AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów w Gminie Witonia- „Bezpieczny autobus dla naszych dzieci”

Zamawiający GminaWitonia (Witonia, Łódzkie) prowadzi postępowanie „Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów w Gminie Witonia- Bezpieczny autobus…”. Termin składania ofert upływa 31 sierpnia 2026, 13:00. Wadium: 12 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: GminaWitoniaWitonia, Łódzkie (powiat Łęczycki →)opublikowano 11 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 530 000 zł
Wadium
12 000 zł
Termin składania ofert
31 sierpnia 2026, 13:00
9h
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji – powłoka lakiernicza20%Okres gwarancji – odporność korozyjna konstrukcji i perforacja20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    11 sierpnia 2026

    Termin ofert: 31 sierpnia 2026 13:00
  2. Zmiana ogłoszenia

    27 sierpnia 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup fabrycznie nowego autobusu szkolnego do dowozu uczniów w Gminie Witonia, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2026 roku i z przebiegiem nie większym niż 3500 km.

  • 2

    TerminTermin składania ofert upływa 31 sierpnia 2026 roku o godzinie 13:00.

  • 3

    RyzykoZamawiający wymaga co najmniej 1 zadania polegającego na dostawie fabrycznie nowego pojazdu silnikowego, a pojazd ma być wyposażony m.in. w silnik Euro VI lub równoważny, klimatyzację, ogrzewanie, tachograf cyfrowy, 2 gniazda USB i wyposażenie obowiązkowe.

  • 4

    ZakresPojazd ma mieć długość 7300-8500 mm, szerokość 2130-2400 mm, wysokość 3000-3600 mm, dopuszczalną masę całkowitą maksymalnie 10 400 kg oraz minimum 33 miejsca siedzące dla uczniów i miejsce dla kierowcy.

  • 5

    Ryzykopostępowaniu wymagane jest wadium 12 000,00 zł, a zamawiający przewiduje zabezpieczenie należytego wykonania umowy oraz możliwość zmian umowy w zakresie wyposażenia, rozwiązań konstrukcyjnych, miejsca odbioru i terminu realizacji.

Kontekst Atlasu

  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 2,8 ofert na postępowanie przy 28 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GminaWitonia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 611016005

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stefana Starzyńskiego 6A

1.5.2.)Miejscowość

Witonia

1.5.3.)Kod pocztowy

99-335

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

e-zamowienia@gminawitonia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminawitonia.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów w Gminie Witonia- „Bezpieczny autobus dla naszych dzieci”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-63155106-bf72-49f0-b8e4-29d1fc980739

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00387912

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00014609/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów w Gminie Witonia- „Bezpieczny autobus dla naszych dzieci”

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-63155106-bf72-49f0-b8e4-29d1fc980739

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

e-zamówienia.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W postępowaniu o udzielenie
zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tj.
Platformy ezamówienia.
2. Ogólne zasady korzystania z Platformy:
2.1. Rejestracja na Platformie, w tym złożenie oferty, wymaga:
1) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu
„Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki
korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej:
https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
2) Szczegółowy sposób przygotowania oferty znajduje się na stronie https://ezamowienia.gov.pl/pl/komponent-edukacyjny
3) Zgodnie z § 11 ust. 2 r.d.e. Zamawiający udostępnia poniżej informacje na temat specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych
danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych. Wymagania techniczne związane z korzystaniem z
Platformy: Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s.
4) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .rtf .docx .xls .xlsx ze szczególnym wskazaniem na .pdf.
5) W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z rozszerzeń: .zip, .7Z.
Sposób komunikowania się Zamawiającego z Wykonawcami (nie dotyczy składania ofert i wniosków).
1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcami w szczególności składanie
oświadczeń, wniosków (innych niż wskazanych w pkt B), zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie
poprzez Platformę dostępną pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
2. Formularz do komunikacji - Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń
składane są przez Wykonawcę jako załączniki. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych
kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i
Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń,
jakich może żądać zamawiający od wykonawców (Dz. U. z 2020 r., poz. 2415 ze zmianami) oraz określonymi w rozporządzeniu
Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań
technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia
publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452).
3. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w
terminie, jeżeli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków,
zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich złożenia/ wysłania na Platformie.
Forma i zasady składania dokumentów i oświadczeń w tym dotyczących podmiotowych środków dowodowych (za wyjątkiem oferty i
oświadczeń o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu i oświadczeń o braku podstaw wykluczenia z postępowania).

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BD.2781.2.4.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Lp. Opis wymagań/parametrów technicznych
1. Autobus fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2026 roku, z przebiegiem nie większym niż 3500 km.
Dane ogólne pojazdu
2. 1) Długość: nie mniej niż 7300 mm i nie więcej niż 8500 mm
2) Szerokość: nie mniej niż 2130 mm i nie więcej niż 2400 mm
3) Wysokość z klimatyzatorem: nie mniej niż 3000 mm i nie więcej niż 3600 mm
4) Dopuszczalna masa całkowita: maksymalnie 10 400 kg
5) Pojemność bagażnika: minimum 1,9 m3
6) Pojemność zbiornika paliwa: minimum 190 dm3
7) Pojemność zbiornika AdBlue: minimum 16 dm3
Pojemność pasażerska
3. 1) Ilość miejsc siedzących: minimum 33 miejsc dla uczniów, 1 miejsce dla kierowcy.
2) Ilość miejsc podczas przewozu osoby na wózku: minimum 29 miejsc pasażerskich, 1 miejsce dla kierowcy oraz wydzielone miejsce dla wózka inwalidzkiego wraz z systemem jego bezpiecznego mocowania.
Drzwi pasażerskie
4. 1) Ilość i układ: 2, 1 – 0 – 1,
2) Przednie i tylne: jednoskrzydłowe, otwierane na zewnątrz, sterowane elektro-pneumatycznie z miejsca pracy kierowcy, drzwi windy w środkowej części autobusu, szyba drzwi przednich pojedyncza, ogrzewana elektrycznie.
Dane techniczne
5. 1) Silnik: Silnik wysokoprężny, spełniający wymagania normy emisji spalin Euro VI lub równoważnej obowiązującej na dzień dostawy pojazdu, wyposażony w układ doładowania oraz chłodzenia powietrza doładowującego.
2) Ilość i układ cylindrów: minimum 4, układ rzędowy
3) Pojemność skokowa silnika: minimum 5 193 cm3,
4) Moc silnika: minimum 140 kW (190 KM),
5) Maksymalny moment obrotowy: minimum 510 Nm,
6) Skrzynia biegów: manualna, minimum 6-cio biegowa + bieg wsteczny. Zamawiający dopuszcza opcję półautomatycznej skrzyni biegów.
7) Układ kierowniczy: ze wspomaganiem hydraulicznym lub równoważnym, z regulowaną kolumną kierowniczą.
8) Zawieszenie: dostosowane do parametrów technicznych pojazdu i jego przeznaczenia.
9) Układ hamulcowy: Układ hamulcowy pneumatyczny, wyposażony co najmniej w systemy ABS oraz ESC lub rozwiązania równoważne.
10) Instalacja elektryczna: 24V
11) Oferowany autobus musi być wyposażony we wszystkie układy i podzespoły niezbędne do prawidłowej, bezpiecznej i zgodnej z przepisami eksploatacji pojazdu.
Konstrukcja i nadwozie
6. 1) Konstrukcja autobusu zabezpieczona antykorozyjnie w technologii zapewniającej trwałą ochronę przed korozją,
2) Poszycia zewnętrzne oraz elementy nadwozia wykonane z materiałów odpornych na korozję i uszkodzenia eksploatacyjne,
3) Nadwozie lakierowane w kolorze pomarańczowym,
4) Dach i ściany boczne izolowane termicznie,
5) Podłoga wykonana z materiałów odpornych na działanie wilgoci, pokryta wykładziną antypoślizgową,
6) Elementy wykończenia wnętrza wykonane z materiałów trwałych, łatwych do utrzymania w czystości oraz odpornych na uszkodzenia mechaniczne, spełniających wymagania
bezpieczeństwa obowiązujące dla autobusów.
Wyposażenie
7. 1) Ogrzewanie i klimatyzacja;
2) Autobus wyposażony w skuteczny układ ogrzewania przedziału kierowcy i pasażerów,
3) Niezależny ogrzewanie postojowe, grzejniki konwektorowe wzdłuż ścian bocznych,
4) Wywietrznik dachowy pełniący jednocześnie funkcję wyjścia bezpieczeństwa,
5) Układ klimatyzacji, tunele z nawiewami na szyby boczne i do wnętrza.
6) Klimatyzacja z cyfrowym układem obejmująca przedział pasażerski oraz stanowisko kierowcy.
7) Indywidualne nawiewy powietrza dla pasażerów.
8) Przedział pasażerski:
Fotele pasażerskie wysokie, uchylne, tapicerowane, wyposażone w dwu lub trój-punktowe pasy bezpieczeństwa, podłokietniki od strony przejścia, uchwyty na oparciach,
9) Łatwo demontowane fotele w strefie miejsca wózka inwalidzkiego, uchwyty oraz pasy do kotwiczenia wózka, pas bezpieczeństwa dla osoby poruszającej się na wózku,
10) Tunele z indywidualnymi nawiewami, oświetleniem i głośnikami,
11) Półki bagażowe podsufitowe, wieszaki na ubrania na słupkach międzyokiennych,
12) Oświetlenie przedziału pasażerskiego typu ciągłego, rozmieszczone równolegle wzdłuż półek bagażowych podsufitowych, regulacja intensywności oświetlenia z miejsca pracy kierowcy,
13) Oświetlenie drzwi w stopniach wejściowych,
14) Poręcze i uchwyty w strefach drzwi wejściowych,
15) Ścianki działowe – przegrody niskie, wykonane z płyt laminatowych, umieszczone za kierowcą oraz w strefie drzwi wejściowych przed fotelami priorytetowymi,
16) Lusterko wewnętrzne i lusterko obserwacji drzwi,
17) Zasłonki okienne z tkaniny,
18) Młotki bezpieczeństwa,
19) Gaśnice proszkowe – min. 2 szt.
Szyby i okna

8. 1) Szyba przednia panoramiczna jednoczęściowa,
2) Okno kierowcy przesuwne ogrzewane częściowo elektrycznie
3) Okna boczne pełne, pojedyncze
Miejsce pracy kierowcy
9. 1) Fotel kierowcy tapicerowany, wyposażony w zagłówek, zawieszenie pneumatyczne, regulację umożliwiającą ergonomiczną pozycję pracy oraz 3-punktowy pas bezpieczeństwa.
2) Przegroda oddzielająca stanowisko kierowcy od przedziału pasażerskiego,
3) Lusterka oraz urządzenia zapewniające obserwację przestrzeni pasażerskiej i stref wejściowych.
4) Osłony przeciwsłoneczne szyby przedniej i kierowcy.
5) Schowki i miejsca do przechowywania dokumentów oraz rzeczy osobistych kierowcy.
6) Oświetlenie stanowiska kierowcy.
7) Tachograf cyfrowy zgodny z obowiązującymi przepisami.
8) Zestaw audio wyposażony w USB, z obsługą MP3, CD i DVD umożliwiający przekazywanie komunikatów głosowych do pasażerów.
9) Co najmniej 2 gniazda USB do ładowania urządzeń.
10) Wyposażenie obowiązkowe wymagane przepisami prawa, w tym apteczka, trójkąt ostrzegawczy oraz kamizelka odblaskowa.
11) Minimum dwa komplety kluczyków oraz dwa piloty do sterowania drzwiami, jeżeli są wymagane przez zastosowane rozwiązania techniczne.
Wyposażenie zewnętrzne
10. 1) Ogrzewane lusterka zewnętrzne zapewniające bezpieczną obserwację otoczenia pojazdu.
2) światła do jazdy dziennej (DRL) LED oraz światła tylne LED;
3) główny wyłącznik prądu;
4) dźwiękowy sygnał ostrzegawczy włączenia biegu wstecznego i cofania;
5) pełnowymiarowe koło zapasowe zamocowane w autobusie;
6) przedni zaczep haka holowniczego;
7) Wyposażenie eksploatacyjne obejmujące co najmniej:
podnośnik,
trójkąt ostrzegawczy,
apteczkę – 1 szt.,
zestaw do pompowania kół,
minimum 2 kliny pod koła.
Bezpieczeństwo i komfort jazdy
11. Autobus wyposażony w ogranicznik prędkości oraz tempomat.
Autobus wyposażony w systemy wspomagające bezpieczeństwo jazdy, w szczególności ABS, ASR, ESC/ESP, EBD, EBS lub rozwiązania równoważne.
Oferowany pojazd musi być wyposażony we wszystkie systemy bezpieczeństwa wymagane przepisami prawa dla nowo rejestrowanych autobusów kategorii M3, obowiązującymi na dzień dostawy pojazdu, w tym wynikające z regulacji GSR-2 w tym:
Zaawansowany system hamowania awaryjnego (AEBS).
System ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDWS).
System monitorowania martwego pola (BSIS).
System ostrzegania przy ruszaniu (MOIS).
Inteligentny asystent prędkości (ISA).
System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS).
System monitorowania zmęczenia i uwagi kierowcy (DDAW).
System zarządzania bezpieczeństwem cybernetycznym (CSMS).
System informacji podczas cofania (RM).
System awaryjnego sygnalizowania hamowania (ESS).
Autobus musi posiadać przygotowanie do montażu blokady alkoholowej (alkolock) zgodnie z obowiązującymi przepisami.

4.2.6.)Główny kod CPV

34121000-1 - Autobusy i autokary

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

34120000-4 - Pojazdy silnikowe do transportu 10 lub więcej osób

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji – powłoka lakiernicza

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji – odporność korozyjna konstrukcji i perforacja

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w
niniejszej SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
􀀀 zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w
sposób szczególny.
􀀀 uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w
sposób szczególny.
􀀀 sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w
sposób szczególny.
􀀀 zdolności technicznej lub zawodowej:
Warunek w tym zakresie zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu
składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał, co najmniej wykonał, co
najmniej 1 zadanie polegające na dostawie fabrycznie nowego pojazdu silnikowego,

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
17.1.Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 12 000,00 zł (słownie

dwanaście tysięcy złotych). 17.2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2) i 3) oraz ust. 2 ustawy Pzp. 17.3. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. 17.4. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: • pieniądzu; • gwarancjach bankowych; • gwarancjach ubezpieczeniowych; 17.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 roku, poz. 299). 17.6. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego o numerze: 84 9029 1010 0400 0101 2004 0010 Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie Oddział w Witoni – podając w tytule nr sprawy: BD.271.2.4.2026 17.7. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania (zaksięgowania przez bank Zamawiającego) środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, o którym mowa w pkt 17.5 SWZ, przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert). 17.8. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 17.4 lit. b-d SWZ, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. Niedopuszczalne jest złożenie skanu dokumentu wadialnego opatrzonego podpisem elektronicznym. 17.9. Dokumenty, o których mowa w pkt 17.4 lit. b - d SWZ muszą zachowywać ważność przez cały okres, w którym Wykonawca jest związany ofertą. Z treści gwarancji/poręczenia winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium za wszystkie przypadki powodujące zatrzymanie wadium przez Zamawiającego określone w ustawie Pzp. 17.10. Zamawiający zaleca, aby w przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej dokument potwierdzający dokonanie przelewu wadium został załączony do oferty. 17.11. Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego zatrzymania oraz zasady jego zaliczenia na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy określa ustawa Pzp.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Wszelkie zmiany umowy pod rygorem nieważności, wymagają formy pisemnej i mogą być dopuszczalne tylko w granicach
unormowanych w art. 454 i art. 455 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz.
793)..
2. Zamawiający przewiduje następujące zmiany postanowień umowy:
1) w przypadku obiektywnej niemożności zapewnienia wyposażenia przedmiotu umowy odpowiadającego wymogom
zawartym w Załączniku nr 2 do umowy z powodu zakończenia produkcji lub niedostępności na rynku elementów
wyposażenia po zawarciu umowy – dopuszcza się zmianę umowy w zakresie rodzaju, typu lub modelu wyposażenia
przedmiotu umowy, pod warunkiem, że nowe wyposażenie będzie odpowiadało pod względem funkcjonalności
wyposażeniu pierwotnemu a jego parametry pozostaną niezmienione lub będą lepsze od pierwotnego;
2) w przypadku zaproponowania przez Wykonawcę szczególnie uzasadnionej pod względem funkcjonalności, sprawności
lub przeznaczenia albo wyposażenia przedmiotu umowy, zmiany rozwiązań konstrukcyjnych przedmiotu umowy w stosunku
do koncepcji przedstawionej w ofercie – dopuszcza się zmianę umowy w zakresie zawartych w Załączniku nr 2 do niniejszej
umowy rozwiązań konstrukcyjnych;
3) w przypadku zmian korzystnych dla Zamawiającego dopuszczalna jest zmiana umowy w zakresie obniżenia ceny lub
zmiany wymogów zawartych w Załączniku nr 2 do niniejszej umowy;
4) w przypadku konieczności zapewnienia koordynacji dostarczenia przedmiotu umowy oraz innych umów zawartych przez
Zamawiającego – dopuszczalna jest zmiana umowy w zakresie zmiany miejsca przeprowadzenia odbioru przedmiotu
umowy, miejsca szkolenia przedstawicieli Zamawiającego;
5) terminu realizacji przedmiotu zamówienia – gdy zaistnieją okoliczności mające wpływ
na prawidłową realizację umowy (w szczególności, jeżeli zmiana terminu realizacji będzie zmianą korzystną dla
Zamawiającego lub w przypadku zaistnienia siły wyższej itp.);
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień niniejszej umowy także w przypadku, gdy:
1) nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ
na realizację przedmiotu zamówienia;
2) konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych w umowach pomiędzy Zamawiającym a
inną niż Wykonawca stroną, w tym instytucjami nadzorującymi realizację projektu, w ramach, którego realizowane jest
zamówienie;
3) wynikną rozbieżności lub niejasności w umowie, których nie można usunąć w inny sposób a zmiana będzie umożliwiać
usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony.
4. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy,
określone zostały w załączniku nr 5 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-31 13:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-31 14:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34121000-1Autobusy i autokary
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
530 000 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
367 619 zł962 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
594 881 zł
Źródło próbki
CPV 34121000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
367 619 zł
Mediana
530 000 zł
Górny kwartyl
962 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 31.08.2026, 13:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
GminaWitonia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Witonia.
Tak. Wadium określono na 12 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34121000-1 (Autobusy i autokary). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.