Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Wykonanie izolacji zewnętrznych przeciwwodnych z remontem hal garażowych w budynku Ząbkowska 22/24/26. Oznaczenie sprawy: DNZP.260.40.2026

Zamawiający Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy (Warszawa, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Wykonanie izolacji zewnętrznych przeciwwodnych z remontem hal garażowych w budynku…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 011513343

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Jagiellońska 23

1.4.2.)Miejscowość

Warszawa

1.4.3.)Kod pocztowy

03-719

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamow@zgn-praga-pn.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://pragapn.um.warszawa.pl/waw/zgn-pragapn

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie mieszkaniowym zasobem oraz powierzonym zasobem nieruchomości m. st. Warszawy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00389353

2.2.)Data ogłoszenia

2026-08-12

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2026/BZP 00379426

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1.1 nie podlegają wykluczeniu 1.1.1 – obligatoryjne przesłanki wykluczenia: - art. 108 ust. 1 pzp 1.1.2 art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego 1.1.3 Dodatkowo zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy - przesłanki fakultatywne art. 109 ust. 1 pzp pkt 1, pkt 4, pkt 5, pkt 7 i pkt 8 1.2 oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie. b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie. c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że: - posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie niższą niż 5 000 000,00 zł (słownie: pięć milionów złotych). d) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że:  wykonał, w sposób należyty, nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie wykonał co najmniej: *jedno zadanie obejmujące remont, budowę, przebudowę, dobudowę lub modernizację budynków użyteczności publicznej lub budynku mieszkalnego wielorodzinnego o wartości nie mniejszej niż 6 000 000,00 zł brutto obejmującego swoim zakresem roboty izolacyjne pionowe, poziome, warstwy wyrównawcze o wartości nie mniejszej niż 400 000,00 zł brutto *oraz jedną robotę polegającą na wykonaniu posadzek z żywic epoksydowych o wartości nie mniejszej niż 400 000,00 zł brutto *oraz jedną robotę polegającą na wykonaniu robót brukarskich o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli każda z w/w zakresu była wykonana przez co najmniej 1 wykonawcę. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych, wykonanych wspólnie z innymi wykonawcami informacje, o których mowa wyżej dotyczą robót budowlanych, w których wykonywaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.  Dysponuje do kierowania budową - kierownikiem budowy - osobą posiadającą:  uprawnienia budowlane do kierowania, nadzorowania i kontrolowania budowy i robót budowlanych bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej wymagane przepisami ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r,  aktualne zaświadczenie o przynależności do Izby Inżynierów Budownictwa wymagane przepisami ustawy o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa z dnia 15 grudnia 2000 r,  dysponuje do bezpośredniej realizacji przedmiotu zamówienia – co najmniej 10 osobami, zatrudnionymi na podstawie umowy o pracę (przez cały okres realizacji umowy) w pełnym wymiarze czasu pracy. Przez posiadanie uprawnień budowlanych wymaganych prawem dla osób uczestniczących w realizacji zamówienia, rozumie się uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w rozumieniu art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz przepisów wcześniejszych. Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie (nazwy specjalności i ich zakresy) będą rozpatrywane zgodnie z przepisami regulującymi nadawanie uprawnień budowlanych w dacie ich nadania. Osoba będąca obywatelem państwa członkowskiego UE, która nabyła kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, co jest równoznaczne wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – zgodnie z właściwymi przepisami, w szczególności z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa. Posiadanie uprawnień w zakresie pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w jednym z krajów członkowskich jest równoznaczne z posiadaniem ich w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Jeżeli w danym kraju UE nie działają Izby samorządu to nie jest wymagana przynależność do izby samorządu zawodowego. Szczegółowy opis warunków udziału w postępowaniu został zawarty w Rozdziale V Specyfikacji Warunków Zamówienia – Warunki udziału w postępowaniu. Po zmianie: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1.1 nie podlegają wykluczeniu 1.1.1 – obligatoryjne przesłanki wykluczenia: - art. 108 ust. 1 pzp 1.1.2 art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego 1.1.3 Dodatkowo zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy - przesłanki fakultatywne art. 109 ust. 1 pzp pkt 1, pkt 4, pkt 5, pkt 7 i pkt 8 1.2 oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie. b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie. c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że: - posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie niższą niż 5 000 000,00 zł (słownie: pięć milionów złotych). d) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że:  wykonał, w sposób należyty, nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie wykonał co najmniej: *jedno zadanie obejmujące remont, budowę, przebudowę, dobudowę lub modernizację budynków użyteczności publicznej lub budynku mieszkalnego wielorodzinnego lub obiektu inżynieryjnego o wartości nie mniejszej niż 6 000 000,00 zł brutto obejmującego swoim zakresem roboty izolacyjne pionowe, poziome, warstwy wyrównawcze o wartości nie mniejszej niż 400 000,00 zł brutto *oraz jedną robotę polegającą na wykonaniu posadzek z żywic epoksydowych o wartości nie mniejszej niż 400 000,00 zł brutto *oraz jedną robotę polegającą na wykonaniu robót brukarskich o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli każda z w/w zakresu była wykonana przez co najmniej 1 wykonawcę. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych, wykonanych wspólnie z innymi wykonawcami informacje, o których mowa wyżej dotyczą robót budowlanych, w których wykonywaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.  Dysponuje do kierowania budową - kierownikiem budowy - osobą posiadającą:  uprawnienia budowlane do kierowania, nadzorowania i kontrolowania budowy i robót budowlanych bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej wymagane przepisami ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r,  aktualne zaświadczenie o przynależności do Izby Inżynierów Budownictwa wymagane przepisami ustawy o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa z dnia 15 grudnia 2000 r,  dysponuje do bezpośredniej realizacji przedmiotu zamówienia – co najmniej 10 osobami, zatrudnionymi na podstawie umowy o pracę (przez cały okres realizacji umowy) w pełnym wymiarze czasu pracy. Przez posiadanie uprawnień budowlanych wymaganych prawem dla osób uczestniczących w realizacji zamówienia, rozumie się uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w rozumieniu art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz przepisów wcześniejszych. Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie (nazwy specjalności i ich zakresy) będą rozpatrywane zgodnie z przepisami regulującymi nadawanie uprawnień budowlanych w dacie ich nadania. Osoba będąca obywatelem państwa członkowskiego UE, która nabyła kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, co jest równoznaczne wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – zgodnie z właściwymi przepisami, w szczególności z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa. Posiadanie uprawnień w zakresie pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w jednym z krajów członkowskich jest równoznaczne z posiadaniem ich w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Jeżeli w danym kraju UE nie działają Izby samorządu to nie jest wymagana przynależność do izby samorządu zawodowego. Szczegółowy opis warunków udziału w postępowaniu został zawarty w Rozdziale V Specyfikacji Warunków Zamówienia – Warunki udziału w postępowaniu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

Brak kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.