Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: KSOMAR Krzysztof Sobieraj Spółka komandytowa

Wartość umowy
435 960 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 listopada 2026 do 31 października 2027
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 435 960 zł – 686 684 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Częstotliwość mycia okien40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

ŚWIADCZENIE USŁUG SPRZĄTANIA POMIESZCZEŃ BIUROWYCH I POSESJI SĄDU REJONOWEGO W KALISZU

Zamawiający Sąd Rejonowy w Kaliszu (Kalisz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „ŚWIADCZENIE USŁUG SPRZĄTANIA POMIESZCZEŃ BIUROWYCH I POSESJI SĄDU REJONOWEGO W KALISZU”, wybierając ofertę wykonawcy BMC Plus Beata Zielińska. Wartość umowy: 435 960 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Sąd Rejonowy w KaliszuKalisz, Wielkopolskieopublikowano 12 sierpnia 2026
Wartość umowy
435 960 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    12 sierpnia 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: BMC Plus Beata Zielińska (Kalisz), wspólnie z: KSOMAR Krzysztof Sobieraj Spółka komandytowa.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 435 960,00 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 435 960,00 zł do 686 683,80 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 listopada 2026 r. do 31 października 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy w Kaliszu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000323938

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Wolności 13

1.5.2.)Miejscowość

Kalisz

1.5.3.)Kod pocztowy

62-800

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gospodarczy@kalisz.sr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://kalisz.sr.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-363f5abd-4237-4660-9b3f-51edfb2c4a7c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ŚWIADCZENIE USŁUG SPRZĄTANIA POMIESZCZEŃ BIUROWYCH I POSESJI SĄDU REJONOWEGO W KALISZU

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-363f5abd-4237-4660-9b3f-51edfb2c4a7c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00388706

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00140853/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 ŚWIADCZENIE USŁUG SPRZĄTANIA POMIESZCZEŃ BIUROWYCH I POSESJI SĄDU REJONOWEGO W KALISZU

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00332158

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OG.261.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

372000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia obejmuje

a) kompleksowe usługi sprzątania pomieszczeń biurowych i terenu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych, z zastrzeżeniem, że: ✓łączna powierzchnia objęta usługą sprzątania wynosi: • wewnętrzna – 5.176,88 m2 • zewnętrzna – 4.227,12m2 (w tym tereny zielone – 2.070,80m2, powierzchnia parkingów samochodowych – 1.901,70 m2, pozostały teren to zewnętrzne ciągi komunikacyjne –chodnik wzdłuż posesji przy ul. Asnyka 56a i Al. Wolności 7 oraz brama wjazdowa na posesji przy Al. Wolności 7 itp. – 254,62 m2); b) Wykonawca zobowiązany będzie w ramach sprzątania pomieszczeń biurowych i terenu posesji do świadczenia usług minimum 5 razy w tygodniu (w dni pracujące dla Zamawiającego), oraz utrzymania terenów zewnętrznych w bieżącej czystości; c) kompleksowe usługi sprzątania obejmują m. in.: ✓w odniesieniu do powierzchni wewnętrznych: sprzątanie pomieszczeń biurowych, korytarzy, holi, klatek schodowych, ciągów komunikacyjnych, schodów, pomieszczeń WC, łazienek, mycie okien i innych powierzchni, czyszczenie mebli, wykładanie koszy workami foliowymi, wynoszenie śmieci we wskazane miejsce, czyszczenie wycieraczek do obuwia, pranie i odkurzanie wykładzin podłogowych oraz zmywanie, froterowanie podłóg; ✓w odniesieniu do powierzchni zewnętrznych: •utrzymywanie terenów zielonych: zbieranie śmieci, koszenie traw, pielęgnacyjne podcinanie drzew i krzewów, grabienie; •utrzymanie powierzchni parkingów i pozostałych terenów zewnętrznych: zbieranie śmieci, w razie potrzeby zmywanie i/lub zamiatanie powierzchni zewnętrznych, usuwanie śniegu, czyszczenie lamp zewnętrznych na parkingach sądowych, czyszczenia drzwi; d) wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia środków i sprzętu niezbędnego do realizacji usługi, a także dostaw mydła w płynie, papieru toaletowego, ręczników papierowych, kostek WC, odświeżaczy powietrza oraz piasku i innych środków do zwalczania oblodzenia ciągów komunikacyjnych. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90914000-7 - Usługi sprzątania parkingów

90620000-9 - Usługi odśnieżania

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

90910000-9 - Usługi sprzątania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

435960,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

686683,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

435960,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
BMC Plus Beata Zielińska

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: KSOMAR Krzysztof Sobieraj Spółka komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6181970425

7.3.3)Ulica

Stawiszyńska 128-130

7.3.4)Miejscowość

Kalisz

7.3.5)Kod pocztowy

62-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

435960,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-11-01 do 2027-10-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90919200-4Usługi sprzątania biur
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
404 000 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
200 000 zł561 630 zł
Rozstęp międzykwartylowy
361 630 zł
Źródło próbki
CPV 90919200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
200 000 zł
Mediana
404 000 zł
Górny kwartyl
561 630 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Rejonowy w Kaliszu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kalisz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 435 960 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90919200-4 (Usługi sprzątania biur). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BMC Plus Beata Zielińska (Kalisz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.