbywa się przy użyciu formularzy do komunikacji dostępnych na Platformie e-Zamówienia.
7. Wykonawca może zwrócić się o wyjaśnienie treści SWZ za pośrednictwem Platformy. Zamawiający udzieli wyjaśnień zgodnie z art. 284 Pzp.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Administratorem danych osobowych jest Wójt Gminy Łubnice, Łubnice 66A, 28-232 Łubnice.
2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: Tomasz Urbanowicz, e-mail: rodo@urbanowicz.net.pl.
3. Dane przetwarzane będą w celu przeprowadzenia postępowania, udzielenia zamówienia, realizacji umowy, archiwizacji, prowadzenia dokumentacji księgowo-podatkowej oraz dochodzenia lub obrony roszczeń.
4. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO w związku z Pzp, ustawą o finansach publicznych i ustawą o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach; wobec wykonawcy, z którym zawarta zostanie umowa – także art. 6 ust. 1 lit. b RODO.
5. Dane będą przechowywane przez okres wynikający z art. 78 Pzp oraz przepisów archiwalnych.
6. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia skargi do Prezesa UODO, z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z Pzp.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IN.271.5.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja, w formule „zaprojektuj i wybuduj”, inwestycji polegającej na budowie dwóch studni wspomagających S7 i S8 dla ujęcia wody „Łubnice–Kapkaz”, wraz z infrastrukturą konieczną do ich funkcjonowania oraz włączenia do istniejącej Stacji Uzdatniania Wody w Łubnicach.
2. Zamówienie obejmuje w szczególności:
a. opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, w tym projektów budowlanych i technicznych, oraz uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień, zgłoszeń, decyzji administracyjnych i pozwoleń;
b. wykonanie robót geologicznych i odwiertów studni S7 oraz S8 na działce nr 571/2, obręb Łubnice, zgodnie z aktualnym zatwierdzonym projektem robót geologicznych;
c. wykonanie pompowań oczyszczających i próbnych, badań hydrogeologicznych oraz wymaganych badań fizykochemicznych i bakteriologicznych wody;
d. opracowanie dodatku do dokumentacji hydrogeologicznej;
e. wykonanie obudów naziemnych studni, wyposażenia technologicznego, pomp głębinowych, armatury, układów pomiarowych i zabezpieczeń przed suchobiegiem;
f. wykonanie rurociągów wody surowej wraz z włączeniem do istniejącego układu technologicznego SUW;
g. wykonanie zasilania elektroenergetycznego, instalacji sterowania, automatyki, monitoringu, wizualizacji i infrastruktury teletechnicznej, w tym kanalizacji kablowej i przewodu światłowodowego;
h. wykonanie ogrodzeń, bram, oświetlenia terenu, systemu sygnalizacji włamania, oznakowania stref ochrony bezpośredniej oraz zagospodarowania terenu;
i. opracowanie operatu wodnoprawnego oraz uzyskanie nowego albo zmienionego pozwolenia wodnoprawnego dla ujęcia po rozbudowie;
j. wykonanie prób, rozruchu, pomiarów, geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej oraz przekazanie kompletnej dokumentacji powykonawczej, odbiorowej i eksploatacyjnej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy, stanowiący załącznik nr 7 do SWZ oraz pozostałe dokumenty w tym decyzje Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. UWAGA!: Przedmiot zamówienia obejmuje tylko część zakresu objętego w.w. decyzjami.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45262220-9 - Wiercenie studni wodnych

45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

71351910-5 - Usługi geologiczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.Zamawiający wymaga wykazania dysponowania

a. co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych – bez ograniczeń albo odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; b. co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych – co najmniej w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia; c. co najmniej jedną osobą posiadającą kwalifikacje geologa dokumentującego, właściwe do realizacji robót geologicznych objętych zamówieniem; d. co najmniej jedną osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej albo instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych – bez ograniczeń albo odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
a. wykazu osób skierowanych do realizacji zamówienia – załącznik nr 4;
b. oświadczenia o grupie kapitałowej – załącznik nr 3;
c. odpisu albo informacji z KRS lub CEIDG w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, o ile Zamawiający nie uzyska dokumentu z bezpłatnej i ogólnodostępnej bazy danych.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie brak podstaw wykluczenia wykazuje każdy Wykonawca. To samo dotyczy podmiotu udostępniającego zasoby

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Warunki zmiany umowy określone są w załączniku nr 6 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-28 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-0fcfde70-4744-4696-93fa-eaf0acbd2499

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-28 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-26

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 28.08.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Łubnice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łubnice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.