Dostawa laboratoryjnych materiałów zużywalnych dla IUNG-PIB w Puławach w podziale na 19 części zamówienia
Zamawiający Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy (Puławy, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa laboratoryjnych materiałów zużywalnych dla IUNG-PIB w Puławach w podziale na 19…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 300 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=241, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
12 wpisów- Ogłoszenie
24 kwietnia 2026
Termin ofert: 11 maja 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
05 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: częściowo rozstrzygnięty
19 czerwca 2026
2 oferty9 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
02 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
13 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
15 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
15 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
21 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
24 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
24 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
12 sierpnia 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | INSTYTUT UPRAWY NAWOŻENIA I GLEBOZNAWSTWA - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | wyodrębnione jednostki organizacyjne zamawiającego |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000079295 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Czartoryskich, nr 8, lok. --- |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Puławy |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 24-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL815 - Puławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | dzp@iung.pulawy.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.iung.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-1af25da8-a5a0-462f-9257-2125fcc70565 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00388215 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-12 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00215997 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zamawiający informuje, iż wydatek jest częściowo finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 2.5 „Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021 – 2027” w ramach projektu "Science4Business - Nauka dla Biznesu |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa laboratoryjnych materiałów zużywalnych dla IUNG-PIB w Puławach w podziale na 19 części zamówienia |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Akcesoria chromatograficzne |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego) |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 33790000-4 - Laboratoryjne, higieniczne lub farmaceutyczne wyroby szklane 33793000-5 - Laboratoryjne wyroby szklane 44618300-8 - Korki, zatyczki, pokrywy do pojemników i wieka |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Dostawa laboratoryjnych materiałów zużywalnych: fiolek do analiz oraz zamknięć zatrzaskowych |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego) |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 44618300-8 - Korki, zatyczki, pokrywy do pojemników i wieka |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Zużywalne materiały do ekstraktora ASE 200 |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego) |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Zużywalne materiały laboratoryjne do analiz chromatograficznych |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego) |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-06-10 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 30 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ANCHEM PLUS MARIUSZ MALCZEWSKI |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 1180362796 |
| 4.3.3.) | Ulica | gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 56 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 03-982 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 8585,4 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00299648/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-22 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 8585,40 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
1) Część 4: Akcesoria chromatograficzne
1 968,00 zł brutto (słownie: jeden tysiąc dziewięćset sześćdziesiąt osiem złotych 00/100), w tym:
podatek VAT 23 %, stanowi kwotę 368,00zł
1 600,00 zł netto (słownie: jeden tysiąc sześćset złotych 00/100).
2) Część nr 11: Dostawa laboratoryjnych materiałów zużywalnych: fiolek do analiz oraz zamknięć
zatrzaskowych
836,40 zł brutto (słownie: osiemset trzydzieści sześć złotych 40/100), w tym:
podatek VAT 23 %, stanowi kwotę 156,40 zł
680,00 zł netto (słownie: sześćset osiemdziesiąt złotych 00/100).
3) Część nr 17: Zużywalne materiały do ekstraktora ASE 200
1 476,00 zł brutto (słownie: jeden tysiąc czterysta siedemdziesiąt sześć złotych 00/100), w tym:
podatek VAT 23 %, stanowi kwotę 276,00 zł
1 200,00 zł netto (słownie: jeden tysiąc dwieście złotych 00/100).
4) Część nr 18: Zużywalne materiały laboratoryjne do analiz chromatograficznych
4 305,00 zł brutto (słownie: cztery tysiące trzysta pięć złotych 00/100), w tym:
podatek VAT 23 %, stanowi kwotę 805,00 zł
3 500,00 zł netto (słownie: trzy tysiące pięćset złotych 00/100)
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.