ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Dostawa, montaż i uruchomienie trzech unitów stomatologicznych wraz z wyposażeniem dla SZPZLO Warszawa Praga Południe”

Zamawiający Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa, montaż i uruchomienie trzech unitów stomatologicznych wraz z wyposażeniem dla…”. Termin składania ofert minął 21 sierpnia 2026, 14:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 390 880 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
21 sierpnia 2026, 14:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,8 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Okres gwarancji20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    12 sierpnia 2026

    Termin ofert: 21 sierpnia 2026 14:00
  2. Zmiana ogłoszenia

    19 sierpnia 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, wniesienie, montaż, uruchomienie i przeszkolenie personelu z obsługi 3 fabrycznie nowych unitów stomatologicznych wraz z wyposażeniem.

  • 2

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części i nie obejmuje opcji, a realizacja trwa do 2026-10-31.

  • 3

    WarunkiZamawiający nie wymaga wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy, ale przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne nie zostaną przyznane.

Kontekst Atlasu

  • Warto wiedzieć przed przygotowaniem oferty: 47% postępowań tego zamawiającego z ostatnich 3 lat zakończyło się unieważnieniem (średnia w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 012867570

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krypska 39

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

04-082

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

22 810 20 96

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzialzamowien@szpzlo.praga-pld.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpzlo.praga-pld.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa, montaż i uruchomienie trzech unitów stomatologicznych wraz z wyposażeniem dla SZPZLO Warszawa Praga Południe”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d53a76c1-6371-46d6-afce-b7ec19bf879b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00390120

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https:// platformazakupowa.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu
platformy zakupowej platformazakupowa.pl, adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/szpzlo.praga-pld

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Postępowanie prowadzone jest w
języku polskim. Komunikacja w postępowaniu, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub
oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu
środków komunikacji elektronicznej tzn. za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Ofertę należy złożyć podpisaną kwalifikowanym
podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione. Podpisy
kwalifikowane wykorzystywane przez wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać “Rozporządzenie Parlamentu
Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku
wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 - od 1 lipca 2016 roku”. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady
Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla
dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub
konkursie zamieszcza wymagania dotyczące specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania
czasu przekazania i odbioru danych za pośrednictwem platformazakupowa.pl, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0
d) włączona obsługa JavaScript,
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
f) szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.,
g) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu
lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
Szczegółowe zapisy dot. wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zawieraj Dział XI SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
1. administratorem danych osobowych jest: Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe, ul. Krypska 39; 04-082 Warszawa
2. dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe z siedzibą przy ul. Krypskiej 39, 04-082 Warszawa: Tomasz Gorczycki-Smyk, email: iod@szpzlo.praga-pld.pl
3. dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego numer SZPZLO/ZP/21/26 pn. „Dostawa, montaż i uruchomienie trzech unitów stomatologicznych wraz z wyposażeniem dla SZPZLO Warszawa Praga Południe”
4. odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych oraz o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793.), dalej „ustawą Pzp”, a także podmioty uprawnione do ich przetwarzania na podstawie przepisów prawa lub zawartych umów powierzania przetwarzania danych osobowych.
5. Dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 oraz ust. 4 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres obowiązywania umowy przekracza 4 lata – przez cały okres obowiązywania umowy.
6. Obowiązek podania danych osobowych bezpośrednio dotyczących osoby, której dane dotyczą, wynika z przepisów ustawy Pzp i jest związany z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z przepisów ustawy Pzp.
7. W odniesieniu do danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, w tym nie będzie stosowane profilowanie, o którym mowa w art. 22 RODO.
8. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje:
– na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych jej dotyczących;
– na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych*;
– na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych, z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO**;
– prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli osoba, której dane dotyczą uzna, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO.
9. Osobie, której dane dotyczą, nie przysługuje:
– w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
– prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
– na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wniesienie, montaż, uruchomienie oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego w zakresie obsługi 3 fabrycznie nowych unitów stomatologicznych wraz z wyposażeniem.
2. Zamówienie współfinansowane jest ze środków budżetu m.st. Warszawy w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zakupy inwestycyjne dla miejskich podmiotów leczniczych”.

4.2.6.)Główny kod CPV

33192400-6 - Stanowiska stomatologiczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

33126000-9 - Urządzenia stomatologiczne

33130000-0 - Instrumenty i urządzenia stomatologiczne i specjalistyczne

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

VII SWZ

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

katalogi, karty katalogowe, specyfikacje techniczne lub inne dokumenty producenta, umożliwiające identyfikację oferowanego urządzenia

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadkach i na zasadach określonych w niniejszym paragrafie oraz w przypadkach przewidzianych przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Dopuszcza się zmianę modelu, typu lub wersji oferowanego urządzenia lub elementu jego wyposażenia, w przypadku:
1) zaprzestania jego produkcji lub dystrybucji;
2) wycofania go z obrotu;
3) zastąpienia go przez producenta nowszym modelem, typem lub wersją;
4) wystąpienia innych obiektywnych okoliczności powodujących brak możliwości dostarczenia urządzenia zaoferowanego przez Wykonawcę, których Wykonawca, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć w chwili składania oferty.
3. Zmiana, o której mowa w ust. 2, jest dopuszczalna wyłącznie pod warunkiem, że urządzenie lub element wyposażenia proponowany w zamian:
1) spełnia wszystkie minimalne wymagania określone przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia;
2) posiada parametry techniczne, funkcjonalne, jakościowe i użytkowe nie gorsze od urządzenia zaoferowanego pierwotnie;
3) nie powoduje obniżenia jakości ani funkcjonalności przedmiotu Umowy;
4) jest zgodny z wymaganiami wynikającymi z obowiązujących przepisów prawa;
5) nie powoduje zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 5 ust. 1.
4. Zmiana urządzenia lub elementu wyposażenia wymaga uprzedniego przedstawienia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentów potwierdzających wystąpienie okoliczności uzasadniających zmianę oraz dokumentacji umożliwiającej Zamawiającemu ocenę parametrów proponowanego urządzenia. Zmiana wymaga uprzedniej akceptacji Zamawiającego.
5. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany terminu realizacji Umowy, jeżeli konieczność jego zmiany wynika z:
1) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie Umowy w terminie;
2) wystąpienia okoliczności leżących wyłącznie po stronie Zamawiającego, które uniemożliwiają Wykonawcy terminową realizację Umowy;
3) wystąpienia niezależnych od Wykonawcy i niemożliwych wcześniej do przewidzenia okoliczności, które obiektywnie uniemożliwiają wykonanie przedmiotu Umowy w terminie, pomimo dochowania przez Wykonawcę należytej staranności.
6. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust. 5, termin realizacji może zostać przedłużony wyłącznie o okres odpowiadający rzeczywistemu okresowi trwania przeszkody i jej wpływu na możliwość realizacji Umowy.
7. Dopuszcza się zmianę Umowy w przypadku zmiany obowiązujących przepisów prawa, jeżeli zmiana ta ma bezpośredni wpływ na sposób lub zakres realizacji przedmiotu Umowy – wyłącznie w zakresie niezbędnym do dostosowania Umowy do obowiązujących przepisów.
8. Dopuszcza się wprowadzenie zmian technicznych lub organizacyjnych dotyczących sposobu realizacji przedmiotu Umowy, jeżeli są one korzystne dla Zamawiającego, nie powodują obniżenia parametrów, jakości ani funkcjonalności przedmiotu Umowy oraz nie prowadzą do zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy.
9. Strona występująca z wnioskiem o zmianę Umowy zobowiązana jest wykazać wystąpienie okoliczności uzasadniających zmianę oraz przedstawić ich wpływ na realizację Umowy.
10. Zmiany Umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności, z zastrzeżeniem zmian danych o charakterze organizacyjnym lub kontaktowym, które nie stanowią zmiany treści zobowiązania Stron i wymagają jedynie poinformowania drugiej Strony.
11. Postanowienia niniejszego paragrafu nie wyłączają możliwości dokonania innych zmian Umowy dopuszczalnych na podstawie art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych.
12. Zmiana terminu realizacji Umowy nie może prowadzić do utraty lub zagrożenia utraty przez Zamawiającego środków przeznaczonych na finansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający wyrazi zgodę na taką zmianę po uwzględnieniu zasad i terminów rozliczenia tych środków.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-20 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/szpzlo.praga-pld na stronie internetowej prowadzonego postępowania

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-20 12:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33192400-6Stanowiska stomatologiczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
390 880 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
157 650 zł546 768 zł
Rozstęp międzykwartylowy
389 118 zł
Źródło próbki
CPV 33192· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
157 650 zł
Mediana
390 880 zł
Górny kwartyl
546 768 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 21.08.2026, 14:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33192400-6 (Stanowiska stomatologiczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.