Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
2 713 485 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    „MALDROBUD” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa· Myślibórz
    Wartość umowy
    1 293 195 zł
    5 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE "KONTRAKT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ· Krosno Odrzańskie
    Wartość umowy
    1 420 290 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
7 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont drogi wojewódzkiej: ZADANIE 1 - nr 132 na odcinku Motylewo - Bogdaniec od km 30+600 do km 32+280, ZADANIE 2 - nr 350 w m. Gozdnica w km 32+609 - 33+060

Zamawiający Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich (Zielona Góra, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont drogi wojewódzkiej: ZADANIE 1 - nr 132 na odcinku Motylewo - Bogdaniec od km…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 2 713 485 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg WojewódzkichZielona Góra, Lubuskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
2 713 485 zł
Liczba ofert
7 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    07 lipca 2026

    Termin ofert: 23 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    31 sierpnia 2026

    5 ofert2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: „MALDROBUD” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (część 1); PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE "KONTRAKT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 2 713 484,72 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 7 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 006092820

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Niepodległości 32

1.5.2.)Miejscowość

Zielona Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

65-042

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 68 328 03 00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdw@zdw.zgora.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdw.zgora.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-05da7b8b-65cc-4369-826a-ea2a8073e2cf

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont drogi wojewódzkiej: ZADANIE 1 - nr 132 na odcinku Motylewo - Bogdaniec od km 30+600 do km 32+280, ZADANIE 2 - nr 350 w m. Gozdnica w km 32+609 - 33+060

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-05da7b8b-65cc-4369-826a-ea2a8073e2cf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413308

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00098799/24/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.25 Remont drogi wojewódzkiej nr 132 na odcinku Bogdaniec - Motylewo

1.1.32 Remont drogi wojewódzkiej nr 350 m. Gozdnica w km 32+609-33+060

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00327279

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.2910.54.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2437930,62 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont nawierzchni na drodze wojewódzkiej nr 132 na odcinku Motylewo - Bogdaniec od km 30+600 do km 32+280. Zakres robót obejmuje m.in. roboty przygotowawcze, odwodnienie korpusu drogi, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, oznakowanie dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.)Wartość części

1218628,12 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont drogi wojewódzkiej nr 350 w m. Gozdnica w km 32+609 - 33+060. Zakres planowanych robót będzie polegał na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni na oraz wykonaniu warstwy profilująco - wyrównawczej z betonu asfaltowego, wymianie istniejącej nawierzchni chodnika i zjazdów na nawierzchnię z kostki betonowej wraz z podbudową, wymianie obrzeży betonowych i krawężników, regulacji urządzeń w nawierzchni jezdni i chodnika, odtworzeniu oznakowania poziomego oraz inne wymienione w formularzu cenowym.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.)Wartość części

1219302,50 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1293194,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1848746,41 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1293194,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„MALDROBUD” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 320111772

7.3.3)Ulica

Królewiecka 43

7.3.4)Miejscowość

Myślibórz

7.3.5)Kod pocztowy

74-300

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Zakres zamówienia, który wykonawca zamierza powierzyć do realizacji podwykonawcy: wykonawca przewiduje możliwość realizacji przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie rodzajowym przez podwykonawców z wyłączeniem robót bitumicznych. Podwykonawcy nie są znani.

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1293194,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

80 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1420289,92 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1420289,92 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1420289,92 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE "KONTRAKT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 971245793

7.3.3)Ulica

ul. Szosa Poznańska 17

7.3.4)Miejscowość

Krosno Odrzańskie

7.3.5)Kod pocztowy

66-600

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Zakres zamówienia, który wykonawca zamierza powierzyć do realizacji podwykonawcy: roboty niebitumiczne. Podwykonawcy nie są znani.

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1420289,92 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

Informacje dodatkowe

DOTYCZY ZADANIA 1:
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie: 80 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.
DOTYCZY ZADANIA 2:
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie: 90 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 843 zł
Próbka: 83 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 206 zł1 796 282 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 484 075 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
312 206 zł
Mediana
554 843 zł
Górny kwartyl
1 796 282 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zielona Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 713 485 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „MALDROBUD” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (Myślibórz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.