Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zimowe utrzymanie dróg gminnych w 2026 roku

Zamawiający Gmina Czerwonak (Czerwonak, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zimowe utrzymanie dróg gminnych w 2026 roku”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina CzerwonakCzerwonak, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 11 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 574 269 zł
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZERWONAK

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258744

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Źródlana 39

1.4.2.)Miejscowość

Czerwonak

1.4.3.)Kod pocztowy

62-004

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

bz@czerwonak.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czerwonak.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-73d3b31c-ad5c-4134-a46a-264d1d323ced

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00386840

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-11

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00081885

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Zimowe utrzymanie dróg gminnych w 2026 roku

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. zwalczanie śliskości na drogach sieci strategicznej i I kolejności – 1 355,595 km;
2. odśnieżanie dróg sieci strategicznej i I kolejności – 1 355,595 km;
3. zwalczanie śliskości na drogach II - IV kolejności – 682,77 km;
4. odśnieżanie dróg II - IV kolejności – 558,63 km;
5. odśnieżanie i zwalczanie śliskości na chodnikach, ścieżkach rowerowych,
w tym: schodów terenowych oraz przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerów sieci strategicznej – 192,95 km;
6. odśnieżanie i zwalczanie śliskości na chodnikach, ścieżkach rowerowych,
w tym: schodów terenowych oraz przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerów sieci I kategorii – 467,76 km;
7. pozimowe zwiezienie 116 szt. pojemników (w tym 46 szt. będących własnością Zamawiającego) na mieszankę piasku z solą wraz z ich czyszczeniem i utylizacją pozostałego piasku i soli – 1 zlecenie;
8. mechaniczne i ręczne interwencyjne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości na schodach terenowych i przystankach komunikacyjnych – 1 zlecenie.

3.9.)Główny kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-04

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-04-17

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Technika Sanitarna Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7811847768

4.3.4.)Miejscowość

Poznań

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

723328,53 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00101110/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-04-01

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

423166,48 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90630000-2Usługi usuwania oblodzeń
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
574 269 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
236 948 zł1 288 979 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 052 031 zł
Źródło próbki
CPV 90630000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
236 948 zł
Mediana
574 269 zł
Górny kwartyl
1 288 979 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czerwonak prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czerwonak.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90630000-2 (Usługi usuwania oblodzeń). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.