Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Obsługa serwisowa i wsparcie techniczne jednostek Kastor, Wega, Hydrograf-RIB, Hydrograf I.

Zamawiający Urząd Morski w Szczecinie (Szczecin, Zachodniopomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Obsługa serwisowa i wsparcie techniczne jednostek Kastor, Wega, Hydrograf-RIB, Hydrograf…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Urząd Morski w SzczecinieSzczecin, Zachodniopomorskieopublikowano 12 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 559 333 zł
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

URZĄD MORSKI W SZCZECINIE

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000145017

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

pl. Stefana Batorego 4

1.4.2.)Miejscowość

Szczecin

1.4.3.)Kod pocztowy

70-207

1.4.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.4.7.)Numer telefonu

48 914403423

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@ums.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ums.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-901d0256-4b0b-4386-8c70-8b9c97c52dc1

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00388508

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-12

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00204424

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Obsługa serwisowa i wsparcie techniczne jednostek Kastor, Wega, Hydrograf-RIB, Hydrograf I.

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest obsługa serwisowa i wsparcie techniczne jednostek Kastor, Wega, Hydrograf-RIB, Hydrograf I.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-06-17

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

175 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

THESTA Sp. z o.o. sp. k.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8513202983

4.3.3.)Ulica

Janiny Smoleńskiej ps. “Jachna” 17

4.3.4.)Miejscowość

Szczecin

4.3.5.)Kod pocztowy

71-005

4.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

157500 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00305798/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-06-30

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Z przyczyn niezależnych od Zamawiającego i niemożliwych do przewidzenia, związanych z awarią jednostek UMS, zaplanowane wizyty w I półroczu nie mogły zostać dokończone w pierwotnie wskazanym terminie. W związku z powyższym zachodzi konieczność skorygowania harmonogramu oraz dokończenia wizyt w nowym, uzgodnionym terminie.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Strony postanowiły wprowadzić do umowy zmiany i ustaliły dokończenie wizyt w terminie zgodnie z aneksem nr 1.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

0

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71330000-0Różne usługi inżynieryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
559 333 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
190 857 zł1 142 998 zł
Rozstęp międzykwartylowy
952 141 zł
Źródło próbki
CPV 71330000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
190 857 zł
Mediana
559 333 zł
Górny kwartyl
1 142 998 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Morski w Szczecinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71330000-0 (Różne usługi inżynieryjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.