Budowa oświetlenia drogowego oraz oświetlenia ścieżki pieszo-rowerowej w miejscowości Kłoda oraz Moraczewo oraz budowa oświetlenia drogowego na ulicy Cyprysowej w miejscowości Dąbcze
Zamawiający Gmina Rydzyna (Rydzyna, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa oświetlenia drogowego oraz oświetlenia ścieżki pieszo-rowerowej w miejscowości…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7088, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Roboty budowlane (CPV 45)
- woj. Wielkopolskie
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA RYDZYNA |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Dział Zamówień Publicznych |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 411050735 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Rydzyna |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 64-130 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL417 - Leszczyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 65 538 84 34 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 65 538 85 13 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | rydzyna@rydzyna.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.rydzyna.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-1433bb54-6b28-48d7-8b63-a521c8bf46d6 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00384701 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-10 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00605401 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa oświetlenia drogowego oraz oświetlenia ścieżki pieszo-rowerowej w miejscowości Kłoda oraz Moraczewo oraz budowa oświetlenia drogowego na ulicy Cyprysowej w miejscowości Dąbcze |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Zadanie nr 1: Budowa oświetlenia drogowego oraz oświetlenia ścieżki pieszo-rowerowej w miejscowości Kłoda oraz Moraczewo |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-08 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 4 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Solserwis Patryk Sołtysiak |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7642636134 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wojska Polskiego 35 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Ujście |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 64-850 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 251731,80 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00202130/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-07 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W dniu 31.05.2026 r. Pan Patryk Sołtysiak, osobiście prowadzący i nadzorujący prace budowlane, uległ ciężkiemu wypadkowi podczas prac związanych z infrastrukturą elektroenergetyczną(na terenie Szamotuł). Doszło do porażenia prądem o napięciu 15 kV, co skutkowało natychmiastową hospitalizacją i koniecznością podjęcia długotrwałego leczenia. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | określona w § 4 ust. 2 ww. Umowy treść: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 251731,80 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.