Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Nadzór inwestorski na zadaniu pn.: „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu nad rzeką Noteć w ciągu drogi wojewódzkiej nr 157 Zwierzyn – Goszczanowo w m. Gościmiec

Zamawiający Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich (Zielona Góra, Lubuskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Nadzór inwestorski na zadaniu pn.: Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu nad…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg WojewódzkichZielona Góra, Lubuskieopublikowano 12 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 199 560 zł
Konkurencyjność
~3,6 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 006092820

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Al. Niepodległości 32

1.4.2.)Miejscowość

Zielona Góra

1.4.3.)Kod pocztowy

65-042

1.4.4.)Województwo

lubuskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.4.7.)Numer telefonu

+48683280300

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zdw@zdw.zgora.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdw.zgora.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1017fe19-d641-11ee-8305-7e4937eb936d

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00389081

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-12

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00233207

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Nadzór inwestorski na zadaniu pn.: „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu nad rzeką Noteć w ciągu drogi wojewódzkiej nr 157 Zwierzyn – Goszczanowo w m. Gościmiec

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
- świadczenie usługi z zakresu pełnienia nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami umowy, w tym zapisami niniejszego OPZ oraz SWZ;
- świadczenie usługi z zakresu pełnienia nadzoru autorskiego;
- zarządzanie Kontraktem w imieniu Zamawiającego
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-04-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia

595 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

SAFEGE S.A.S.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

542021829

4.3.3.)Ulica

15/27 rue du Port, Parc de l’Ile

4.3.4.)Miejscowość

Nanterre CEDEX

4.3.5.)Kod pocztowy

92-022

4.3.7.)Kraj

Francja

4.4.)Wartość umowy

461250,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00322314/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

3

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

- konieczność pełnienia nadzoru inwestorskiego, do czasu zakończenia Robót Wykonawcy, który uległ wydłużeniu;
- obowiązek wystawiania przez podatników ustrukturyzowanych faktur przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur,

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedmiot Umowy zostanie zrealizowany w ciągu 85 tygodni i 3 miesięcy od daty podpisania Umowy oraz przeglądy gwarancyjne w terminach
określonych w § 2 ust. 1 pkt 2.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

- konieczność pełnienia nadzoru inwestorskiego, do czasu zakończenia Robót Wykonawcy, który uległ wydłużeniu;

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedmiot Umowy zostanie zrealizowany w ciągu 85 tygodni i 139 dni od daty podpisania Umowy oraz przeglądy gwarancyjne w terminach określonych w § 2 ust. 1 pkt 2.
W związku z przedłużeniem terminu realizacji zadania: zmianie ulega wynagrodzenie, zgodnie z zapisami Umowy § 3 ust. 2 z uwzględnieniem
zapisów OPZ pkt. 3 opisujących pierwsze 3 m-ce, jako te, które nie mogą stanowić podstawy do zmiany wynagrodzenia.

5.4.6.)Wartość zmiany

36093,98

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Z uwagi na przedłużające się czynności Odbiorowe wystąpiła konieczność wydłużenia czasu na weryfikację dokumentów w ramach pełnienia nadzoru inwestorskiego

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedmiot Umowy zostanie zrealizowany w ciągu 85 tygodni i 170 dni od daty podpisania Umowy oraz przeglądy gwarancyjne w terminach określonych w § 2 ust. 1 pkt 2.
W związku z przedłużeniem terminu realizacji zadania: zmianie ulega wynagrodzenie, zgodnie z zapisami Umowy § 3 ust. 2 z uwzględnieniem
zapisów OPZ pkt. 3 opisujących pierwsze 3 m-ce, jako te, które nie mogą stanowić podstawy do zmiany wynagrodzenia.

5.4.6.)Wartość zmiany

23029,28

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

543435,76 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Uzupełnienie do sekcji IV pkt 4.2.) Okres realizacji zamówienia

595 dni tj. 85 tygodni.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
199 560 zł
Próbka: 116 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
98 763 zł340 400 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 637 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
98 763 zł
Mediana
199 560 zł
Górny kwartyl
340 400 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zielona Góra.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.