Przebudowa i rozbudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego z przeznaczeniem na żłobek gminny
Zamawiający Gmina Tworóg (Tworóg, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa i rozbudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego z przeznaczeniem na żłobek…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie
05 listopada 2025
Termin ofert: 28 listopada 2025 08:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
17 listopada 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
30 grudnia 2025
6 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
24 marca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
30 kwietnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
15 czerwca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
10 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Tworóg |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276258374 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Zamkowa 16 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Tworóg |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 42-690 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL228 - Bytomski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@ug.tworog.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://tworog.pl/aktualnosci |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8f03225e-fceb-4c64-bd2e-711bc38931ee |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00384476 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-10 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00517063 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zadanie realizowane jest w związku z przyznaniem Gminie Tworóg wsparcia w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 pn. „Opieka nad dziećmi do lat 3 – program Maluch+” w związku z realizacji Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach inwestycji A4.2.1 pn. „Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat w ramach Maluch+”. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa i rozbudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego z przeznaczeniem na żłobek gminny |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 4.1. Przedmiot zamówienia jest przebudowa i rozbudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego z przeznaczeniem na żłobek gminny. Nieruchomość, na której projektowana jest inwestycja zlokalizowana jest na działce nr 784/127 obręb 0009 Tworóg, k. m. 5, jednostka ewidencyjna: 241308_2 Tworóg, ul. Powstańców Śląskich 25, 42-690 Tworóg; |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45262800-9 - Rozbudowa budynków 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45262522-6 - Roboty murarskie 45262350-9 - Betonowanie bez zbrojenia 45262620-3 - Ściany nośne 44112310-4 - Ścianki działowe 45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych 45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45321000-3 - Izolacja cieplna 45261320-3 - Kładzenie rynien 44212310-5 - Rusztowania 45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych 45431200-9 - Kładzenie glazury 45442100-8 - Roboty malarskie 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu 45233251-3 - Wymiana nawierzchni 45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych 44113810-6 - Wykończenia nawierzchni 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych 45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-12-29 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-04-17 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | TIGER-BUD Sp.z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5751904816 |
| 4.3.3.) | Ulica | Szpakowa 35 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Rusinowice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 42-700 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1950000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00627849/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-17 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W trakcie realizacji zadania nastąpiła konieczność wykonania robót dodatkowych opisanych w protokole konieczności, których nie dało się przewidzieć na etapie udzielania zamówienia, tj. wykonanie wzmocnienia w miejscu przejść klap oddymiających, wykonanie żebra wzmacniającego poddasza, podparcie belek drewnianych, siatkowanie ścian, wymiana rur kamionkowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W wyniku przeprowadzonych negocjacji strony uzgodniły wartość wykonania robót dodatkowych na kwotę 61 088,93 zł brutto wskazaną przez Wykonawcę w kosztorysach ofertowych na wykonanie prac dodatkowych |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 61088,93 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W trakcie realizacji zadania Wykonawca wystąpił z wnioskiem o wydłużenie terminu realizacji zadania z powodu braku wykonanych przyłączy instalacji gazowej oraz instalacji sieci elektrycznej |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana terminu wykonania umowy do 31.05.2026 |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W trakcie realizacji zadania wykonawca wystapił z wnioskiem o wydłużenie terminu realizacji zadania z powodu wydłużającego się czasu bez dostępu do mediów, co spowodowało opóźnienia z przeprowadzeniu odbiorów. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana terminu wykonania umowy |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1970866,37 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.